Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Си кажувам...

  Share
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Пон 27 Jул 2009, 02:18

  ne traci svoje vreme...
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Си кажувам...

  Пишување by danna*shoe on Пон 27 Jул 2009, 02:40

  шо си ти.

  немој да брзаш. не си заљубена
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Си кажувам...

  Пишување by PantomimoS on Пон 27 Jул 2009, 03:54

  Ај научи да покажуваш дека сакаш...и колку сакаш!
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Dirge on Пон 27 Jул 2009, 23:46

  Си кажувам.Ама не слушам.Или не гледам.
  Не. Пловиш, нели? Само го немаш морето.Го зеде океанот и Замина да пловиш онаму каде знаеше дека нема да се вратиш.
  Солена вода и крв. Не дека суицидните мисли владеат, ама ете ми се присака. Го сакам вкусот. Мирисот на свежина.Да знаеш дека имаш живот. Пробај, и онака црвеното добро ти прилега.
  Не ја нахрани мачката. А што има врска мачката со темава?
  Не е битно. Ти кажувам јас. Најди си го и мобилниот оти кретен4ето ке ти ѕвони а ке ги разбудиш сите. Ич не ми е гајле. Ич. Му се восхитувам на зборов, ич.
  Така реди си ти еден куп глупости , кажувај што треба да направиш што треба да знаеш.И не слушај.Не е важно.Светот е празен. Ти си празна. Дрвјата венеат. Продолжи.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Вто 28 Jул 2009, 03:29

  overload!
  и сега што?
  дали има некаква смисла...дали ти е полесно?
  знаеш дека ништо не е исто...знеш дека ова е крај на приказната.
  стани за аплауз
  ама не за бис

  Cinnamon*

  Female Мислења : 2194
  Зачленет на : 2009-03-09

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Cinnamon* on Сре 29 Jул 2009, 03:14

  оти си прајш сама да ти е неубо и го повикуваш неубото со тој стравот глуп. престани.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Сре 29 Jул 2009, 04:24

  диши...отвори ги очите и одново прогледај
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Bright on Нед 02 Aвг 2009, 22:31

  убаво ги поврзи работите.. можеби еден ден покасно.. но сепак.. :naokolu:

  и дефинитивно не се каеш за напишаното од тогаш. :naokolu: Па така е! Реалност.. :)

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Шмугле on Нед 02 Aвг 2009, 22:45

  why should I care?
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Пон 03 Aвг 2009, 20:06

  "што може човек против глупост, лудост и суровост?"

  не си ти крива за туѓата искривена претстава за реалноста
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Си кажувам...

  Пишување by danna*shoe on Вто 04 Aвг 2009, 02:44

  ти си најсреќна особа! биди таква бе! не паѓај :)
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Robby on Вто 04 Aвг 2009, 02:46

  .. сеа да имаше коњак... и троа коцки лед.. жал ми е
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Гостин on Вто 04 Aвг 2009, 02:49

  цени си ги збите емилијо стоко една!
  avatar
  Meri
  Кафекуварица
  Кафекуварица

  Female Мислења : 5910
  Местолокација : Прилеп ебаго
  Зачленет на : 2008-10-13

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Meri on Вто 04 Aвг 2009, 12:05

  ај собери си ги јајцата и похрабро малце, посамоуверено
  биди жена, покажи се како жена, дај се од себе!
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Вто 04 Aвг 2009, 13:17

  земи наспи се!

  и почни од утре да бараш чарина
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Dirge on Вто 04 Aвг 2009, 13:33

  Си кажувам дека ке се разболам. Ако тебе те боли грло, а него главата и плус на дождот настинете и фатите температура работава мириса на свински грип. Со оглед на тоа што свинското е ефтино, незнам што бараш да луташ по месарите и да факаш грипови мипови. Пилешкото не е толку мрсно и плус поздраво е. Размисли какво сакаш. Плус грипот од врапчињата си замина. Или пак можеш риба да си земеш. И тие немаат грип. И плус пливаат во вода(wtf?).
  Ти кажувам дека ке врне и дека ке настинеш. А ти токму тоа го сакаш. Да врне, да го избркаш глушецот од дома и да останеш сама со Болиглаваивилица. Мх мх мх , пази се дете.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Ивањушка on Вто 04 Aвг 2009, 17:38

  добро беше.............и сеуште е
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Чет 06 Aвг 2009, 13:28

  you're better off...
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Си кажувам...

  Пишување by RoTkViCa on Саб 08 Aвг 2009, 20:32

  Прекини со тој глуп инает !
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Си кажувам...

  Пишување by prozaque on Саб 08 Aвг 2009, 20:47

  Трпение брат, трпение.....


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Саб 08 Aвг 2009, 21:01

  уживај :)
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Си кажувам...

  Пишување by danna*shoe on Нед 09 Aвг 2009, 12:45

  така ке ти е коа пиеш кога не треба.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by balAlajkA on Нед 09 Aвг 2009, 13:34

  back on track...easy now, no need to rush....
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Dirge on Нед 09 Aвг 2009, 17:25

  скрши му ребро
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Bright on Нед 09 Aвг 2009, 20:46

  Ајде ајде опрости си шо беше нападната од прекрасните луди спомени. Опрости си шо се сети дека беше хепи. Немој да се караш дека си дозволи да те разнежнат спомените.. It's okay..


  ( :(ratatata): )


  Се' ти е во глата разбери. Ништо друго не остана. :glup:

  Sponsored content

  Re: Си кажувам...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:03