Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Нешто и за братот Љубе

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by Batty on Пет 27 Мар 2009, 14:01

  Karan напиша:Бошковски пред изборите рече ако не победел ќе се повлечел од политика. Сега читам неговиот штаб ги разгледувал можностите да оформеле партија, а тоа го потврди и самиот тој. Ти теквит на муабетот Прист

  Да, да! точно. Според изјавиве, многу ми наликува на Б.Ц.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by Morholt on Пет 27 Мар 2009, 14:07

  А да, да се надоврзам Бошковски изјавил дека никого не поддржува изборите, овај факт ме терат да мислам се појќе дека е во прашање поголема политика, за која праевме муабет Пејџ
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by Robby on Нед 03 Апр 2011, 23:36

  Еве го брат Љубе жив здрав. Гледам по медиумите деновиве бајги е растрчан по општините. Иначе речникот му е закон, знае да навреди, јавно да посочи итн.
  Се приклучи во политиката и исто како и сите други политичари користи исти драмски елементи во говорот посебно кога во еден говор 20 пати ќе го спомне Мијалков

  Браво за храброста што ја има да вреѓа.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by prozaque on Пон 04 Апр 2011, 03:07

  Братот Љубе и неговата инфантилна политика.Позади вмро-овството со педигре т.н традиционално, вистинско ВМРО, се крие успешен бизнисмен со сериозен капитал во Хрватска и Македонија чии бизнис интереси се обезбедени благодарение на гласачката сила која ја шитка за секакви лични потреби.Во која земја во светот, дури и во оние кои се посјебани од нас, десницата неофицијално коалицира со левицата против друга десница?Школа на Ѕинго.Искоренување на криминалот, драматургии, лов на вештерки во владини редови е веч видена работа.Тоа што други членови пребегнуваат или основаат свои партии е друга прича.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by Сатан Панонски on Чет 07 Апр 2011, 01:21

  Бизнисот во Хрватска го има уште пред да спапне во политичарските води :)
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by prozaque on Чет 07 Апр 2011, 01:57

  Бизнис ко бизнис..наменет е да трае и да се шири.Колку поќе се шири, бара поголеми средства за ново одржување и ново проширување..па тоа уште поголеми итн.

  Сите политичари во Македонија сонуваат за милионите на Бранко.Имаат фетиш за неговите easy money.Го презираат неговиот криминал, оти не е нивни.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by prozaque on Саб 22 Окт 2011, 00:37

  Братот Љубе западнал во сериозна депресија во Шутка.Така пиши во новините

  Туку една многу интересна прича за неговиот надимак "брат" како еден од најголемите македонски спинови на сите времиња.

  За Љубета прв пат се слуша во далечната 1998 год кога од тогашната влада на Љупчо Георгиевски бил именуван за заменик-директор на Дирекцијата за безбедност и контраразознавање(ДБК).

  Непосредно пред да почни војната во Јануари, 2001 се случува еден од најголемите политички скандали, а тоа е аферата Големо Уво, кога под директива на тогашниот министер за Внатрешни Работи Доста Димовска се прислушувале разговорите на некои македонски новинари и икс други граѓани.

  Таман шо пукнала бруката, пукнало и во Танушевци па затоа аферата избила на втор план.
  Опозицијата сепак на Доста му го дала прекарот Големата Сестра, а Љубе кој покасно ќе ја замени Доста на сред конфликтот..ќе стани помалиот Брат Љубе.

  Покасно лавовите на чело со Пастирот, додека Љубе тераше "маки" во Хаг надимакот ќе го обојат со патриотски бои.

  ------

  Каква иронија.И дрскост.Посебно то шо Љубе во кампањата на минатите избори најжестоко го напаѓаше Јордан Мијалков човек шо ги прави истите работи шо ги правеше тој во 2001вата.
  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Нешто и за братот Љубе

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:36