Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Што сте во хороскоп?

  Share

  prometej

  Male Мислења : 3004
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by prometej on Вто 05 Јан 2010, 16:12

  абе како провервите за подзнаци?
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by bloody on Вто 05 Јан 2010, 16:14

  Кој како му текне така си пише подзнак...

  Шала на страна,мислам дек беше тоа..по денот и саатот ко си се родил..заедно со датата де...
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Batty on Вто 05 Јан 2010, 16:14

  Morticia Addams напиша:Еве ви луѓе табела за подзнак :)

  http://www.astrolook.com/podznak.shtml

  Еве, Мортиша Адамс има оставено линк за таа работа


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Bright on Вто 05 Јан 2010, 16:20

  Ристе, табелата е мн компкицирана, пиши ми на ПП дата на раѓање и часот на раѓање и во кој град :) и ќе ти кажам.
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Татко му на Стен on Вто 05 Јан 2010, 16:30

  Бик,подзнак Близнаци

  prometej

  Male Мислења : 3004
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by prometej on Вто 05 Јан 2010, 16:40

  Овен а подзнак Стрелец
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by bloody on Вто 05 Јан 2010, 16:58

  Крвопиец напиша:Jaас сум бил лав у хороскоп...а подзнак јарец или стрелец...


  E излезе дека сум коза ..овај јарец у подзнакот....
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Kelso on Пон 18 Јан 2010, 04:00


  Virgo

  Елемент: Земја
  Планета: Меркур
  Симбол:
  The Virgin
  Камен:
  Sapphire(сафир)

  Животна цел: Да ја направи правилната работа
  Тајната желба на девицата: Да сака и да биде сакан/а


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by danna*shoe on Пон 18 Јан 2010, 06:50

  Лав сум во хороскоп,
  у подзнак вага,
  Ниеден не ми влијае изглеа, а ако некој влијае тоа ке е у месечина, а у месечина врска неам шо сум.
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Alhemius on Пон 18 Јан 2010, 14:24

  Робин Худ
  avatar
  Wednesday
  vicious delicious
  vicious delicious

  Female Мислења : 1116
  Зачленет на : 2010-01-26

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Wednesday on Вто 13 Апр 2010, 16:17

  ракЧе
  avatar
  Blackie
  wild child
  wild child

  Male Мислења : 1180
  Местолокација : Атлантида
  Зачленет на : 2009-11-19

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Blackie on Вто 13 Апр 2010, 19:19

  близнак nervozen
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Kelso on Сре 14 Апр 2010, 00:42

  Erin напиша:Девица-Стрелец-Близнаци Бик

  кога веќе почнавме со подзнаци и месечини..


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Lost on Сре 14 Апр 2010, 18:01

  Жирафа...
  ...

  Ај некој кој се разбира ако може бар да ми каже што сум подзнак,месечина и тие работи?Има некој таков?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by prozaque on Сре 14 Апр 2010, 18:09

  Ваљда си подзнак коала, а во месечина си Нил Армстронг...
  ...................
  Бик знак, Лав подзнак, Водолија во месечина..Земја-Оган-Воздух....јас сум алхемија во движење...конфузија во движење... ne razbiram


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Гостин on Сре 14 Апр 2010, 18:15

  јас сум сељак

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by UrizenIX on Сре 14 Апр 2010, 18:34

  prozaque напиша:Водолија во месечина..

  Планетите се во знаци... а не знак во планета... Роден си некаде помеѓу 12 и 30 до 2 и 30 попладнеsto
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Kelso on Сре 14 Апр 2010, 19:48

  Прозак морам да коментирам.. многу јака комбинација имаш!!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by UrizenIX on Нед 18 Апр 2010, 13:32

  Лав со подзнак Стрелец... А Месечината дали ми е во XIII Куќа, дали дома, дали во Девица... нека остане тајна
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Тротоарска Мома on Пон 19 Апр 2010, 19:38

  Девица... , а подзнак предзнак врска неам
  avatar
  NIghtmare_f
  мистериозна
  мистериозна

  Female Мислења : 849
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2009-10-29

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by NIghtmare_f on Чет 27 Мај 2010, 16:51

  Близнаци во подзнак Шкорпија
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Гостин on Чет 27 Мај 2010, 18:38

  Тротоарска Мома напиша:Девица... , а подзнак предзнак врска неам
  за подзнак јас ќе средам
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  хороскоп

  Пишување by Раткапна on Пет 13 Aвг 2010, 17:21

  можеби пропуштив (извинете ако е така), но фали ваква тема.
  Што сте во хороскоп, дали верувате во хороскоп? Ако имате интересен податок за близнаци би мај гест :D :D :D
  (и некој ако знај да ми кажи линк за проверка на знак во месечина )
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Robby on Пет 13 Aвг 2010, 17:42

  За жал веќе постои таква тема која гласи „Што сте во хороскоп“ и се наоѓа во Муабетчилница.. Така да го молам модераторот на тој пдф или админот да ја спои/избрише оваа тема, а еленче разгледај го убаво форумов и се надевам ќе те читаме во некоја од многуте интересни теми ..
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Mercy Seat on Пет 13 Aвг 2010, 19:53

  Стрелец подзнак Скорпија.

  Sponsored content

  Re: Што сте во хороскоп?

  Пишување by Sponsored content

   Similar topics

   -

   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:00