Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.

Нешто и за братот Љубе

Share

Morholt

Male Мислења : 6617
    Зачленет на : 2008-09-14

Нешто и за братот Љубе

Пишување by Morholt on Пет 20 Мар 2009, 14:06

Изборите се ближат останува уште некој ден до изборот (во случајов) на претседател. И добро е да се размисли за кого ќе гласаме односно кој ќе е „татко“ на нацијата. Него да не должам, кого го претпочита за иден претседател Красимир Каракачанов негоаторот на македонштината.

Въпрос : Има ли значение за България кой в Македония ще спечели президентските избори? Вашият избор?

2009-03-19 14:40:02

Красимир Каракачанов :

Има значение. Струва ми се, че най-разумния бъдещ президент на Македония, който има положително отношение за развитието на българо-македонските връзки е Любчо Бошковски.
    http://www.novinar.net/?act=ointerview&do=all&id=11
    И кога станува збор на кого ќе му ја дадете довербата да го заштити македонските национални интереси добро е да се размисли
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Male Мислења : 14203
    Зачленет на : 2008-09-13

Re: Нешто и за братот Љубе

Пишување by Batty on Пет 20 Мар 2009, 20:39

A некој што продават пуканки на плоштад во Варна ако ми речит дека најмногу би му одговарало Иванов, Фрчко или компанија да биде претседател, треба ли да го верувам? Или пак (пак ќе се зафатам со него) Иванов е чист како солза, и ќе ги застапува нашите интереси како Евреин во Галилеја?

---------------------------------------------------------------------------
    Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
    Виктор
    Macedon
    Macedon

Male Мислења : 422
    Местолокација : Дома
    Зачленет на : 2009-01-06

Пишување by Виктор on Пет 20 Мар 2009, 21:14

Љубе и ке биде претседател...на Иванов му е набилдан рејтингот......се ти е политикава.....така беше и на изборите коа беа сдс(м) зш они беа на власт и нивниот рејтинг беше најголем...исто срање...само различна боја...
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Пет 20 Мар 2009, 21:21

Се согласувам со тебе за набилданиот рејтинг. Само (камо да бев) не сум толку сигурен дека Љубе ќе е претседател. Јас лично спроведував аматерски неофицијални анкети низ Скопје (нормално врз мои познаници, неколкумина, ама доволно). Многу од нив се членови на Вмро Дпмне, а ниту еден (ниту еден) од нив не би, и нема да гласа за Иванов, а повеќето од тие ќе гласаат за Бошковски. Па да видиме, дали можеби сите оние кои вредат, се бугарофили...

Ane Rockerka

Female Мислења : 3900
    Местолокација : in the darkness of the night
    Зачленет на : 2008-12-30

Пишување by Ane Rockerka on Пет 20 Мар 2009, 22:06

The Macedon напиша:Љубе и ке биде претседател...на Иванов му е набилдан рејтингот......се ти е политикава.....така беше и на изборите коа беа сдс(м) зш они беа на власт и нивниот рејтинг беше најголем...исто срање...само различна боја...

ќе се кладиме ли дека ќе победи Иванов? НЕ фаворизирам никого ама ќе видиш дека ако овие (полнолетни) граѓани, доколку се доволно паметни да излезат и да гласаат ќе победи Иванов... Секако дека брат Љубе ќе биде одличен претседател особено на држава како нашата, но требаи ќе му се даде време малце да се одмори од фрустрираноста, само знаете зошто...

Morholt

Пишување by Morholt on Пон 23 Мар 2009, 04:15

Прееска неможев да ја постирам сликава, ама ете ја.

Ако не е јасно кој е на сликата не ми е проблем да кажам

Cinnamon*

Female Мислења : 2194
    Зачленет на : 2009-03-09

Пишување by Cinnamon* on Пон 23 Мар 2009, 16:34

кој е? =Д
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Пон 23 Мар 2009, 16:35

Епа синот на Љубе Бошковски, се дружи со Каракачанов, човекот кој се “грижи“ за Македонија

Farinos

Female Мислења : 1206
    Местолокација : Струга
    Зачленет на : 2008-11-10

Пишување by Farinos on Пон 23 Мар 2009, 17:55

јас ке кажам нешто што ни најмалку се доближува со ова за брат љубе......ние струга си имаме пак албанец за градоначалник а не сте свесни колку врева се крена пред изборите за да добиеме македонски градоначалник на струга а не го добивме дека сме продаени души и за точно 300 гласови денеска немам мк градоначалник .........а ке кажам едно да дајт господ рака да му се исушит на тој шо гласа за шиппппп :nervoza:
    Farinos

Пишување by Farinos on Пон 23 Мар 2009, 17:58

а за брат љубе штета што не влезе чоечето во 2 круг навистина ми е многу жал дека тој живее за ова македонија за македонцитеsto? тие му го свртија грбот

Шмугле

Female Мислења : 4307
    Зачленет на : 2008-09-15

Пишување by Шмугле on Пон 23 Мар 2009, 18:20

простете но морам - Бубе Лошковски.

Morholt

Пишување by Morholt on Вто 24 Мар 2009, 06:58

Farinos напиша:јас ке кажам нешто што ни најмалку се доближува со ова за брат љубе......ние струга си имаме пак албанец за градоначалник а не сте свесни колку врева се крена пред изборите за да добиеме македонски градоначалник на струга а не го добивме дека сме продаени души и за точно 300 гласови денеска немам мк градоначалник .........а ке кажам едно да дајт господ рака да му се исушит на тој шо гласа за шиппппп :nervoza:
    Кој то тие му свртеа грб?
    А да а колку се грижит во последно за македонија повеќе до јасно е
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Вто 24 Мар 2009, 12:33

Јас не знам зошто би се грижел за Македонија? Оти по секоја здрава логика тој (Љубе) кога го пуштија од ХАГ требаше да плукне на земјата а не да ја бакнува. Но, сепак, негов е изборот, белким е патриот човекот.

Morholt

Пишување by Morholt on Вто 24 Мар 2009, 15:23

Го пуштија а?
    Абе Прист не заебавај која е таа сила шо немаше да го пуштит ?
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Вто 24 Мар 2009, 15:25

Па го пуштија. Мене не ми е гајле на каков начин, се додека на вас не ви е. Јас знам како го “ослободија“ ама кога околностите праат нешто да не ми е гајле, не ми е гајле ич.

Morholt

Пишување by Morholt on Вто 24 Мар 2009, 15:27

Па шо се замараш со темава
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Вто 24 Мар 2009, 15:28

Не за то бре. За пуштањето. За то пуштање јас имам многу да кажам, ама џабе е.

Morholt

Пишување by Morholt on Вто 24 Мар 2009, 15:34

Ам ај де речи, ќе напрајме убав муабет
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Вто 24 Мар 2009, 15:37

Од една страна, ме нервират Бошкоски, што заради него Тарчулоски го јаде ни крив ни должен. Љубе на некој начин призна дека имало злодела во Љуботен, а ако имало одговоррен за тоа е Трајковски. Бидејќи претседателот Трајковски е мртов, директно одговорноста паѓа на Јохан. Љубе ќе беше херој ако речеше “и јас сум за таму, нели имало злодела. Друго, Љубе не требаше да се враќат во Македонија, земајта која го испрати во Хаг, а тој и останатите, нели, се бореја за нејзини интереси. Убав пример даде Македонија, во случај да има (недајбоже) конфликт пак!

Morholt

Пишување by Morholt on Вто 24 Мар 2009, 15:44

За то со Јохан си скроз во право, ама Љубе не е истиот човек кој замина во Хаг со оној кој се врати во Македонија.
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Вто 24 Мар 2009, 15:44

Karan напиша:За то со Јохан си скроз во право, ама Љубе не е истиот човек кој замина во Хаг со оној кој се врати во Македонија.

Богами, се познават, во секоја смисла сменет е. Јали е то од затворот, јали од некои муабети во четири очи, ќе видиме :hmmm:

Morholt

Пишување by Morholt on Вто 24 Мар 2009, 15:47

Јас се мислам дека е од муабети во четири очи и литературата таму што ја читал....
    Farinos

Пишување by Farinos on Пет 27 Мар 2009, 13:48

Priest напиша:Од една страна, ме нервират Бошкоски, што заради него Тарчулоски го јаде ни крив ни должен. Љубе на некој начин призна дека имало злодела во Љуботен, а ако имало одговоррен за тоа е Трајковски. Бидејќи претседателот Трајковски е мртов, директно одговорноста паѓа на Јохан. Љубе ќе беше херој ако речеше “и јас сум за таму, нели имало злодела. Друго, Љубе не требаше да се враќат во Македонија, земајта која го испрати во Хаг, а тој и останатите, нели, се бореја за нејзини интереси. Убав пример даде Македонија, во случај да има (недајбоже) конфликт пак!
    за то шо го јаде Тарчулоски не е крив Брат Љубе.....тој не судеше во ХАГ туку други последно шо му беше на љубе битно да кутит а сега другиот шо немал срека немал .....а според тебе пејџ ....кој заслужува појке да е таму?? Љубе или Тарчулоски
    Batty
    New Primitives
    New Primitives

Пишување by Batty on Пет 27 Мар 2009, 13:50

Никој од двајцата. Но, бидејќи Љубе се испонаша, тој треба да е таму, а не Тарчулоски, ни крив ни должен.

Друга работа, најголемите „фанови“ на Љубе Бошкоски во Македонија, негови гласачи и слично, по центарот на Скопје пишуваат графити од типот „Слобода за Јохан“ и „Јохан е Херој“.

Чудно ми е малку..

Morholt

Пишување by Morholt on Пет 27 Мар 2009, 13:58

Бошковски пред изборите рече ако не победел ќе се повлечел од политика. Сега читам неговиот штаб ги разгледувал можностите да оформеле партија, а тоа го потврди и самиот тој. Ти теквит на муабетот Прист

Sponsored content

Пишување by Sponsored content

Сега е точно Пон 20 Ное 2017, 14:47