Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Аnti (New World Order)

  Share
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 07 Мај 2009, 15:21

  Интенцијата на Новиот светски поредок е да има целосна контрола над секое човечко битие на планетата и драстично да се намали популацијата на Земјата, и тоа за две третини.
  „Единствена светска влада и единствен монетарен систем по водство на олигарси кои самостојно се избираат и владеат во форма на феудален систем како што имапе восредниот век. Во овој единствен светски ентитет, популацијата на човептвото ќе биде лимитирана со конкретни мерки, како: едно дете во семејството, болести, војни, се додека не се дојде до една милијарда луѓе корисни за владејачката класа. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Чет 07 Мај 2009, 15:23

  а ова ке биде во 2040 година?

  има некој временски податок . не верувам дека ке биде набрзо
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Batty on Чет 07 Мај 2009, 16:34

  Организаторот на новиот светски поредок веќе почна со истребувањето. Штета тоа што не се кажува на ТВ. Инаку, нека се помисли малку народот кој ги „измисли“ неизлечливите болести.

  Актуелно: Свинскиот грип..

  јејејеје


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 07 Мај 2009, 18:36

  И покрај тоа што на оваа тема денес се повеќе се зборува, особено со можностите на Интернетот и со достапноста на многу информации, повеќето луѓе се скептични и не веруваат кофга се зобрува на оваа тема. Според некои аналитилари луѓето се несвесни за тоа, дека всушност се водени (односно се работи за измиен мозок), од страна на институциите на власта во постојните држави, како и од медиумите што оперираат на тие простори.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Чет 07 Мај 2009, 19:43

  за светов незнам , сарсови антракси птичји свински грипови .. се може да се случи

  за македонија знам како да се испразни . само безвизен режим и сите ке избегаат во странство ..
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 08 Мај 2009, 20:40

  Нов светски поредок... Навидум невообичаено и нешто што би било спротивно на човечките норми на живеење и на законите на општествените заедници. Всушност, секој поредок има времетраење и период на неопходно менување. Зошто сите луѓе не би се стремеле за нешто ново и понапредно, посреќно, подемократско? Зошто не би се стремеле за нов општествен поредок во кој ќе владеат благосостојба за секого, достоинство, хуманост, и постојан просперитет на човечките вредности?
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Dirge on Саб 09 Мај 2009, 13:29

  Она што Морбид го збореше многу одамна.Треба да се намали популацијата на ова зелено-сино топче.Добра идеја.
  И очигледно е дека гриповиве имаат некоја цел.

  Свинскиот грип е мутиран грип меѓу човек, птица и свиња.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 14 Мај 2009, 15:41

  Средната класа нема да постои, ќе има само владетели и слуги.

  Да се из***ам јас на тој капитализам. Некој од воздух пари прави, некој се убива од работа, произведува, а
  нема ништо.Oва не чини, особено не, затоа што се повеќе пари завршуваат
  кај едни па исти луѓе, се концентрира парата во мал процент од луѓето,
  додека 90% се мачат како да се снајдат. :mad:
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by prozaque on Чет 14 Мај 2009, 16:00

  Полека со ваквите теми....Големиот Брат ве чита. ...касно е за вакви теми дечки...Новиот Светски поредок одамна си почна и сега е во полн замав..Човекот позади завесата набрзо излегува на сцена..300 години седеше таму сега дојде време за неговото шоу...


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 14 Мај 2009, 16:04

  НСП негде постои од 1890 година.

  Повеќето од војните, политичките и економските кризи во светот во
  последниве 100 години се внимателно креирани и контролирани од страна
  на оваа организација. Овде е вклучена Шпанско-американската војна
  (1898,
  Првата и Втората светска војна, раѓањето
  на нацистичка Немачка, Корејската војна, Виетнамската војна, падот на
  Комунизмот, војната во заливот во 1991 година, војната на Косово, како
  и војната во Ирак. Дури и Француската револуција има елементи што
  укажуваат дека била потпомогната од членови на НСП.

  Акумулирање што поголемо богатство, контрола над природните
  богатства, создавање единствена политичка моќ и контрола над луѓето, се
  единствена мотивирачка сила на НСП.

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by UrizenIX on Чет 14 Мај 2009, 18:48

  Па сакате за 20 години да бидеме 10 милијарди луѓе или повеќе, со минимум храна и вода...sto

  Ма доста се 3 милијарди свет.. другото може и да го нема... За некоја година мислам дека ќе гласаме во глобална смисла и за тоа кои да бидат условите некој да биде жив...

  Зошто некој да дише и да аби вода и храна а не придонесува ништо за човештвото, не прави ништо друго освен што си живурка лаганоsto Велите некои управуваат... е па ако можете да бидете на врвот и да управувате(ако така го сваќате управувањето) трудете се и бидете на врвот...

  Или оставете ги луѓето да си работат... ако ние не знаеме најдобро што е за нас и сме неспособни да го постигнеме тоа... оставете тоа да го прават тие што можат....

  П.С. И луѓето од секогаш морало да бидат контролирани... видете ја историјата... како вирус сме ... само оган(војна) не држи у контрола...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by prozaque on Чет 14 Мај 2009, 19:19

  zaptija stojkovski напиша:НСП негде постои од 1890 година.

  Повеќето од војните, политичките и економските кризи во светот во
  последниве 100 години се внимателно креирани и контролирани од страна
  на оваа организација. Овде е вклучена Шпанско-американската војна
  (1898,
  Првата и Втората светска војна, раѓањето
  на нацистичка Немачка, Корејската војна, Виетнамската војна, падот на
  Комунизмот, војната во заливот во 1991 година, војната на Косово, како
  и војната во Ирак. Дури и Француската револуција има елементи што
  укажуваат дека била потпомогната од членови на НСП.

  Акумулирање што поголемо богатство, контрола над природните
  богатства, создавање единствена политичка моќ и контрола над луѓето, се
  единствена мотивирачка сила на НСП.
  Jас мислам дека НСП е само следбеник на организација или организации кои сценирале вакви настани многу порано.Француската револуција на пример...А иначе Уризен, никој човек не е достоен да одлучува и да го организира опстанокот на општеството и човековата цивилизација.Ако и сметаме на природата и планетата ќе не уништи пред да речиме Апокалипса.Си има таа механизми кои се покажале ефективно низ времето.Ние сме арогантен вид, ама ароганцијата скапо се плаќа.Природата е над секој систем и таа ја контролира популацијата на секој вид.Секој наш обид да се поставиме над неа, со најразлични совршени системи, со цел да си ја осигураме нашата супериорност и сигурност е залудна.Ако не ме верваш прашај ги жителите на Помпеја скаменети од вулканска лава или сите оние кои ризикуваат секој момент да им протече низ дневната соба, дали се сметаат достојни да кажат колку единки треба да брои нашата  популација...


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by UrizenIX on Чет 14 Мај 2009, 19:42

  француската револуција е последниот удар на монархијата... Со познатите изјави Братство Единство Слобода... да, беа организирани но не заради некаков си нов поредок за управување на светот... само нов поредок да нема монархија.. Сина крв итн итн...
  А инаку прозак, ако сме ние веќе достојнаи да си се организираме во општества и цивилизации.. мислам дека доволно сме тогаш и достојни да одлучуваме... мислам.. сепак се одлучува, без разлика дали јас и ти се сложуваме со тоа или не...

  Совршен систем нема, но секогаш има подобар...Еволуција...
  И како што кажав, ако ти не си достоен или не се сметаш за достоен има луѓе што се сметаат и тие одлучуваат и ќе одлучуваат за тебе...

  Различно размислуваат од тебе... Или ти предлагаш вака: ок луѓе множете се.. животарете ... природата сама ќе ве средиsto
  Зошто да страдаат другите за некој кој што не придонесува за човештвото... Не те разбирам ама ајде... Сиот тој хуманизам е претерано форсиран... секогаш за неспособните и слабите..а силините нека блеат со стадото.. ама штом така сакате , нека биди
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Dirge on Чет 14 Мај 2009, 20:06

  свински,кокошји,кравји па и еден смртоносен човечки грип не е лошо.Комплетно ја поддржувам организацијава
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 14 Мај 2009, 22:23

  UrizenIX напиша:Па сакате за 20 години да бидеме 10 милијарди луѓе или повеќе, со минимум храна и вода...sto

  Ма доста се 3 милијарди свет.. другото може и да го нема...
  Брат а не си свесен ти за тоа дека и ние сме бескорисни луѓе за нив? И дека не сме поштедени од истребување?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 15 Мај 2009, 14:56

  А светот си помисли умре Хитлер, па умре и злото. ако е навистина вака како што можеме да прочитаме, тогаш Хитлер бил само Хитлерче, ѓубре без потреба за рециклирање зашто имало „поквалитетни зданија“ од него.
  Всушност конкуренцијата на болните умови е бескрајно голема. Но колку и да не веруваме во реализирањето на ваквите болни цели на големите владетели сепак секого ќе го полазат морници по телото кога во новните зборови ќе се препознаат сите денешни случувања на планетата. Некако се се совпаѓа. И војните и гладувањата и масовните кризи било економски, политички, климатски... сите конфликти за кои сме сведоци на нашите простори, сите војни што се далеку од нас, а кои толку блиску ги чувствуваме некако шаблонски се одвиваат. Слични се причините, заплетите, расплетите.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 15 Мај 2009, 15:22

  Несомнено светот го владее мала и одбрана група луѓе што ја гледаме, ја чувствуваме, понекогаш ја анализираме, но секогаш на крајот безусловно и се покоруваме.

  Дали живееме во современо робовладетелско или ропство никогаш не било совладано. ова е премногу темно и мрачно размислување за судбината на човечкиот живот, живот ни го подарила прородата како триумф на нејзиното создавање. Колкумина можат да ја прифатат реалноста како таква? Мислам дека не постојат луѓе што се согласуваат вечно да робуваат. Во природата на човечкиот инстинкт лежи потребата за потрага по вистината како единствен пат кон ослободувањето на човечкото битие.

  Ропството не е природна работа. тоа е создадено од болните умови, а болеста е неприродна работа зашто е спротивна на животот. И повторно ропството не е природна работа зашто ако е природна оние кои себеси се поставуваат за робовладатели, сигурно ќе беа поинаку изградени и поинаку надарени. Тоа ќе им беше подарок од самата природа. Но таа тоа не го направила.

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by UrizenIX on Пет 15 Мај 2009, 18:12

  А заптија што велиш ти за хиерархија?? Дали и тоа ти е болна работа?? Или стреми се кон подобра еволуција или ќе те нема... или навикни се во светот во кој живееш или знаеш веќе како оди во природата...

  Со такви информации мала група педера владее со светот.. не е баш така.. Светот сака да биде контролиран... некој друг да мисли за другиот.. да не се замараш со се...

  А и ова New World Order- штом е Order(Ред) автоматски има хиерархија... Но претежно оние на врвот се под дирекна контрола на оние кои се во златната средина... убаво си зачитал светски завери ама не си дочитал се...

  И да свесен сум дека сум бескорисен ама, се трудам да бидам, за другите...
  замисли да ни дадат слобода, на брату прај што сакаш... и што ќе прави населението ако еве им се дозволи се? Аsto
  Или еве за нас македончето да му дадат безвизен режим.. па од 1.5 милиони македонци..дали 400 000 ќе останат... Кој ти го дава тоаsto Мислам убаво е да сонувате и да си кажувате како вие сакате.. ама нема да можи баш така... Само Control и хиерархија...
  Секој систем (ова од ЕТФ малку) мора да биде поделен да делови и да има хиерархија.. секаде е така...
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 15 Мај 2009, 18:17

  Oние што сами си ја доделиле улогата на владетели во светот никако не можат да сватат дека слободата е вечен стремеж на човекот и се додека не биде достигната и остварена целта, болеста наречена „алчност“ ќе им биде кошмар и измачување на оние што се „избрале“ себеси да го владеат светот.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Пет 15 Мај 2009, 18:27

  ах да беше така .. слобода и прави што сакаш единство рамноправност .. одамна ке го поддржеа сите хипи движењето .. ама очигледно дека не е така..

  според мене најмалку придонесуваат оние кои седат во фотељи и не пипнале ни пенкало ... вбројувајки ги мегунив и масоните..

  ако веке се прави селекција .. треба да се остави радничката класа.. па ке си почне светот одново со мир. и добар соживот..

  зошто оној што веке еднаш имал ке сака да има повеке.. ке се отвори многу повеке простор во светот за калкулации и ке има непрекинати војни ..

  многу го сакам борот како растение .. скини му го врвот и нема да оди нагоре туку ке се шири

  така е и со лугето ..скини го тој на фотељата .. и ке почне да се шири убав соживот..

  впрочемм кои се тие мене да ми судат дали да живеам или не.. колку имаат тие право да бидат тука толку и јас.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Пет 15 Мај 2009, 18:28

  Човек .. Колку гордо Звучи
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by prozaque on Пет 15 Мај 2009, 18:39

  Секоја одлука на Новиот Светски Поредок или била каква форма на авторитет на која ние се покоруваме свесно или не нема никакво значење пред гневот на природата.Само сега ни дава грејс период, да види дали ние сме полезни и дали нашиот опстанок на планетава е оправдан и нормално тоа дава простор за продавање тестиси за бубрези од наша страна.И на претерана сигурност и чуство дека сите конци се во нашете раце..Природата секогаш средува не се секирај ти, се разбира ако самиот човек сам не се среди прв.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Пет 15 Мај 2009, 18:50

  прозак потполно се сложувам со тебе... премногу земјотреси , цунами , поплави , кои не може да се препишат на новиот светски поредок

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by UrizenIX on Пет 15 Мај 2009, 20:19

  Природата од секогаш си има цунами, и торнада и бури и се.. ИМА ПРЕМНОГУ ЛУЃЕ СЕА!!! ПРЕНАСЕЛЕНОСТ... Затоа и пола градови снемува.. да нема град... се ќе си е ок Полека со тоа природата она природата ова... End of Days уште малку... не бре уште ќе се страда...

  А ако не поднесувате авторитети... тоа си е ваше ! :hahasto:
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by prozaque on Пет 15 Мај 2009, 21:13

  Kако шо реков...премногу простор за продавање на тестиси за бубрези.Гневот на природата е бавен и ефективен.За поука....Цунамите се финални катаклизми.Шетај 3 дена на вакво сонце без заштита па ќе видиш како ароганцијата на човекот да ја загадува природата и да го оштетува озонот ќе резултира со рак на кожата.Иначе кога сме кај авторитетите ич не ги есапам.Мојата душа и ум се слободни.Погледот ми позади секаква прикриена економска и социјална експлоатација.Шо ми можат таквите авторитети, нивната машинерија на експлоатација е како кула од карти, оти на крај краева експлоататорите се луѓе. 


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:44