Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Помош при одлуката за факултет

  Share
  avatar
  Alive
  GrungE nO MueRE!!!
  GrungE nO MueRE!!!

  Male Мислења : 2113
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-04-06

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Alive on Пон 08 Јун 2009, 17:30

  ПА информатика 100 % или Охрид или Битола...

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by UrizenIX on Чет 06 Aвг 2009, 15:19

  Alive напиша:јас ќе студирам охрид... коски ќе остам овде и така... информатика нешо програмирање шо знам јас... ич не ми се учит Охрид... студентски живот немат...

  Освен Скопје или странскиве факултети програмирање во Универзитетот "Климент Охридски" потешко...Ги учат C i C++... со најшколските примери за програмирање... Ако толку те интересира програмирање и разбираш математика иди си на ПМФ... ако не ти иди математика... иди на ИКИ(Порано беше КТИА) на ФЕИТ(ЕТФ)... 4 години... но ќе знаеш C,C++,Java, ASP.NET, a so toa i C#(slicen na Java so nekoi Windows finti i e lesen za upotreba) ili VB , SQL итн итн...
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Robby on Чет 06 Aвг 2009, 15:22

  Има некој Правник тука ?
  avatar
  Angus

  Male Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-03-12

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Angus on Чет 06 Aвг 2009, 15:59

  Јуризен едно прашање, еве и јас здравје информатика планирам да студирам, гледам дека Алајв го насочуваш на ПМФ да се запишит (кога сме кај математикава, мене ми ојт, стварно ја сакам, интиресна ми е, оценката не е баш битна, ама еве 5-ка имам, иако имат и појаки петки од мене, да сум во најдобрите, стварно требит да го загреам малце столот) , шо би рекол за приватните универзитети во Скопје како на пример Александрија... и некој други.... твое мислење

  благодарам однапред
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Robby on Чет 06 Aвг 2009, 16:00

  хммм... или Правен или книжевност или историја.. нз стварно шо да се одлучам... Мислење? жал ми е
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by balAlajkA on Чет 06 Aвг 2009, 16:06

  ќе се изначиташ и на трите :)
  шалата на страна, секој факултет си има своја тежина и убавина.
  размисли што ти е важно, што би можел да работиш со тие факултети, дали ќе уживаш во таквата работа, распрашај се какви се условите за учење и напредување во овие области на нашиве факултети (ако сакаш овде да студираш).
  секако е важно тоа што ќе одлучиш да го правиш да биде со љубов, да биде ТВОЈА одлука, не задоволување на нечии туѓи желби или амбиции

  јас студирав на Филолошки, ама секоја катедра е различна. Книжевност (општа и компаративна) има одлични професори, ама работа после...послабо

  Историја имаат одлична програма (конкретно насоката за професор по Историја)

  е правен...широк поим...јас би ти препорачала Политикологија, една моја другарка заврши таму, ем добра програма, имаш допирна точка со Историја, мали групи за работа, динамични предавања...
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Robby on Чет 06 Aвг 2009, 16:20

  Леле фала многу балалајка ... Иначе мислев за компаративна книжевност.. Сепак најмногу ме влече Правен , ти што рече Политикологија е интересно..
  avatar
  Лимун

  Male Мислења : 40
  Местолокација : Дома
  Зачленет на : 2009-07-25

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Лимун on Пет 07 Aвг 2009, 04:10

  Јазично највероватно ми ида Јазици,добар сум со ниф!
  avatar
  Angus

  Male Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-03-12

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Angus on Пет 07 Aвг 2009, 21:51

  Ко шо гледам промени имат овде во подфорумов,прегрупирвење и т.н.
  Јуризен ок то, сакав твое мислење за приватниве универзитети како александрија , дали се подобра опција за разлика од ПМФ, а и општо....

  UrizenIX
  V.I.T.R.I.O.L.
  V.I.T.R.I.O.L.

  Male Мислења : 1457
  Местолокација : Секаде по малку :)
  Зачленет на : 2009-03-02

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by UrizenIX on Пет 07 Aвг 2009, 22:26

  Александрија не е Факултет... а ако некој тврди овде дека не е битно да е факултет завршеното... не е така после коа се бара работа...има разлика за вработување и дали си на ЕТФ или на ПМФ.... Иди си на ЕТФ или ПМФ... дипломирај а после иди на Александрија и земи си сертификати... и завршена работа... после кај сакаш таму ќе работиш... мој совет е то...
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Сатан Панонски on Чет 13 Aвг 2009, 01:39

  прашање е дали ке завршам средно а ако завршам после конобар дефинитивно.....хахаха
  avatar
  RebeL

  Female Мислења : 212
  Местолокација : Раштански гробишта.
  Зачленет на : 2009-07-28

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by RebeL on Чет 13 Aвг 2009, 01:55

  Би сакала ликовна академија...
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Ивањушка on Чет 13 Aвг 2009, 02:43

  RebeL напиша:Би сакала ликовна академија...
  добар избор
  за информации и консултации обрати се кај мене слободно
  avatar
  RebeL

  Female Мислења : 212
  Местолокација : Раштански гробишта.
  Зачленет на : 2009-07-28

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by RebeL on Чет 13 Aвг 2009, 02:52

  Ти студираш таму? Епа ќе те давам
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Ивањушка on Чет 13 Aвг 2009, 02:58

  дап таму студирам :)
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Robby on Чет 13 Aвг 2009, 03:00

  ее а има некој од Правен или Компаративна книжевност да го давам малку ? :hahasto:
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Сатан Панонски on Пет 14 Aвг 2009, 00:55

  emotional`!! напиша:ее а има некој од Правен или Компаративна книжевност да го давам малку ? :hahasto:
  чекај ме ја ке идам на правен за едно 5-6 години .
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Robby on Пет 14 Aвг 2009, 03:38

  е ја тогаш ќе бидам во длабока старост
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Batty on Пет 14 Aвг 2009, 04:44

  Уписите за факултет се за некој ден. Затоа, на школо, на улица, во кафиќ, на бензинска пумпа, на станица и ОВДЕ - бидете малку посериозни. Ќе ве молам!
  Поздрав!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Sunshine on Саб 15 Aвг 2009, 00:30

  Ојдов ја на ликовна акадмеија...си знам уше одамна rock and roll
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Printers and faxes on Саб 22 Aвг 2009, 12:56

  Ве молам за повеќе сериозност. Прист
  avatar
  danna*shoe

  Female Мислења : 6846
  Местолокација : секаде, тука, тамо..
  Зачленет на : 2008-10-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by danna*shoe on Саб 22 Aвг 2009, 13:01

  јас се запишав на Шумарски, отсек Проектирање на мабал и ентериер. И сеа си ги полна батериите. :)

  Ми се учи и едвај чекам да почнам
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by balAlajkA on Вто 08 Сеп 2009, 16:00

  е па сега трк во тема Студенти и давај совети и искуства на помладите од 15 септември натаму :)
  еее ни пораснаа децата хехехе
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Robby on Саб 17 Окт 2009, 02:12

  Ми треба совет...
  Има некој од Филозофски Факултет или некој што знае нешто повеќе за него.. Дали е добар, дали има добра настава, услови... sto жал ми е

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Рокси on Саб 17 Окт 2009, 02:20


  Sponsored content

  Re: Помош при одлуката за факултет

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:03