Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  На која книга сте плачеле..

  Share

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: На која книга сте плачеле..

  Пишување by UrizenIX on Вто 25 Јан 2011, 22:39

  Јас само еднаш се расплакав од една книга...

  Беше постара така и имаше прашина на неа, и коа ја затворив излета прашина и правац во око...
  Се отепав од плачење!
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: На која книга сте плачеле..

  Пишување by Toecutter on Сре 23 Фед 2011, 00:15

  UrizenIX напиша:Јас само еднаш се расплакав од една книга...

  Беше постара така и имаше прашина на неа, и коа ја затворив излета прашина и правац во око...
  Се отепав од плачење!

  Ами книгите за читање се а не за да собираат прашина...

  Он-топик...ко бев мал и зелен (како вонземјанин) на нешто од Едгар Алан По... жал ми е
  Наравоучение, По не е за мали и зелени...
  avatar
  Jas
  -кравче-
  -кравче-

  Female Мислења : 1368
  Зачленет на : 2009-10-03

  Re: На која книга сте плачеле..

  Пишување by Jas on Чет 24 Фед 2011, 11:43

  на норвешка шума, кога рече -би менувал три месеци февруари за ваква пролет- осамена пролет :( многу беше тужно, и крајот беше збунувачки, моќен и пак ме расплака :(

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: На која книга сте плачеле..

  Пишување by UrizenIX on Нед 27 Фед 2011, 13:55

  Toecutter напиша:
  UrizenIX напиша:Јас само еднаш се расплакав од една книга...

  Беше постара така и имаше прашина на неа, и коа ја затворив излета прашина и правац во око...
  Се отепав од плачење!

  Ами книгите за читање се а не за да собираат прашина...

  Он-топик...ко бев мал и зелен (како вонземјанин) на нешто од Едгар Алан По... жал ми е
  Наравоучение, По не е за мали и зелени...

  Подарок книга, не се прашува зошто е прашлива... Можеби бидејќи е стара :)

  Плачев на една книга... Поезија од Гане Тодоровски... мислам, не се сеќавам убаво :) Не ме држете за збор :)
  avatar
  gabriela

  Мислења : 3
  Зачленет на : 2010-04-27

  Re: На која книга сте плачеле..

  Пишување by gabriela on Сре 30 Ное 2011, 18:31

  Плачев кога дознав дека татко ми умира, плачев кога го гледав како секој ден умира, не плачев на погребот - очекував чудо. Плачам сега и плачам во сон...

  Sponsored content

  Re: На која книга сте плачеле..

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:10