Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Поезија пропратена со музика...

  Share
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Пон 01 Јун 2009, 18:15

  Случајно наидов на некоја поезија во видео клип ..и прекрасна е комбинацијата .. па доколку наидете на такво нешто еве тема за да уживаме ...

  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Пон 01 Јун 2009, 20:41
  еве нешто оригинално од фантастичниот Пабло Неруда
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Пон 01 Јун 2009, 20:52
  а темава би ја загубила убавината без поемите на Шекспир.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Пон 01 Јун 2009, 20:55  прекрасна музика пропратена со магичниот глас.. и волшебните зборови.. целиот тој склоп изнуди солзи од моите очи ... Магичноооо
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Пон 01 Јун 2009, 22:38

  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Batty on Пон 01 Јун 2009, 22:40

  Одлична тема Дорс. Голем поздрав до тебе за трудот кој го вложуваш. Се надевам дека и другите ќе го следиме твојот пример и ќе учествуваме активно во оваа интересна тема!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Чет 04 Јун 2009, 16:16

  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Чет 04 Јун 2009, 16:20

  ти си пример за сите форумџии .. ова што го стави многу ми се допага.. пропратено со убава музика која на моменти мислиш ке направи дупка во твојот мозок . а сликите на ван гог .,. салвадор дали ... долеваат убавина..

  браво Клеа . одличен избор
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Чет 04 Јун 2009, 16:26

  а она што фали во темава нормално дека е МАкедонска Поезија .. епа да!!! имаме и тоа многу убава .

  погледнете го ова видео нема да зажалите.

  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Чет 04 Јун 2009, 16:27

  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Phoenix on Чет 04 Јун 2009, 16:32


  Cinnamon*

  Female Мислења : 2194
  Зачленет на : 2009-03-09

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Cinnamon* on Чет 04 Јун 2009, 20:42

  еден од најубајте рецитали. го слушнав прв пат на грамофон и се ежев. прекрасно!
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 08:54

  Прекрасно Cinnamon,Раде Шербеџија е еден прекрасен рецитатор,со посебен незаменлив глас.
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:03

  Dors,ми пронајде вистинска тема каде ќе уживам и со задовоолство ќе поставувам од прекрасните рецитали како оваа со Раде Шербеџија,незаменлив глас кој те внесе и занесе...
  Еве уште некои песни рецитирани од Раде Шербеџија.

  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:07

  Прекрасната Недај се Инес-вљубена сум во стиховите.
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:11

  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:15

  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:18

  Раде и Арсен Дедиќ
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:23

  Арсен Дедиќ,исто така со прекрасен глас и рецитал
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:26

  Недај се Инес во изведба на Арсен Дедиќ
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:30

  Арсен Дедиќ
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:37

  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:43

  Josipa Lisac-јас не ја сакам,јас ја обожавам
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:45

  Прекрасно од Јосипа Лисац
  avatar
  Клеа
  Пирамида
  Пирамида

  Female Мислења : 1683
  Зачленет на : 2009-04-13

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Клеа on Пет 05 Јун 2009, 09:49

  Магла-Прекрасно нешто од Јосипа Лисац

  Sponsored content

  Re: Поезија пропратена со музика...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:14