Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Помош при одлуката за факултет

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Средно..па после каде?

  Пишување by Batty on Пон 15 Сеп 2008, 14:19

  Оние што се помлади :D :D

  Кај планирате на факултет?
  Можит ке добиете некој совет од нас постарите :D :study:


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Dirge on Пон 15 Сеп 2008, 15:01

  Page напиша:Оние што се помлади :D :D

  Кај планирате на факултет?
  Можит ке добиете некој совет од нас постарите :D :study:
  Jас се мислам помеѓу електро и пмф(за информатика)...
  А можна опција е и ИТ факултетот ако се отвори...

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Morholt on Пон 15 Сеп 2008, 15:04

  Мене желба во овие четири години ми беше и ми е Архиологија... само нешто се думам последно помеѓу то и Историја со архивистика...
  ај да ве видам совети сега

  prometej

  Male Мислења : 3004
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by prometej on Пон 15 Сеп 2008, 21:08

  јас градежништво ќе си одам
  а сакам за хемиски инжињер
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Batty on Пон 15 Сеп 2008, 21:11

  Морбид, ПМФ е селски факултет, но Информатика отсекот е закон, не е воопшто лошо како останатиот дел од ПМФ
  ама и електро е преубав
  одлуката ке е твоја


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Шмугле on Вто 16 Сеп 2008, 21:55

  Најверојатно надвор од Македонија :hmmm:
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Batak on Пет 19 Сеп 2008, 18:52

  Средно па после у пензија хахахахахахахаха
  avatar
  Hannibal^Lecter

  Male Мислења : 140
  Местолокација : Санаториум
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Hannibal^Lecter on Нед 21 Сеп 2008, 00:12

  Ја би прво средно да завршим па ќе видим што после.....хехе

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Рокси on Нед 21 Сеп 2008, 00:57

  Иам уште 4 години да си ја тупам глата... а сега кога би одлучувала или филозофски (на психологија) или филолошки (англиски и француски)
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Dirge on Нед 21 Сеп 2008, 01:04

  RockGirl напиша:Иам уште 4 години да си ја тупам глата... а сега кога би одлучувала или филозофски (на психологија) или филолошки (англиски и француски)
  Ќе се зезнеш ако отидеш на филозофски на психологија.И тоа мноооогу.Јас сакав таму ама другари што студираат таму ме предомислија т.е. кога увидов дека сето тоа што се учи таму можеш и сам/а да го увидиш од читање на добра литература... :dada:

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Рокси on Нед 21 Сеп 2008, 01:20

  Аха... епа фала за советот :hmmm:
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Dirge on Нед 21 Сеп 2008, 01:26

  RockGirl напиша:Аха... епа фала за советот :hmmm:
  Енитајм.Сепак имаш време.Рано е.

  п.с. И јас го сакав и сеуште го сакам тој факултет love love love
  avatar
  Shadow
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ

  Female Мислења : 1198
  Местолокација : Underworld
  Зачленет на : 2008-09-22

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Shadow on Сре 24 Сеп 2008, 12:36

  епа ја иако сум втора година, веќе си иам зацртано. у трета ќе идам на охб на психологија.. после продолжувам на филозофки факултет на психологија. прочитав мислење од претходно за ова... али сепак не се предомислувам. не можам да се замислам на др место...тоа највише ме влече :] а после шо ќе биде......нз

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Шмугле on Чет 25 Сеп 2008, 16:39

  И јас сакам 3та да идам на охб само некако лошо ми оди зошто таму одат послабите ученици и тие што многу многу не им се учи... не велам дека нема исклучоци ама смерот си има таква репутација...
  И 2 години го пцујам Драги и корчагинци зошто нема јазчен смер :mad:
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by PantomimoS on Чет 25 Сеп 2008, 21:08

  средно па најверојатно на филозофски на психологија, или евентуално нешто друго на истиот факултет, или во најлош случај нешто трето!ама сепак сега за сега сум најмногу за психологија ама треба уште да размислувам.и уште од почеток на 1ва си кажав дека ќе одам на охб во 3та, и ќе одам таму зошто е дефинитивно смер што најмногу ми лежи.
  avatar
  Ane_wtf

  Female Мислења : 6
  Зачленет на : 2008-09-30

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Ane_wtf on Пет 03 Окт 2008, 21:53

  дефинитивно правен.......... и ко ке ви требат врски повелете дупло ке ви наплаќам
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Bender on Пет 03 Окт 2008, 21:56

  Ane_wtf напиша:дефинитивно правен.......... и ко ке ви требат врски повелете дупло ке ви наплаќам
  Сполајти да си знајме


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Tarana on Саб 04 Окт 2008, 00:21

  Теологија че се пишам(че му го земам местоно на Стефан)

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Morholt on Чет 30 Окт 2008, 12:28

  Karan напиша:Мене желба во овие четири години ми беше и ми е Архиологија... само нешто се думам последно помеѓу то и Историја со архивистика...
  ај да ве видам совети сега
  совети поретоко, а ? :hahasto:

  ***

  гледам имаме многу идни психолози
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by balAlajkA on Чет 30 Окт 2008, 12:47

  ти велам садријазме да си ојш на Археологија...поинтересно е..и те бива пустио..и покреативно ми се гледат...
  ***
  шо и да одлучите, нема да згрешите..ама без факултет не се оставајте!

  ***
  јас при крај сум на Англиски и Шпански јазик на Филолошки, институцијата е батал..ама ај...
  сакам да се призапишам на Етнологија на Филозофски


  П.С.земете програми од секаде, ќе се изненадите што се` се нуди по факултетиве!

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Morholt on Чет 30 Окт 2008, 12:48

  ајде уште некој да ми придајт совет
  Пејџ ?
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by balAlajkA on Чет 30 Окт 2008, 12:52

  речи фала бре! :mad:
  ц ц цц
  неваспитање од младина

  п.с. не бегајте од Македонија rock and roll
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Tarana on Чет 30 Окт 2008, 14:55

  оди на воена академија да станиш началник на генерал штаб на Македонија,да те видит господ и ти него rock and roll АРМ
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Dirge on Чет 30 Окт 2008, 21:13

  Јас до негде се одлучив.Дефинитивно ке одам на некој за информатика и математика(ништо чудно и да биднам професорица по математика)
  Него тоа што си сакам психологија и филозофија ке ми остане само желба.Ама бидејќи желбата е појака од се така да сметам дека за енкое време(релативно краток период) со самоедукација ке го достигнам нивото на факултетска едукација за психологијата (добро познавајќи какво и колкаво знаење нуди смерот за психологија на филозофски)
  А за филозофија што си сакам сепак подобро што сама ке си учам оти не трпам многу многу некој да се обидува да ми наметнуваат мислења

  п.с.Само си се тешам што сонот нема да ми биде исполнет така да не ми пререкувајте ништо за постов
  avatar
  MLs
  Сеирџија
  Сеирџија

  Female Мислења : 2739
  Местолокација : Impact Area 68 cords. [1:27:5]
  Зачленет на : 2008-10-18

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by MLs on Пет 31 Окт 2008, 01:24

  jas najverojatno odam na filoloshki ... kade i da idam ke bidat se jazici jazici jazici... edno vreme sakav da ucham za profesorka Angliski ama brat mi me predomisli... sega sum za sudski preveduvach.. ako ne ostanam vo Makedonija... London here I come!!!!
  love

  Sponsored content

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:04