Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Наша поезија

  Share
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Наша поезија

  Пишување by PantomimoS on Пет 24 Окт 2008, 02:01

  ок, каран ова ваљда ти беше... ме збуни тотално!
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Наша поезија

  Пишување by PantomimoS on Пет 24 Окт 2008, 02:01

  па да....ваљда
  ама може да ја ставам и таму, можеби девојката си ја смета за омилена поезија, што е многу ок...а да ја прашаме неа?
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Нед 26 Окт 2008, 02:13

  хелоу хелоу младо поетче
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Наша поезија

  Пишување by ThUnDeR on Пон 27 Окт 2008, 11:16

  The unforgiven love  You are the qeen of my brocken heart
  You are the one who stole my eyes
  But now do you recognise
  This blind man who was your prise

  If I could stay in your arms
  That will be one more reason to live
  J just want your kisses
  And nothing more to give

  J just want to be your’s
  J just want to have your source of love
  That’s the point of my life
  J can even lay down on knight
  Ooo, just want to be with you

  And when the angels are crying
  And herous dying
  And when the life hurts
  More than pain
  J’ll be here for
  And forever will stay
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Пон 27 Окт 2008, 11:48

  брааат.... love love love
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Пон 27 Окт 2008, 12:51

  Пак сме едно со космосот
  шепотиме
  се кикотиме
  толку добро се знаеме

  безгрижно лебдам
  во неговиот спокој
  сонувам
  одново се раѓам

  толку добро ме познава

  се е исто
  како некогаш
  истите муабети
  истите стравови
  истите соништа

  само јас не сум иста
  заборавив да бидам среќна
  не слушам
  не гледам
  небитисувам.

  23,08,2008

  "custom pub"
  скопје
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Пон 27 Окт 2008, 12:52

  "Дишам"

  Утро со мирис на празно
  талкам
  во совршен спокој
  Градот е нем
  мириса на крај на лето...
  последните воздишки
  лебдат над Парк
  следната полна месечина
  веќе ќе ги нема...
  Колку е прекрасен градот
  на крајот на летото
  празен
  како мене
  нем
  како моите песни
  прекрасен
  како една младост.


  23,08,2008

  "custom pub"
  скопје
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Наша поезија

  Пишување by ThUnDeR on Пон 27 Окт 2008, 23:51

  Дадичќе АААААААААААААААААААААААААа love love love
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Вто 28 Окт 2008, 01:10

  сполај ти брат
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Наша поезија

  Пишување by ThUnDeR on Вто 28 Окт 2008, 11:36

  Јас сум очај
  кој незнае за крај,
  река што тече,
  и го губи својот сјај.
  Заминува,
  по непознат тек,
  барајќи влив
  кој го гледа како лек.

  Поминува,
  низ села, градови,
  наоѓа,
  нови сплавови.
  Тие пловат
  по својот замислен пат,
  си одат
  без да свртат врат.

  Останувам,
  сам со себе јас,
  го барам тајно,
  тој скриен, нежен глас.
  Да ме води,
  кон светлината,
  да ја видам,
  убавината.

  Далечен шепот
  минува крај мене,
  но, ме одминува,
  за незнајно
  ме обвинува.....
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Вто 28 Окт 2008, 11:48

  АААААААААААААААААААААААААААААААА
  повторно и повторно...прекрасно
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Наша поезија

  Пишување by ThUnDeR on Вто 28 Окт 2008, 12:00

  и повторно благодарам :dada: :dada:
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 18:55

  5 ноември 2000, недела

  Приклештено се држам
  за карпата на спомените,
  со нокти го гребам
  остатокот од тебе;
  (запиши:
  -ние сме само почетници
  во трката на љубовта)
  долу брановите ме повикуваат,
  веќе го чувствувам
  нивниот солен вкус.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 18:59

  31 октомври, 2000

  Врисна ден од зад ридот.
  Пак грешниците
  побараа прошка.
  Пак некоја будала
  си ги обелодени грешките.
  Посегнав по светот и
  го продадов на аукција
  споменот за тебе.
  Пак на некој странец.
  Да не знам кај да го барам.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by Morholt on Сре 29 Окт 2008, 20:53

  иамаме романтичари а ?
  мене ми се свиѓат ептен, секоја чест
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 20:56

  hardly romantic!
  ова е пишувано во средношколските ми денови... па би рекла...бунтовно и збунето..
  ФАЛА во секој случај
  se plasm
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 21:02

  6 ноември, 2000, понеделник

  Оковај ме во оклопот
  на осаменоста,
  осојнице моја окаменета,
  ослепи ме со отсјајот
  на океанското око твое,
  од далеку одекни,
  отплови од твојот опустошен
  остров,
  остави ме сам
  со оваа отровна омраза,
  облечи ме во облак
  од оддишки твои
  и соголи ме
  пред оголениов свет.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Наша поезија

  Пишување by PantomimoS on Сре 29 Окт 2008, 21:26

  браво. :*():
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 21:31

  фала хипиче малоооо
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Наша поезија

  Пишување by ThUnDeR on Сре 29 Окт 2008, 22:25

  balAlajkA напиша:
  6 ноември, 2000, понеделник

  Оковај ме во оклопот
  на осаменоста,
  осојнице моја окаменета,
  ослепи ме со отсјајот
  на океанското око твое,
  од далеку одекни,
  отплови од твојот опустошен
  остров,
  остави ме сам
  со оваа отровна омраза,
  облечи ме во облак
  од оддишки твои
  и соголи ме
  пред оголениов свет.
  Дадооооооооо ааааааааааааааааааааааааааааааа
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 22:31

  сполај ти брат
  it means a lot coming from you
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Наша поезија

  Пишување by ThUnDeR on Сре 29 Окт 2008, 22:34

  Loking at the pages of my life
  Finding only memories fool of pain
  trying to start again
  from the begining of the time

  J'm catch in a dream
  In who J don't belive
  am J insine
  Or you killing me....

  J'm Just a shadow of my self
  a glass who's broked well
  My heart is not for sale
  You might leave it
  and burn it in hell..
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Наша поезија

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Окт 2008, 22:36

  ThUnDeR напиша:

  J'm Just a shadow of my self
  a glass who's broked well
  My heart is not for sale
  You might leave it
  and burn it in hell..
  браааат
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Наша поезија

  Пишување by PantomimoS on Сре 29 Окт 2008, 22:36

  најсссс
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Наша поезија

  Пишување by Phoenix on Сре 29 Окт 2008, 23:29

  I want a future without a past
  i want to be happy at last

  How do i turn a new page
  how do i get rid of the rage
  Im walking on the edge
  im gonna slip and fall
  i will lose it all

  No more faith left
  only hate in the depth of my heart and soul

  I do not dare to fall in despair
  But everyday is the same
  nothing is going to change
  this life is just to strange
  [i][center]

  Sponsored content

  Re: Наша поезија

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:15