Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Кинески градски автобуси

  Share
  avatar
  дедо иљо
  Малешевски
  Малешевски

  Male Мислења : 219
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2008-09-19

  Кинески градски автобуси

  Пишување by дедо иљо on Вто 23 Јун 2009, 21:31

  Како мојт да сме толку глупи, покрај толкава фабрика за автобуси ние порачвиме автобуси дури од Кина.Колку работни места ке се отвореа колку пари државата ке вратеше како данок абе глупа држава глупа влада туку не е глупа владата паметна си е кој знајт колку пари ке лапнит од овие кантиве кинески. Ете зошто пропаѓат државава ............ се пренервирав упм
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Bender on Вто 23 Јун 2009, 21:36

  Апсолутно си во право,како ќе перет пари иначе :mad:


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Morholt on Вто 23 Јун 2009, 21:52

  И јас се слагам со тебе Дедо Иљо невиден прооуст. Ама не се во прашање глупа влада туку некој мора да лапне нешто од зделката која сигурно ќе биде матна
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Batty on Пет 26 Јун 2009, 20:02

  Владата свесно прави несвесни потези. За ова спомнав нешто во мојот глуп неделен коментар, ама ќе проговориме и овде малку, само малку да продахнам


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 26 Јун 2009, 21:25

  А и кај планирет двокатни да се. Како ќе поминуваат под мост? Требит сите мостој и надвожњаци прво да ги рушат, а после автобусите да ги набават.
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Dirge on Пет 26 Јун 2009, 22:30

  Не секирајте Скопјани ке се возат со автобусите, не вие.
  Ко кинески кондоми ке бидат автобусите, ке видите.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Batty on Саб 27 Јун 2009, 02:06

  Morbid напиша:Не секирајте Скопјани ке се возат со автобусите, не вие.
  Ко кинески кондоми ке бидат автобусите, ке видите.

  Па и не баш, голем дел од гужвата во автобусите ја прават некои од „останатиот дел на МКД“.
  А и не е баш проблемот какви ќе се автобусите. Какви сакаат нека бидат, проблемот е зашто?

  Зашто ги пазарија од Кина ?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Dirge on Саб 27 Јун 2009, 12:52

  Зашто им се сака и им се може. Секогаш се парите причина :)
  avatar
  Angus

  Male Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-03-12

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Angus on Саб 27 Јун 2009, 13:09

  Паметна си е владава шо пазарит од Кина, веќе е јасно зошто, нормално е дека со македноски компании "Николче и другарчињата" неможат да непарјт некоја зделка за да ќарaт бидејќи ќе се откриет кај е матната вода, да не одам офтопик но нешто слично се дешават и со спомениците кои ги редат најверојатно за да напрает некоја зделка, бидејќи никој од оние споменици невредит за неоговата цена, цените се дури по три пати повисоки од реалните, а остатокот од цената ојт дирекно вџеп кај премиерот и компанија, а пред народот изигравет невини дечиња (цвеќиња за мирисање), соопштувајќи дека спомениците се со цел да се заштитит името, притоа изигравајќи патриоти
  p.s. извинете за офтопик
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Batty on Саб 27 Јун 2009, 13:46

  Апсолутно се сложувам со тврдокорниот став на Аркан околу оваа тема.
  Се согласувам дека финансискиот маневар беше главна причина за дометот до Кина


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Morholt on Нед 12 Jул 2009, 19:55

  Tендерот официјално кој го доби кинеската компанија е поништен.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Batty on Нед 12 Jул 2009, 21:44

  Без да ја знам причината за „распад система“ ќе искоментирам во мој стил. Којзнае, можеби причината е можеби многу добра и уверлива, па мојот коментар ќе биде излишен, ама не ме држи срце.

  И сега доаѓаме до зенитот на ситуацијата со автобусите. Знам, знам. Кој признава пола му се простува!

  Јааааа? Па добро, само немојте другари од Владата ова да ви премине во навика, па после секоја грешка (откако некој друг ќе ви укаже на грешката) да се извинувате, правдате, повлекувате одлуки. Оти, what is done is done. Понекогаш нема назад. Ај сега има, ама некогаш нема да има
  Во една река два пати не се влегува, или трет пат во исто собрание мандат не се добива, на овој начин


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Batty on Вто 19 Окт 2010, 15:08  WORDS ARE NOT ENOUGH!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Татко му на Стен on Вто 19 Окт 2010, 15:52

  Стварно ли ќе изгледаат вака? Се познава дека се во Кина правени. Кинески изглед,веројатно и кинески квалитет. Повеќе пари потоа ќе се потрошат во поправки,отколку што се потрошени за купување на овие грдотии
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Kelso on Вто 19 Окт 2010, 16:39

  Ник Слотер напиша:Стварно ли ќе изгледаат вака? Се познава дека се во Кина правени. Кинески изглед,веројатно и кинески квалитет. Повеќе пари потоа ќе се потрошат во поправки,отколку што се потрошени за купување на овие грдотии

  Да јас веќе не се појавувам во автобус.Ќе си идам пеш или со авион.Посигурно ми е.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by PantomimoS on Сре 20 Окт 2010, 14:28

  Личи на она вовчето од еден цртан филм.
  Уствари, овие се двокатните шо ќе бидат кај нас? И кога ќе ги донесат?
  И...ќе има нормални автобуси некогаш, ко новиве приватни на пр.? И ако има, кога? Кога, ха-ха...на прашањево немора да ми одговорите...знам дека е тешко. Или послужете се со стандардниот одговор „од следен месец/година“.
  Да, од понеделник сум на диета.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Batty on Сре 20 Окт 2010, 14:34

  Автобусите, околу 66 ќе дојдат набрзо. Во ноември 2011 година. Не е лесна работа да се набават автобуси, што мислите вие?

  Штркот деца носи за 9 месеци, а замисли автобус.
  Нашите Лоботомирани македонци му веруваат на премиерот, а тој верува во ШтрКОЈ

  Ама, ај ... нека дојдат тогаш (првата половина, другите некаде 2013).

  На што личи ова? НА што личииииииии? Што е ова? What the FUCK is going on???

  Ви личи на саглам автобус? Предницата му е како на Шиљо ... сите одат напред во секоја сфера, ние прајме ретро ...  можеле и за поретро да се одлучат

  Автобуската 57-мица карши ману


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Bender on Сре 20 Окт 2010, 15:05

  Мислам дека со автобусите го достигнавме врвот на глупавоста, кого сакаме да имитираме Лондон но со ефтино пластично кинеско ѓубре што ќе се распаѓа по Скопските улици... браво јаки се овие од владава мислам што би правеле кутрите ние без нив не би имале со што да се возимеее .... ретарди...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Kelso on Нед 31 Окт 2010, 13:48

  Абе врвот на глупоста одамна го имаме постигнато ние.
  Навистина срамота!Да ти е срам да се качиш во автобус.Убаво си кажа Геро.Овие новите приватни да ти е мерак да се возиш.Кога и да ги видам сакам да се качам.Иако имам слободна( ).
  На страна ова, и таксистите наместо 50 ден почетно, после Нова 70 ден ќе биде.За подалечни дестинации е истата цена, ама за ови блискиве за џабе што се не баш...Да не можеш да се качиш во такси за да не се брукаш во автобус!
  Плус тие што ги ставаат на автобуските станици за да видиш кога ќе има автобус.За џабе.Само саат покажува и датум.А тоа секој напатен Скопјанец може да го провери само со посегнување по својот џеб.Едино има само за 5ка и 2ка.Распаднатите автобуси од пред 60 години во кои можеш да сурфаш.Леле како им текна! И онака не добивам доволно време да седам на нет дома и 7 саати во школо.
  На пример ваков бус не е на одмет:


  Зашто секоја Нова година по некој беден закон не проследува?
  Се надевам ќе има крај на Светот во 2012 за да и стави крај на нашата брука македонска, а со тоа и проектот Скопје 2014.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Раткапна on Нед 31 Окт 2010, 14:14

  ^ во Битола новите вакви се, слични, само шо го нема делот со задната врата
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by prozaque on Нед 31 Окт 2010, 14:22

  Абе за градските кинески автобуси нека бидат и во форма на пенис, само нека служат добро(да имаат клима, да не преусисуваат на долги и стрмни релации и да имаат поволна амортизација и потрошувачка(да не дојди после 40 денари карта за ЈСП) )


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Kelso on Пет 09 Сеп 2011, 04:10

  Buzz Killington напиша:Абе за градските кинески автобуси нека бидат и во форма на пенис, само нека служат добро(да имаат клима, да не преусисуваат на долги и стрмни релации и да имаат поволна амортизација и потрошувачка(да не дојди после 40 денари карта за ЈСП) )  Абе ни Баба Ванѓа не ти е рамна.

  Иначе пуштија од оние двокатнине автобуси повеќе и слушнав дека деновиве би требало сите да бидат заменети.
  А горе збира само за луѓе од метро и 60.Не се осеќам привилигирано :))


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by prozaque on Пет 09 Сеп 2011, 13:37

  Интересно ствар е...кога се во прашање јавните набавки т.е тендери, никогаш во овие 20 години и еден ден не се објавени детални информации за тендерот.Во случајов со новите градски автобуси не е кажано колку реално чини набавката, кои перфоманси ги има автобусот (коњски сили, кубици, потрошувачка, модел и старост на автобусите итн итн).Денот кога ги пуштија новите 66 двокатни на една телевизија имаше "интервју" со еден од возачите на ЈСП кој рече дека "овие новите автобуси се далеку подобри од старите (40 годишни) автобуси".
  ШТО ЗБОРУВАШ МОРЕ ЧАЕК?! :Д

  Иначе 40 денари карта за ЈСП за линии со 30 мин размак, 40% поскапо такси, трамвајска и метро мрежа е СФ, велосипедски патеки т'нко.Предосечам биче многу пешачење за мене оваа година.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Printers and faxes on Пет 09 Сеп 2011, 18:27

  Факт е дека се „скапи“ овие срања... имаме платено поќе од што вредат, поголемиот проценат кеш се во џебовите на нашиот инвеститер Н.Г. и неговите... се разбираме така? дан не се разбериме на кој мислам, пошто ако кажам Никола Груевски можит клевета да ми акни и да ми бара 100 илјади евра, ќе го навредам, затоа корситам иницијали... колку да се разбериме дека Н.Г. е Никола Груевски... добро...

  Друго... тој што кажал дека се поарни од тие пред 40 години... незнам што да му речам... но за воља на вистината старите тераа 40 години можда, а неколку од новиве беа одма нападнати од организирана банда на автомеханичари... па нека видит тој колку ќе траат...

  Трето... неам што.

  Ќетврто... од овие двокатниве ак пуштат накај приселскиве населби, при прва вожња ќе паднат... да не речам ќе се претумбаат.


  Ништо посебно, саде траска зелени, незна што ми е од сабаљево вака...
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Kelso on Пон 12 Дек 2011, 20:38

  ^Па да имаше случај каде што кај Бутел се превртел еден од двокатните автобуси.

  И да, сега карта е 35 денари.
  И во 74ка автобусот застрелале девојче, по грешка ама без намера да ја пукаат ама ете, што ти прави неспретноста.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.

  Sponsored content

  Re: Кинески градски автобуси

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:35