Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Тhe Last Tune..

  Share
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Тhe Last Tune..

  Пишување by prozaque on Пет 13 Ное 2009, 03:14

  Со оглед на тоа шо на форумов има доста хардкор, нонкомформистички и комунистички фаци, мислам дека е интересно да се отвори една ваква тема.Значи, од вас драги форумџии се бара да се изјасните која песна сакате да ви се свири на вашиот погреб во случај да не сакате да ве пее поп..за епитафот и надгробната плоча расчистивме, за музика ќе се изјасните сега, а за парцела ако треба ќе отвориме накнадно тема во Патување и Туризам..засега само ова се бара само..име на изведувач и име на песна на изведувачот..не мора да биде една песна или еден изведувач, можете слободно и плејлиста да приложите...сите вие кои сакате да ги пее поп или воопшто не сакате музичка програма на Вашиот погреб, ќе ве замолам да се воздржете од коментари колку е нехристијански и невкусно да се отвори ваква тема, а камо ли стварно да се донесе одлука за превземање на ваков радикален чекор..

  Повелете..


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by PantomimoS on Пет 13 Ное 2009, 11:00

  (Осеќам дека ќе имам повеќе од еден пост тука... :Р)

  Вака...на погреб ако ми пее поп ќе ве прогонувам цел живот.Затоа, драги форумџии, погрижете се да ми ја исполните желбава... + гага ќе поминете. :Р
  За погреб нека иде The Doors-The end.Додека го спуштаат ковчегот.
  После, Мизар-Амфилохиј и на крај, кога луѓето ќе си идат, Led Zeppelin-Battle of Evermore.
  На 40 дена, Анастасија-Премин. (зошто стојам скаменет......... :Р:Р) Шала на страна, убаво е да си почиваш со таа песна.
  Кога ќе дојде зима ќе ја пуштите Ова не е мојот дом од Мизар. (О земјо безбожна, со мраз покриена...:Р) Многу ја сакам и така, убава ми е за почивање во мир.
  Другите желби, следниот пат.
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Sunshine on Пет 13 Ное 2009, 14:21

  На мојот погреб сакам да се свири
  Seasons in the Sun-Nirvana
  (Godbye papa please prey for me...)
  Ја обожавам.
  Исто така може да се свири и The Smiths-There is a light that never goes out.
  Има уше многу песни кои што би сакала да се свират кај мене на погреб али не ми текнуваат.Ќе си допишам ако ми текне..
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Гостин on Пет 13 Ное 2009, 16:02

  Јас сакам само една:
  Adicts- Too much of a good thing
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Bender on Пет 13 Ное 2009, 18:33

  Вака сега од овие две ќе се одбери една
  Megadeth - Tout Le Monde или UFO - Lights Out


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by bloody on Пет 13 Ное 2009, 22:29

  Мене може да ми ја пуштите од Iron Maiden - Only the good die young,ама пред да ме стаите у гробот.

  Ко ќе ме закопате веќе може да ја пуштите од
  Ronnie James Dio - Holy Diver.

  A на помените од 40 дена,било која песна од Гоце Арнаудов.
  avatar
  the gossip girl

  Female Мислења : 294
  Местолокација : дома
  Зачленет на : 2009-07-09

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by the gossip girl on Пет 13 Ное 2009, 23:32

  God Of Thunder напиша:Вака сега од овие две ќе се одбери една
  Megadeth - Tout Le Monde или UFO - Lights Out

  а KISS???
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Bender on Саб 14 Ное 2009, 01:40

  Хммм добро прашање,би можело да се вметни The World With Out a Heroes измеѓу тие две што ги имав напишано


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by bloody on Саб 14 Ное 2009, 13:36

  Еј ми текна на мене друга песна..

  Освен овие горенаведените песни у претходниот мој пост.

  И од Аца Лукас-Ја живим сам да ми ја стаите 3 пати под ред да пее,и ако треба и на бис да ме вадите.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Batty on Нед 15 Ное 2009, 00:36

  Tежок е изборот. Треба добро да се размисли кој рингтон ќе ти биде на покопот. Оти саде еднаш ти е погреб, нема вторпат. Е добро, зависи на кој начин и поради што ќе бидиш испратен таму. Па може да те откопаат за некоја причина, за аутопсија и други сврхи и цели. Модерни времиња.
  Остај то. Голема свеченост...за то треба добра трака. За испраќање

  Можно е од Ramones - I don't wanna be buried in a pet cemetery. Не е лоша за таа пригода.
  Може некоја подобра, има подобри, ама како што реков тежок е изборот. Да се надеваме дека ќе имам поголемо време за размислување.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by balAlajkA on Пон 16 Ное 2009, 14:23

  ахххааха Падре, си реков дека ќе си ја посакаш I want out од Хеловин ахахаххахахаха


  ми се бендиса постот на Пантомимос, инвентивно и асоцијативно!

  на последното farewell најверојатно би сакала да ме испратат Цепелин (Achilles Last Stand, No Quarter, Kashmir) или Мизар - Истекувам или Градот е нем.

  понатаму ко че идите на гробишта, do sing something more cheerfull
  avatar
  Morticia Addams

  Female Мислења : 2170
  Зачленет на : 2009-10-08

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Morticia Addams on Пон 16 Ное 2009, 16:25

  Па не сакам да ме копаат, туку кремираат. Нека 4 песни горат со мене заедно:
  Joy Division - Love will tear us apart
  - //- - Atrocity exhibition
  Death in june - All pigs must die
  и Block out - Бунар жеља не постои.

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by prozaque on Вто 29 Дек 2009, 12:47

  Да се изјаснам на темава..
  For my last tune, ќе ја одберам Great Gig in the Sky oд Пинк Флојд.Химната на универзумот, циклусот на креација и деструкција, на алфа и омега, почеток и крај..мојот крај :Д  "And I am not frightened of dying, any time will do, I
  Don't mind. Why should I be frightened of dying?
  There's no reason for it, you've gotta go sometime."
  "I never said I was frightened of dying."


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Ивањушка on Вто 29 Дек 2009, 18:04

  сега за сега ми одговараат Radiohead - Street spirit или Аvenged Sevenfold - Afterlife.
  може и ако ми текне уште некоја друга mislam
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by bloody on Вто 29 Дек 2009, 18:09

  Мене може на плејлистата за мојов погреб и оваа да ми ја ставите на рипит...

  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Kelso on Сре 30 Дек 2009, 07:59

  Forsaken - Disturbed

  Сега за сега, после друго ама да ми текне, на плејлистата ќе има повеќе рок, и ќе и им кажам да пуштат на шафл.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Bender on Нед 14 Фед 2010, 13:28

  Може и следнава трака каде што се пренесува јака порака...

  Hammerfall - Glory To The brave

  Snow is falling down on this glorious land
  Colours fading, turning into white again
  To fallen heroes angels sing, they cry their winter tears
  Endless mourning days will turn to years

  So this is goodbye, I take leave of you and
  Spread your wings and you will fly away now, fly away
  Now

  Nothing on earth stays forever
  But none of your deeds were in vain
  Deep in our hearts you will live again
  You're gone to the home of the brave


  Every solemn moment I will treasure inside
  Even though it's hard to understand
  That a silent wind can blow the candle out
  Taking everything leaving the pain far behind

  You call out my name, but your voice is fading
  Into the wind, embraced, you'll fly away now, fly away
  Now

  Nothing on earth stays forever
  But none of your deeds were in vain
  Deep in our hearts you will live again
  You're gone to the home of the brave

  My eyes are closed I feel you're faraway ( so close )
  Far beyond that shining star
  I know you'll find what you've been fighting for
  Far beyond that shining star

  Down on bended knee I pray, bring courage to these Souls
  Make'em live forever in the heart of the bold
  So I say farewell my friends, I hope we'll meet again
  When my time has come to fall from grace

  So this is goodbye, I take leave of you and
  Spread your wings and you will fly away now, fly away
  Now

  Nothing on earth stays forever
  But none of your deeds were in vain
  Deep in our hearts you will live again
  You're gone to the home of the brave

  Nothing on earth stays forever
  But none of your deeds were in vain
  Deep in our hearts you will live again
  You're gone to the home of the brave  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by PantomimoS on Нед 14 Фед 2010, 13:55

  Koрекција имам на моите желби (ко што сум тргнала уште милион пати ќе сменам плејлиста, ама нема врска).
  Прозак ме потсети на The great gig in the sky.И да, сакам таа да ми свири на погреб.И The end.И The battle of evermore сеуште сакам.
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Alhemius on Нед 14 Фед 2010, 14:06

  До сега само за оваа изразувам желба.


  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Morholt on Нед 14 Фед 2010, 14:10

  Јас би сакал да да бидам испратен со шкотска музка нормално свирена на гајда. На праимер ова парче би било таман клик, или ова.
  A доколку би бирал со наша музика да ме испратата би одбрал нешто вака , а особено ова.
  Па на задуши, 40 дена, 6 недели и слично мојт од Анастасија Премин, од Мизар Дамар.
  А ако планирам да се самоубијам самиот ќе си ја пуштам The Sisters of Mercy - Detonation Boulevard
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Сашо комшијана on Нед 14 Фед 2010, 14:21

  ^ ај самоукокај се, ми се слушат Детонејшн Булевар, уз то да ми ублажит бол
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Dirge on Нед 14 Фед 2010, 14:41

  Дефинитивно ке оди Curse Life-Shape of Despair, Corvus Corax-Para barei и оставам простор за уште неколку песни во случај да се предомислам.
  avatar
  Morticia Addams

  Female Мислења : 2170
  Зачленет на : 2009-10-08

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Morticia Addams on Нед 14 Фед 2010, 15:18

  Karan напиша:The Sisters of Mercy - Detonation Boulevard

  Не мора сам да си ја пушташ, еве ја ке ти ги викнам да те испратат :Р Или ако не можат да дојдат, барем по лајв стрим или така нешто, само за тебе :)
  А ја и Варг ке уживаме (ама не ради самоутепанствотот твое де)

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Morholt on Нед 14 Фед 2010, 15:51

  Планирав со кола да напрам собраќајка, во карпи онака. Па ако уште ви се слушат песнава повелете, ама и повлечете ги постовите за последна песна
  avatar
  Morticia Addams

  Female Мислења : 2170
  Зачленет на : 2009-10-08

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Morticia Addams on Нед 14 Фед 2010, 16:05

  ^ ја ипак си мислам дека боље да си пуштаме ние песната по дома, а ти мирен да седиш, немој коли ова-она :Р

  Sponsored content

  Re: Тhe Last Tune..

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:04