Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Помош при одлуката за факултет

  Share
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Kelso on Чет 16 Дек 2010, 23:19

  А нели има сега закон да можеш на два факултета да идеш истовремено?Едниот вонредно другиот редовно...


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by balAlajkA on Пет 17 Дек 2010, 10:13

  Таа можност од секогаш постоела, барем на универзитетот св Кирил и Методиј, вториот факултет можиш да го запишиш без пари (од втора година мислам), ама треба и на двата да држиш некое ниво ми се чини. Арно ама со новиов ЕКТС каде задолжително се оди на предавања...
  провери си сепак.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by prozaque on Пет 17 Дек 2010, 10:18

  И на ебените вежби кои се императив.Се намочам јас во ЕКТС-от.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Pinerla

  Мислења : 2
  Зачленет на : 2012-06-12

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Pinerla on Вто 12 Јун 2012, 10:15

  Администратор ако можеш да ми кажеш отприлика шо отцени треба да имам од гимназија за да студирам Скопје на стоматологија
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Batty on Сре 13 Јун 2012, 09:58

  Pinerla напиша:Администратор ако можеш да ми кажеш отприлика шо отцени треба да имам од гимназија за да студирам Скопје на стоматологија

  Саде петки.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Pinerla

  Мислења : 2
  Зачленет на : 2012-06-12

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Pinerla on Сре 13 Јун 2012, 11:34

  odlicen da si ili site petki da gi imas i ak si samo odlicen ke imas sansa da vlezis ?
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Batty on Сре 13 Јун 2012, 12:00

  Pinerla напиша:odlicen da si ili site petki da gi imas i ak si samo odlicen ke imas sansa da vlezis ?

  Пожелно е да немаш ниедна четворка и да поминеш супер на матурата, нели. ВО друг случај, секако дека имаш шанса, ама помала.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by prozaque on Саб 16 Мар 2013, 19:15  Right in the diploma.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Kelso on Нед 12 Мај 2013, 21:15

  Се прашувам дали форумџиите се запишаа на факултетите кои сакаа :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Batty on Нед 12 Мај 2013, 22:03

  Или што би рекле генијалните ликови од „Излез“ - дали форумџиите постанаа водечка сила во општеството...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:15