Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Аnti (New World Order)

  Share
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Вто 19 Мај 2009, 20:54

  Ајде прво да речеме дека ваква организација постои.. и еве ке бидеме сигурни дека постои .. дури ја знаеме и нивната цел да се намали популацијата


  битни работи .. кој ке го спроведе тоа ?

  како ке се справат тие луге со бунтот .. кој ке настане..

  и што е најбитното овој поредок ги фрла во вода сите битни работи .. сите оние работи кои датирале многу одаамна...


  како прво не треба да има полиција ниту затвори .. убијците слободно нека шетаат и нека убиваат така ке се намали популацијата

  Докторите и болниците да не работат во никој случај .. бидејки ако не ги лечат болните исто така ке се намали популацијата ..(медицинската индустрија е една од најголемите индустрии во светот )

  пожарникари кои се впуштаат во огнени стихии и се борат да спасат многу животи нека седат дома зошто би спасувале така ке се намали популацијата


  од друга страна многу водечки компании како пример ке ги посочам .. големите производители на автомобили . храна . облека. пијалоци . и ред други работи ... дали на нив им е исто да ги продаваат своите производи на 6 милијарди или на 1?: што мислите вие а? а што ли мислат овие од новиот светски поредок ...

  мислам дека ниедна корпорација нема да се сложи..

  сепак некој во глава си има замисла за нов свет во кој ке доминира и ке биде најмокен па ке истребува луге,, едноставно незнам но ова што им текнало е многу банално и смешно ..

  да се спротиставиш на сите закони на природата и на сите човекови напредоци .. мислам дека е голем подвиг..

  и мислам дека ниеден чпвек на планетава неможе да направи ама баш ништо .. можеби краткотрајни само на одредени области


  како пример ке посочам дека развиените земји .. во 60тите и 70тите годи .. преку црвениот крст во области од северна и средна Африка беа пракани Вакцини кои во себе содржеле и стерилни супстанци.. со цел да се намали популацијата.. за да жените не би можеле да рагаат деца.. но сетоа тоа природата го победи ..

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by UrizenIX on Вто 19 Мај 2009, 21:55

  Абе што се секирате...

  Овој фантомски NWO што го запнавме тука, ќе измисли за некоја година вакцина, со која и да сакаш нема да може да имаш поеќе од едно дете. Уствари зошто да сакаш 5 деца да имашsto
  Колку што е болно да несакаш да имаш дете толку е болно и да сакаш да имаш огромен број деца!

  И да, ќе заборавев, Прозак, ова :

  "Арно ама ти си студент на електро, со романтична претстава за масони и останати задкулисни играчи, кои не киснат по форуми и не се рекламираат туку дејствуваат"

  Ќе го сметам за навреда од твоја страна бидејќи е твоја претпоставка кој сум и што сум, и дај да припазуваме што и како се кажува. Ок??
  Кога ќе ме запознаеш, тогаш ќе си пишуваме кој е и што е!

  Ти си тој со романтики за хуманизам и за 25 милијарди свет на земјата и сите среќни радосни без болести и храна за сите.

  Забораваш или па не знаеш колку се гнасни луѓето.

  Луѓето сакаат да нема ограничување, да прават како им е волја, поточно да прават она за кое имаат моментална желба, но неможе така. Без ограничување нема ни рамнотежа.

  Што ако снема храна или почнат болести, а не може да се стигне да се лечат сите?
  Тогаш се криви тие што дозволиле да има пренаселеност(ако има такви) и што некој не направил доволно лекови(такви па криви има секогаш) итн итн.

  Да, за Човекот секогаш некој е крив.

  Затоа не ме убедувај дека оние зад некакви си кулиси се криви за нешто. Ако ги има тие неколку од NWO нормално.
  Не е баш и така сето ова ама ми беше интересна темама за хуманизмот и како сите заслужуваат сонце и мир па ја буцнав темата.

  Ќе дејстуваш и кога ќе видиш за кој дејствуваш... ќе размислиш дали таа сила ќе ја насочиш на правилна страна или ќе оставиш да биде потрошена залудно.

  И да Прозак, ние сме тули. Но со голем фактор. Штета што не го гледаш тоа а ми збориш за освестување на масата која ќе бутни некаков си Врв.

  Не може да градиш бесконечно нагоре... Убави замисли имаш но во реалноста.. Е таму се игра друга игра...
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 20 Мај 2009, 13:53

  UrizenIX напиша:
  Уствари зошто да сакаш 5 деца да имашsto
  A кој е тој што треба да каже дали јас треба да имам едно дете или пет деца? Кој колку си сакат.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 20 Мај 2009, 22:34

  СВЕТСКИТЕ ГОСПОДАРИ ГО КРИЈАТ ЛЕКОТ ПРОТИВ РАКОТ

  Се истражува вистината за една од најголемите мистерии во историјата на човековото постоење. Вистината за милиони човекови страдања, изгубени животи-борбата против карциномот. Оваа смртоносна болест што погодува најдолго од сите други болести што ги знае историјата на човекот, со право денес е неисцрпна тема на расправи, сомневања, анализи. Сомневањата за тоа дека некому навистина не му одговара да се добие лекот против ракот, изгледа имаат премногу силна основа.

  Во последно време растат контроверзиите околу лекувањето на најтешката и најдолго присутна болест во историјата на човекот. Како луѓето се повеќе и повеќе да ги губат трпението и вербата дека сепак еден ден ќе дојде крајот на вековниот кошмар на човекот и ќе се прослави победата над уште една тешка болест.Ракот како да го однесе најголемиот данок платен со милионо човечки животи. Довербата во медицината се повеќе се разнишува. Сосема е логично да се помисли дека упорното владеење на оваа смртоносна болест е резултат на „човечки заговор“ колку и да звучи неверојатно, затоа што сепак жртви на оваа болест се и богатите и сиромашните. Но ако се размислува од аспект на оние што велат дека сепак се работи за заговор, можеби и не е толку многу чудно што и богатите умираат од оваа тешка болест бидејќи богатите многу полесно можат да издвојат пари за спас на своето здравје.

  До каде ќе не одведе бескрајната потрага по лекот за оваа болест? Ако е тајната на лекот многу многу чувана во интерес на „светските господари“ кои како што велат, ги носат судбоносните чекори за целиот светски поредок, што може да направи обичниот човек во целата ситуација? Сепак да не се покори. Но не и постојано да моли да му се каже вистината.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Phoenix on Сре 20 Мај 2009, 22:51

  зборови на џо

  Забораваш или па не знаеш колку се гнасни луѓето.

  нема гнасни луге освен исклучоци

  па оној што знае колку се гнасни лугето мора да го доживеал или да соживеал со таквите.. па ајде исклучоку објасни ми колку се гнасни лугето и што е тоа што е гнасно ..


  пс, ако за тебе нешто е гнасно за мене можеби не е .. и со кое право ти збориш во името на сите луге,


  лугето биле гнасни .. оф оф оф...
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 20 Мај 2009, 22:56

  TheDoorS напиша:
  Забораваш или па не знаеш колку се гнасни луѓето.
  Mногу убо кажано. Ама тоа се само Евреиштата и Американците.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пон 06 Jул 2009, 19:58

  Техниката преку која дејствува НСП е следнава: стратезите на нСП креираат проблем - пред се преку финансирање, собирање и тренирање на противникот во одделно општество или регион во кој имаат намера да остварат интерес. Во претходните декади овие групи во медиумите беа оквалификувани како „борци за слобода“ или „ослободители“. во исто време легалните политичари што ја водат земјата во која се борат овие наводни „борци за слобода“ се критикувани за актуелната политика за на крај да бидат наречени уште еден Хитлер пример Садам Хусеин, Слободан Милошевиќ, Гадафи и др.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Сашо комшијана on Пет 25 Дек 2009, 13:08

  нешто интересно што гледав синоќа на тв.. Масони, симболи, сатанизам и слично... интересно да се види
  Извињавам се немат еден дел..

  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Alhemius on Пет 08 Јан 2010, 15:41

  Phoenix напиша:прозак потполно се сложувам со тебе... премногу земјотреси , цунами , поплави , кои не може да се препишат на новиот светски поредок
  неможат?погледни ги видеава па кажи ми дали сеуште мислиш така...

  http://www.youtube.com/watch?v=roaKAN2IRcM
  http://www.youtube.com/watch?v=KgkXkYHtu34
  http://www.youtube.com/watch?v=rwBDdAOGwzw
  http://www.youtube.com/watch?v=RdoAyHb3IsU


  Дали таканаречениот „проблем„ за климатски промени и алармирањето за „глобалното затоплување„ па дури и сега овој самит во Копенхаген се само параван за некој да експериментира со времето,а ние обичните смртници да мислиме дека ние сме криви за глобалното затоплување?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 15 Јан 2010, 14:14

  Креаторите на НСП одлучиле да има:
  1. Закана со масовно загадување на природата како главна опасност за опстанокот на сите форми на живеење
  2. Повторно воведување на ропствотопо пат на некои форми на воена служба
  3. Универзално барање раѓањето да биде ограничено на продуктите на вештачко оплодување, така што во водата за пиење ќе се уфрлаат нештетни препарати кои предизвукуваат стерилитет кои ги одобрила владата.
  Извештајот заклучува дека до сега не биле направени квалитетни студии кои би имале цел да го одредат минималното ниво на уништување на популацијата, кој би бил неопходен за да се одржи веродостојноста на воените закани, во различни политички услови и оптимална циклична фреквенција на локалните војни под најразлични околности на историските односи (различните сојузи во политиката баланс на моќта).
  Сето ова значи дека тие се уште немаат определено колку често ќе ги испланираат војните, и колку луѓе во нив треба да изгинат за да може успешно да се контролира популацијата на државите вмешани во војната.
  Човечкиот ум може да дојде до такви монструмозни идеи како што е намерното предизвикување војни и мир со цел да се контролираат луѓето или расипничкото трошење на Владата се цел да се контролираат даночните обврзници.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Kelso on Саб 06 Фед 2010, 00:55

  Едино можеме поубаво и посмирено да живееме понатаму ако се вратиме на природата.Ние зависиме од неа.Но како што тргнавме, не верувам, тешко.Константната желба на човекот за власт, моќ и пари не доведе до тука.Човек да си даде право да елиминира луѓе.Не важи сите сме еднакви.Секој за себе.За жал до тука стигнавме.
  Се мислам дали овие природни катастрофи всушност човекот(тие помоќните) ги предизвикува.Пушти бомба-цунами, измисли болест-чувај го лекот во џеб, па после земај пари.
  Се што се нуди ни е перење мозок.И ништо не ни треба.Само храна, е*ење, спиење и музика.
  'You're a slave working for the government, doing jobs you don't like, for things that you don't need'.
  Ова се што го прават си се знае, се е претерано.Џабе се замараме со нашите животи.Не вредат.Така да, што биде нека биде, не е во наши раце се за да смениме.И да пробаме, кај и да е ќе завршиме во л*јна.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 16:43

  Крајната цен на Заговорот на НСП е светот дури и кога живее во мир, да биде под контрола на светската влада. Меѓутоа кај планерите тука се јавува проблем: тие досега се служеле со војната како средство за контрола на луѓето. Сега се соочуваат со дилемите како да ги контролираат луѓето за време на мир.
  Тие предвиделе дека ќе дојде ден кога ќе мораат да осмислат посебни програми кои ќе бидат начин да се контролираат луѓето за време на мир. Тоа им било многу непознато бидејќи до тогашразмислувале единствено на начин дека најефикасно средство за контрола е предизвикувањето војна.
  Таа мора во себе да содржи реална закана за поединечно уништување и тоа во размери кои се во согласност со големината на сложеноста на современите општествени системи. Се додека таа не обезбеди убедлива на живот или смрт закана, таа нема да може да ја замени општествено-организирачката функција на војната.
  Тие „Суригати“ или замени за вистинските цели на војната мораа да ги задоволат двата основни критериума:
  1. Мораат да бидат и
  2. Мораат да деллуваат надвор од нормалниот систем на набавка и побарувачка.
  Овој вториот критериум значи дека „сурогатите“ не смеат да бидат достапни на свеста на народот. Со други зборови, народот не смее да дојде во позиција од Владата да го запре трошењето на нивните пари на таков расипнички начин.
  avatar
  IndieSamurai

  Male Мислења : 25
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2009-12-03

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by IndieSamurai on Пет 12 Фед 2010, 09:31

  zaptija stojkovski напиша:Интенцијата на Новиот светски поредок е да има целосна контрола над секое човечко битие на планетата и драстично да се намали популацијата на Земјата, и тоа за две третини.
  „Единствена светска влада и единствен монетарен систем по водство на олигарси кои самостојно се избираат и владеат во форма на феудален систем како што имапе восредниот век. Во овој единствен светски ентитет, популацијата на човептвото ќе биде лимитирана со конкретни мерки, како: едно дете во семејството, болести, војни, се додека не се дојде до една милијарда луѓе корисни за владејачката класа. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

  Едната ја опиша приближно точно. Знаеш дека има две NWO агенди така? Дека не е само една?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 13 Фед 2010, 23:46

  ЗОШТО ГО МРАЗАМ НОВИОТ СВЕТСКИ ПОРЕДОК?

  Од причини што НСП е креиран од евреите, а во нивниот Талмуд се наведува:

  - Дека капка семе или сперма од оној кој не е евреин е исто како капка семе од животина
  - Секој евреин треба да прави или се од себе да даде да би се спречиле другите нации од било какво поседување на земјава, да би имале снага и авторитет
  - Дека ако не би биле евреите на земјава, ни сонцето не би сјаело, ниту дожд да врне, ниту било каков благослов на земјава би бил
  - Еврејската душа му е драга на Бога, а другите души се ѓаволси души и подсетуваат на животински души
  - На евреинот му е дозволено да обезчести не-еврејка
  - Вонбрачни односи со еврејка се казнуваат со смртна казна, а со не-еврејка се дозволуваат
  - Ниту една еврејска жена нема право да негодува ако мажот нејзин направи прељуба.

  Мислам нема што да се коментират повеќе.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 15 Сеп 2010, 23:38

  Овој сведски поредок е бетар дури и од оној на Нацистичка Немачка.Тој барем бил на едно со него си жив против си мртов а не вака да ни ја вадат душата со памук посебно на нас вака помали и сиромашни народи со лицемерие и квази демократија која важи само кога тие сакат да важи да ни продават нафта оти ние и нафта си пиеме така да ке ни кажат кога важи а кога не таа.......оооооо ебана западна демократија.
  avatar
  дедо иљо
  Малешевски
  Малешевски

  Male Мислења : 219
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by дедо иљо on Вто 28 Сеп 2010, 22:45

  Gillan напиша:Едино можеме поубаво и посмирено да живееме понатаму ако се вратиме на природата.Ние зависиме од неа.Но како што тргнавме, не верувам, тешко.Константната желба на човекот за власт, моќ и пари не доведе до тука.Човек да си даде право да елиминира луѓе.Не важи сите сме еднакви.Секој за себе.За жал до тука стигнавме.
  Се мислам дали овие природни катастрофи всушност човекот(тие помоќните) ги предизвикува.Пушти бомба-цунами, измисли болест-чувај го лекот во џеб, па после земај пари.
  Се што се нуди ни е перење мозок.И ништо не ни треба.Само храна, е*ење, спиење и музика.
  'You're a slave working for the government, doing jobs you don't like, for things that you don't need'.
  Ова се што го прават си се знае, се е претерано.Џабе се замараме со нашите животи.Не вредат.Така да, што биде нека биде, не е во наши раце се за да смениме.И да пробаме, кај и да е ќе завршиме во л*јна.

  е ова не ти требаше погледов кон животот ти е жива мизерија.Ако се беше до ебењето спиењето и јадењето уште ке бевме мајмуни или слично.Очајно е да мислиш дека секоја катастрофа или несреќа или болест е заговор и дека животот не вредит ништо
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Toecutter on Чет 30 Сеп 2010, 13:13

  Денес не се исплати да си нормален. Особеностите носат привилегии кои ги немаме кога сме нормални.Доага Новиот светски поредок па нели треба да сме дел од него и ние да гледаме слушаме со затворени очи и уши и тогаш ке те прогласат за почесен граганин а медиумите можат да те направат славен само ако не си нормален во овa време...
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Kelso on Пет 01 Окт 2010, 00:00

  дедо иљо напиша:
  Gillan напиша:Едино можеме поубаво и посмирено да живееме понатаму ако се вратиме на природата.Ние зависиме од неа.Но како што тргнавме, не верувам, тешко.Константната желба на човекот за власт, моќ и пари не доведе до тука.Човек да си даде право да елиминира луѓе.Не важи сите сме еднакви.Секој за себе.За жал до тука стигнавме.
  Се мислам дали овие природни катастрофи всушност човекот(тие помоќните) ги предизвикува.Пушти бомба-цунами, измисли болест-чувај го лекот во џеб, па после земај пари.
  Се што се нуди ни е перење мозок.И ништо не ни треба.Само храна, е*ење, спиење и музика.
  'You're a slave working for the government, doing jobs you don't like, for things that you don't need'.
  Ова се што го прават си се знае, се е претерано.Џабе се замараме со нашите животи.Не вредат.Така да, што биде нека биде, не е во наши раце се за да смениме.И да пробаме, кај и да е ќе завршиме во л*јна.

  е ова не ти требаше погледов кон животот ти е жива мизерија.Ако се беше до ебењето спиењето и јадењето уште ке бевме мајмуни или слично.Очајно е да мислиш дека секоја катастрофа или несреќа или болест е заговор и дека животот не вредит ништо

  Не сум очајна.
  Погрешно ме разбра.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Нед 30 Јан 2011, 19:50

  Oд NWO денеска цел свет ги трпи последиците од поскапувањето на храната...
  За тоа ќе ги земеме пример државите Аргентина, Индија, Пакистан, каде се уништуваат приватните земјоделски стопанства на сметка на големите комапании, кои ги нудат овие производи.
  Целта на НВО е Монопол за производство на храна...
  Сигурно властите во Египет, Јемен, Мароко, Тунис, не ка креваат цената на пченицата или пак цената на нафтата.

  Целата планета гладува, а за групата Билдерберг има Кавијар во некој најексклузивен хотел каде што се состануваат.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 18 Фед 2012, 15:37

  Италијанските власти изјавиле дека конфискувале фалсификувани американски обврзници во вредност од 6 трилиони долари.
  Во соопштението на полицијата се вели дека осум лица се уапсени во на текот на денот. Обврзниците, носат лажен датум на издавање од 1934 година. Обврзниците биле транспортирани во 2007 година од Хонг Конг во Цирих, каде што биле префрлени кај швајцарски доверители. Властите соопштија дека американските официјални лица потврдиле дека обврзниците биле фалсификат.

  http://finance.yahoo.com/news/italy-confiscates-6-trillion-fake-120355695.html

  http://www.newsday.com/news/nation/italy-confiscates-6-trillion-in-fake-us-bonds-1.3537476

  Сето ова е ујдурма на тие што дрмаат со светот...И тие пари ќе одат за креирање на нови конфликти и нови економски кризи и економски депресии...

  Влегуваме во период на хаос кој ќе биде креиран од нивна страна а народните маси само ќе учестувуваат во него со статистичка бројка и каде ќе се урне системот кој владее сега за да се постави нов кој ќе го контролира човекот 24 часа на ден 365 дена во годината.
  Нивната моќ е огромна, тие владеат со сите сфери од човештвото.
  Децата се ставаат во нивна матрица, се вакцинираат со нивни вакцини, ги учиме по нивни шаблони, гледаме нивни медиуми, модните трендови, се храниме со нивните емулгатори, вода пиеме од нивната пластика која е смрдлива и радиоактивна, а тие ти викаат тоа се ЕКО СТАНДАРДИ... итн итн...Хасап, биометриски пасоши, лични карти, генетски модифицирана храна итн итн ...

  Свеста не целото човештво е на такво ниво каде тие владеат со нас а ние учиме за демократија како што ни кажуваат тие и право на избор.Видовме што е и каква е демократијата.

  Плус учиме дека биле избран народ дека тие имале договор за владеење со светот и демек тоа им било задача запишана во библијата… Ма дај ни го презентираат тоа за да не убедат дека така требало да биде.

  Невладините организации Соросоиди, Масоноиди, Илуминатоиди, Трилатералоиди, Билдербергоиди, паради, дрога, оружје, сателити, телефонија, фејсбук, твитер, учат за тебе и се собираат на едно место.
  Телефонот мобилен и кога не зборуваш на него тој снима.
  Снима по клучен збор.
  Едноставен е одговорот на овој систем.
  Да се вратиме на природата и на учењето за неа.
  Една недела да не точиме бензин, да не јадиме од нивните смрдливи и радиоактивни пласитики и емулгатори, да не пиеме од нивните пијалоци, да не гледаме на нивните тв, да не се прикллучуваме на нивните интернет страни, да не зимаме од нивните пари, ние ќе го победиме системот.

  Доколку на тоа се организираме 5 милијарди народ против баграта од 50-тина души.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by prozaque on Нед 19 Фед 2012, 04:26

  Газдите дојдоа на позицијата со благослов на народот.Народот на кој му беше побитно да гледа пандани на Жикина Династија, Фудбал, Долина на Волците, наместо кога некој, некогаш, некаде уз пијачка, на маса ќе спомни "Абе брат..овие се дупат со нас вака и вака" oдма алфа-мудрецот ќе го сечеше со "Пули си ти пред тебе работата..остај на раат да прајме поубај муабети за последната епизода на Беверли Хилс, шо јака пичка беше Бренда итн" и останати street smart фори.Ако инсистираш на пример со муабетот со сериозен тон, ќе те сослушаат со звукот на океанот во нивните глави и ќе ти реплицираат..Епа то е брат, шо ќе прајш?
  Уствари да, јајцето ептен дојде под газот шо само "Eпа шо ќе прајш" ни остана на сите, безразлика на знаење, иницијативност и слично.Касно је за хард рок..
  Иронично е..дури болно Марфиевски е што денес од литература и секаков вид на информација не делат неколку клика, но обично тие неколку клика завршуваат во септичките јами како Фејсбук, КадеВечер, БитолскаШема итн.Иронично е шо познавам деца 3 пати поинтелигентни од мене, поенергични, похаризматични кои ја трошат ѕвездата на здодевност, баналност и слични болештини на модерното време, заради некои (не)прилики во нивното градење како личности испаднале како шо испаднале..еден прост збир на генерациска кумулација на лоботомија и фрустрации во нивната непосредна социјална средна.
  Ама битно е да се оставаат траги како шо се можи, колку шо се можи.Наликува на демагогијата на либералите на Фил, нешто шо Мирко Попов (да ми бричи топов) би го рекол..ама јас за толку имам сколија и искуство.Си велам ако Винстон Смит продолжел со неговиот дневник, без вниманието и енергијата да ја насочуваше кон цурата и вишата борба, 84та ќе имаше среќен крај.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Аnti (New World Order)

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:44