Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Сакам да ти кажам...пак

  Share
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by balAlajkA on Сре 30 Сеп 2009, 10:06

  И пак, тема за романтичарите, и оние кои од време на време ги фаќа лудилото наречено љубов, или омраза...или...


  напишете, не мора адресирано, се што би сакале да и/му кажете некому, а немате храброст, прилика, лице...

  кажувајте зборови, стихови, викајте, плачете, смејте се, заблагодарете се... само нека не стои во вас...
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by balAlajkA on Сре 30 Сеп 2009, 10:11

  оној кој ги видел моите вистински бои нека ужива во виножитото
  оние другите, нека слепеат во темнина.
  отворете го срцето, не се плашете да сакате.
  понекогаш искреноста е најчудна и најстрашна, бидејќи е ретка.
  отворете ги вратите на вашиот свет, отворете ги срцата за љубов.
  дадената љубов никогаш не е залудна, знаете дека некогаш и некаде сте направиле некого среќен.
  макар и за миг. макар и да заборави. вие си знаете дека сте способни за љубов.
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Robby on Сре 30 Сеп 2009, 10:16

  .. ај и јас да кажам нешто...

  Сакам да ти кажам дека иако си ми другарка треба малку да размислиш... И ептен треба да сватиш зошто се лутам.... Порасни малце, запознај ја средината убаво и после ќе зборуваме..... Толку...
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by balAlajkA on Сре 30 Сеп 2009, 12:45

  Whenever I'm alone with you
  You make me feel like I am home again
  Whenever I'm alone with you
  You make me feel like I am whole again
  Whenever I'm alone with you
  You make me feel like I am young again
  Whenever I'm alone with you
  You make me feel like I am fun again
  Whenever I'm alone with you
  You make me feel like I am free again
  Whenever I'm alone with you
  You make me feel like I am clean again

  However far away I will always love you
  However long I stay I will always love you
  Whatever words I say I will always love you
  I will always love you


  welcome back, baby ela da te ljubnam
  avatar
  Nu`Bia
  Scarleta
  Scarleta

  Female Мислења : 982
  Местолокација : My world.
  Зачленет на : 2008-09-17

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Nu`Bia on Сре 30 Сеп 2009, 18:20

  Leee balalaa koja pesna :(:(

  You make me feel like I am fun again,
  Whenever I'm alone with you...
  avatar
  Ane Rockerka

  Female Мислења : 3900
  Местолокација : in the darkness of the night
  Зачленет на : 2008-12-30

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Ane Rockerka on Сре 30 Сеп 2009, 19:32

  fu*k ofafa.... :њењењењ: :hmmm:
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by RoTkViCa on Сре 30 Сеп 2009, 20:44

  Бакни ме ко си решил, ама побрзо, не чекај да ти го земам редот !
  avatar
  MLs
  Сеирџија
  Сеирџија

  Female Мислења : 2739
  Местолокација : Impact Area 68 cords. [1:27:5]
  Зачленет на : 2008-10-18

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by MLs on Сре 30 Сеп 2009, 20:51

  ^ Ane Rockerka morav plus poso epten me nasmea
  __________________________________________

  vidi sea vaka...
  posilno e od mene, nemozham a da ne ti kazham deka mi nedostigash.
  slaba sum, sekogas popustam. I da ne sum kriva jas ke se izvinam
  mrazam komplimenti, vekje ti kazhav, zatoa te molam nemoj poveke.
  zhiveam od den za den. zatoa i ne se zamaram tolku mnogu.
  nekogas ke moras da sfatis deka jas UMIRAM za da te vidam no nemozham.
  imam familija koja sto mi e najvazhna od site.
  mrazam koga mi vodis inaet. nemoj, pogolem ineatchija sum ke dojde do karanica.
  mrazam koga ke se naljutis zatoa sto ti vikam deka vekje nejkjam da zboram za toa zatoa sto ke se skarame.
  sakam barem malce , ne sekogas, nekogas da me iznenadis i da mi kazes deka ti nedostigam.
  ne precesto, zatoa sto ke bide sveedno.
  nejkjam koga si laden so mene, i se drugo ti e povazno.
  sakam da si do mene koga mi e tesko, i koga ke kazham deka ne sum raspolozhena da se smeam da me sfatis, no da probas da me nasmees.
  nejkjam da se zamaras za ostanatite, sakam da zivees za tebe.
  ako mislis deka ke mozes da prezivees i da me istrpis, sakaj me.
  ako ne te molam uste sega kazhi mi zatoa sto ke poludam.

  Te Sakam.
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by RoTkViCa on Сре 30 Сеп 2009, 21:13

  Пиши мииии, пишии мииииии, јави сее, дојдии....Не можам повеќе.....11ти ден кај те немам видено, а и последниот те видов само 40 мин.....Не е фер животов....дојди.....не можам повеќе.....жими се не знам шо ми се дешава.....Forgive me my weakness, but I don't know why without you it's hard to survive.


  'Cause everytime we touch, I get this feeling.
  And everytime we kiss I swear I could fly.
  Can't you feel my heart beat fast, I want this to last.
  Need you by my side.

  И пак :

  I wanna stand with you on a mountain
  I wanna bathe with you in the sea
  I wanna lay like this forever
  Until the sky falls down on me!
  avatar
  Malice
  Шишарка
  Шишарка

  Female Мислења : 1348
  Местолокација : Жабит а Битоља
  Зачленет на : 2009-03-19

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Malice on Сре 30 Сеп 2009, 23:00

  Сфаќам.. Сфаќам.. Си одговарате, соулмејтс сте, т.е. се надополнувате. Ти имаш брада, та има мустаќи =.= .!.
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Dirge on Чет 01 Окт 2009, 10:08

  леле капкејк ме изнасмеа

  *****

  Топ си кис4е, ама можеш малку тоа мозочето да го вклучиш и да сватиш дека не читам мисли, дека ме нервира нешто ко почнуваш да кажуваш и прекинуваш, дека ме нервира ко не почнуваш прв. Сакаш да прекинеме или да продолжиме?
  Што сакаше да кажеш вчера уште не ми е јасно веројатно нема ни да ми се разјасни зашто всушност не кажа ништо. Околу мене лебдат прашалници и нема да си заминат. Јас ставам овојпат крај зашто нејкам неизвесност, а нов почеток гледам се ближи така да сонценце ме изгуби =] Тоа беше нашата последна ноќ.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Ивањушка on Чет 01 Окт 2009, 15:51

  And you take me over......оver again
  And you take me over......оver again
  And you take me over......оver again
  And you take me over......оver again
  And you take me over......оver again
  And you take me over......оver again
  And you take me over......оver again..............

  .............................................................................love
  avatar
  Peanut

  Female Мислења : 757
  Местолокација : In The Middle Of Nowhere
  Зачленет на : 2009-04-20

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Peanut on Чет 01 Окт 2009, 18:27

  Што да ти кажам

  Кога ќе се зачлениш на форумот може да ти *кажувам
  сега-за-сега крши си глава,акај си се,пијанчи си се,и се што си правеше како порано
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Bright on Чет 01 Окт 2009, 22:37

  Грда ти е цурицата ко к*р.
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by RoTkViCa on Чет 01 Окт 2009, 23:03

  Mrs.Brightside напиша:Грда ти е цурицата ко к*р.

  (и јас му кажвам нему)

  Аууу не да е грда, ко трета смена, ма каква трета смена, грда е ко Позив за војска бре !
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Ивањушка on Саб 03 Окт 2009, 12:48

  леееее браааат, па колку си бил ти ха це..........скроЗзззз!


  Последната промена е направена од Ивањушка на Саб 03 Окт 2009, 14:47. Мислењето е променето 1 пати
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by RoTkViCa on Саб 03 Окт 2009, 12:59

  Сега ми текна зш те немат....на работа почна брееее...ај со срејча....ќе се слушниме некогаш и негде.....:(
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Bright on Саб 03 Окт 2009, 20:51

  Извини шо седнав баш пред твојот поглед при што не можеше да гледаш на право (на кај мене) туку само лево и десно! Лелеле - ужасно ми е жал што те деконцентрирав! Дури грд постана! Од секирации после тоа јас се депримирав вкрај! лелеле колку ми е жал............................ (not!)

  мухахахахха

  Еstupido.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 03 Окт 2009, 20:57

  :naokolu:
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by RoTkViCa on Саб 03 Окт 2009, 21:03

  Готово.....шуќур се спуштив доле хаха..Не, најозбилно, убо ко ми дојде умот(не знам кај ми беше до сега),ама стварно некогаш не можам да се разберам како пред некое време сум мислела едно, сега то го гледам од скрос друга перспектива. Значи, дефинитнивно, немат иднина ова. Некогаш, ако случајно дојдам Ск ќе ти се јавам, да ојме на кафица, онака,. другарски...Па ако нешто испаднит ок, ако не не. Иначе, не те умарам поќе. Диши на мира!

  п.с. Сепак, ми недостигаш, многу....Ама можда следниот викенд ќе те преболам
  avatar
  MLs
  Сеирџија
  Сеирџија

  Female Мислења : 2739
  Местолокација : Impact Area 68 cords. [1:27:5]
  Зачленет на : 2008-10-18

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by MLs on Нед 04 Окт 2009, 10:53

  sakam da te vidam!!!! poludev! nemozham vekje!!! :nervoza:

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Шмугле on Нед 04 Окт 2009, 13:17

  колку незнаеш да го погодиш моментот. тапа си.
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by RoTkViCa on Нед 04 Окт 2009, 13:38

  Хах по 100ти пат менувам мислење за 1 ден....така да ова ми е последен пост на оваа тема. Не можам јас да се разберам, а не пак ти. Па шо ако ти кажам..така да.....кога ќе дојде моментот, ќе ти кажам лично, овде поќе НЕ !
  avatar
  Ane Rockerka

  Female Мислења : 3900
  Местолокација : in the darkness of the night
  Зачленет на : 2008-12-30

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Ane Rockerka on Нед 04 Окт 2009, 18:15

  гордоста ми е пред се... тоа добро го знаеш... самиот си у**а све, а дури размислував и да ти дадам шанса..... како само си ја порокоцка и можноста за да ти ја дадам....
  avatar
  MLs
  Сеирџија
  Сеирџија

  Female Мислења : 2739
  Местолокација : Impact Area 68 cords. [1:27:5]
  Зачленет на : 2008-10-18

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by MLs on Пон 05 Окт 2009, 00:56

  Te Sakam!!!!!! ela da te ljubnam

  Sponsored content

  Re: Сакам да ти кажам...пак

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:02