Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Што да читам?

  Share
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Што да читам?

  Пишување by ThUnDeR on Пон 15 Сеп 2008, 17:47

  дајте некој предлог, некое интересно книгиче да прочитаме
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Beholder on Сре 17 Сеп 2008, 15:13

  Смртта на Иван Илич од Толстој мало ама интересно
  avatar
  Angerona

  Female Мислења : 139
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Angerona on Сре 17 Сеп 2008, 15:23

  Здравко напиша:Смртта на Иван Илич од Толстој мало ама интересно

  Толку интересно шо јас две недели од ко ја читав секојдневно си го замарав умов како ќе умрам и барав смисла во животов. Влијателна е книгана...

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Morholt on Сре 17 Сеп 2008, 15:27

  хммм....
  па прочитај ја „Малесија во Илиндеско востание“
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Beholder on Сре 17 Сеп 2008, 15:29

  а заборајв Пајажината на Климентина

  зборува многу ама и казува многу....
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Dirge on Сре 17 Сеп 2008, 18:07

  Темава е сериозна и молам сериозни мислења!!!


  Последната промена е направена од Morbid на Нед 21 Сеп 2008, 13:56. Мислењето е променето 1 пати
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by ThUnDeR on Сре 17 Сеп 2008, 23:02

  Херман Хесе:
  - Сидарта
  - Демијан
  - Степскиот Волк
  - Среќен е тој што умее да сака

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Рокси on Чет 18 Сеп 2008, 01:12

  ThUnDeR напиша:Херман Хесе:
  - Сидарта
  - Демијан
  - Степскиот Волк
  - Среќен е тој што умее да сака

  hats off

  ***

  Нарцис и Златоуст - Хесе

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Morholt on Чет 18 Сеп 2008, 01:43

  занчит препорака од мене !
  кој е во можност - секаква....
  да ја прочитат од „Така зборуваше Заратустра“ и да се сфатит книгава
  многу ни фалит таков дух :hmmm:

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Рокси on Чет 18 Сеп 2008, 09:28

  “Дар на ѕвездата Акабан“ - Ог Мандино

  Се работи за исклучително талентирано дете од сиромашно семејство... селото кај шо живеат е во ладниве краишта (не се секавам пошо одамна ја читав) па исто така се опишува борбата за живот таму...
  Учителот го открива талентот на детево па се труди да го зачува и развие, верувајки дека еден ден ќе стане светски познат автор... па се’ добро си одит, се додека момчево не доживее несреќа каде што ја повредува ногата, а татко му во обид да го спаси загинува... итн итн...
  avatar
  Shadow
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ

  Female Мислења : 1198
  Местолокација : Underworld
  Зачленет на : 2008-09-22

  Re: Што да читам?

  Пишување by Shadow on Пон 22 Сеп 2008, 23:49

  Светот на софија! (Јустејн Гордер)
  Кодот на Да Винчи! (Ден Браун)

  :]

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Morholt on Вто 23 Сеп 2008, 00:08

  добредојде Shadow и остани со нас на дружба
  avatar
  Shadow
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ

  Female Мислења : 1198
  Местолокација : Underworld
  Зачленет на : 2008-09-22

  Re: Што да читам?

  Пишување by Shadow on Вто 23 Сеп 2008, 00:13

  ЈеЈ.
  ТенКју :]
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Dirge on Вто 23 Сеп 2008, 14:35

  Дигитална тврдина-Ден Браун
  Левијатан-Борис Акунин
  Азазел-Борис Акунин
  Интересни книжулиња
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Beholder on Вто 23 Сеп 2008, 15:11

  Од Ден Браун доволно е една книга да прочиташ после дугите му се по исти шаблон пишани
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Dirge on Вто 23 Сеп 2008, 15:15

  Здравко напиша:Од Ден Браун доволно е една книга да прочиташ после дугите му се по исти шаблон пишани
  Да.Дури и во одредени моменти досадни стануваат
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Што да читам?

  Пишување by PantomimoS on Чет 02 Окт 2008, 19:03

  алхемичар-пауло коељо,волја за моќ-ниче...
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Што да читам?

  Пишување by PantomimoS on Чет 02 Окт 2008, 19:04

  светот на софија си ја купив денес, и знам дека е многу добра книга,и колку што имам слушано за неа дефинитивно вреди да се прочита!
  avatar
  Bstar

  Male Мислења : 82
  Местолокација : Milky Way
  Зачленет на : 2008-10-11

  Re: Што да читам?

  Пишување by Bstar on Нед 12 Окт 2008, 15:26

  Siddharta-Herman Hese
  Kodot na Da Vinchi-Dan Brown
  Angels and Demons-Dan Brown
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Ивањушка on Нед 12 Окт 2008, 15:29

  Мајсторот и Маргарита-Михаил Булгаков rock and roll
  avatar
  Bstar

  Male Мислења : 82
  Местолокација : Milky Way
  Зачленет на : 2008-10-11

  Re: Што да читам?

  Пишување by Bstar on Нед 12 Окт 2008, 15:32

  Ивањушка напиша:Мајсторот и Маргарита-Михаил Булгаков rock and roll
  iiii knigava ja iam tuka do mene=) ghhghg:D btw.408 stranici ima:P aaa ivanjushka:D ako mozes da ni kazes malku poveke za sto se zboruva vo knigava=) pleeeease=)
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Ивањушка on Нед 12 Окт 2008, 15:56

  зимај и читај ја:dada: не ми текнува многу многу пред 3 години ја читав

  џабе ке ти кажувам нема ништо да ти биде јасно, многу е збунувачка има милион приказни кои се испреплетуваат,за Понтиј Пилат делот не го читав досаден ми беше али останатото неам зборови, накратко се појавува еден мистериозен господин односно ѓаволот со слугите, има и црн мачор Бегемот омилен лик ми е :dada:
  мајсторот е писател кој напишал новели за Понтиј Пилат и бла бла, се наоѓа во лудница итн итн
  маргарита е неговата љубовница која подоцна ке склучи договор со ѓаволот,ке стане вештерка итн итн
  ај после ке се вратам ке напишам повеке ако не ме мрзи морам да одам сеа на кафица у комшии
  и добредојде едно од мене
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Што да читам?

  Пишување by Сашо комшијана on Нед 12 Окт 2008, 17:58

  Автостоперски Водич Кон Галаксијата од Даглас Адамс... Не велам ништо... Само дека се отепав од смеење
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Што да читам?

  Пишување by Beholder on Нед 12 Окт 2008, 18:26

  Пустина - Ѓорѓи Абаџиев
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што да читам?

  Пишување by Dirge on Пон 13 Окт 2008, 14:40

  Захир-Коељо

  Sponsored content

  Re: Што да читам?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:16