Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Македонија во ЕУ?!

  Share

  Poll

  Дали сте за Македонија да влези во ЕУ?

  Општо гласови: x
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 17:27

  Дали гледате дека Македонија би имала подобрување на стандардот со влезот во ЕУ? Или пак би ја доживеала истата судбина како Румунија и Бугарија?
  Пуцајте!
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 06 Фед 2010, 17:30

  Гласав да! ако имат некој да ме убедит со аргументи дека можит да е полошо од ова, или пак ако останиме надвор од ЕУ да е подобро, ќе го променам мислењето. ^коментари од типот да се споиме со нашите „славјански“ браќа Руси, доста ми е, се имам начитано и безвезе е.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 17:33

  Јас сметам дека Македонија со влезот во ЕУ би ја доживеала истата судбина како Румунија и Бугарија.
  Слушнале нашите дека скокнале платите таму во просек за 40%, а никој не прајт Математики тоа што во просек за 140% скокнаа цените.
  Барем така кажуваат анкетираните граѓани на Бугарија и Румунија дека Поубаво се живеело во Социјализмот него денес.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Batty on Саб 06 Фед 2010, 17:34

  Против сум поради тоа што сакаат да не „втераат“ таму поради нивни интереси и задни намери. Едноставно, сакаат да не искористат до крај.

  Инаку, и да влезиме и да не влезиме, мислам дека би било исто, идентично. Што велат Дубиоза Колектив - Ние немаме што да изгубиме, веќе изгубивме се'.

  така да, за работничката класа не може да биде полошо. Само подобро. Од нула кога се почнува така е.
  За другите - може да биде полошо, во секој случај.

  Уствари, иако веќе не сме влезени во ЕУ, веќе е лошо. Кога ќе се спореди животот што го имавме пред 5 години и сега, во обзир на човековите права и слободи!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 06 Фед 2010, 17:35

  Заптија за прецедник!!! За социјализмот да се врати во вашите домови! ц,ц,ц до кога вака бре... Вака било таму, вака онаму.. Глеаш какво е кај нас?? Или зимски сон те имат ватено?
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Татко му на Стен on Саб 06 Фед 2010, 17:39

  гласав не.Полошо од ова не може да е секако.Ама прашањето беше дали ќе има подобрување,а тоа секако нема да го видиме
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 17:40

  Еве вака да направите споредба како живеат државите во ЕУ: Бугарија, Румунија, Грчка, Португалија, Шпанија, Летонија и Полска и другите неЕУ „трули“ држави: Швајцарија, Норвешка, Русија и Турција.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Printers and faxes on Саб 06 Фед 2010, 17:41

  како што пишав во темата за враќањето на украина во русија,само ќе си го подржам мислењето и ќе се надевам дека македонија нема да влезит,а тоа би се случило ако владава и народов малку,барем малку да подразмислат (ко што направија украина)што им се случи на многу европски земји по влегвењето во еу ќе прекинат да сонвет за нив и нато и ќе си ја бркет работата внатре во државата.
  F**k EU
  F**k NATO
  не ни требаат, можеме ние се' сами

  мојот глас е едно големо НЕ
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 06 Фед 2010, 17:42

  Сакаш да кажеш дека во наредниве 2000 години можеме да ја стигнеме Норвешка притоа да не сме во ЕУ? Норвешка лежит на нафта а ние на ветар во магла.. Ногу јаки споредби мајке ми.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 17:44

  ЕУ не значи богатство и големи куќи. Нашите си мислат ќе тече по улиците мед и млеко. Настрана од таа проклета организација која на секој начин ја турка Грција и пробува да ни го земе името. Истите тие лидери од ЕУ секогаш се тука да ја критикуваат Македонија и при најамала 'рчка кај нас, а кога грците ќе направат нешто против нас ги нема никаде. Зарем нашите дрчни политичари сакаат да не водат во оваа недемократска организација која не уценува со губење на нашето вековно име за да влеземе кај нив? Не, тие не се поважни од името, и во ЕУ не се подобрува животот инстантно по влезот.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 06 Фед 2010, 17:47

  zaptija stojkovski напиша:ЕУ не значи богатство и големи куќи. Нашите си мислат ќе тече по улиците мед и млеко. Настрана од таа проклета организација која на секој начин ја турка Грција и пробува да ни го земе името. Истите тие лидери од ЕУ секогаш се тука да ја критикуваат Македонија и при најамала 'рчка кај нас, а кога грците ќе направат нешто против нас ги нема никаде. Зарем нашите дрчни политичари сакаат да не водат во оваа недемократска организација која не уценува со губење на нашето вековно име за да влеземе кај нив? Не, тие не се поважни од името, и во ЕУ не се подобрува животот инстантно по влезот.

  Настрана од муабетов... Нели славјан беше ти, шо имат да те болит тебе за имево сеа?? Нели Аце наш не е битен за тебе? Или само во муабет да се најме?? ај арно, така нека е.. Секако немат да влезиме, не дискутирам повеќе овде... не значит моево мислење
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 17:58

  Aбе волкот бил дебел во врато зошто сам си фаќал овци. Со други зборови Ако не се бориш сам да си помогниш не очекувај друг да ти помогнит. Ние самите треба да се грижиме за Македонија. Треба да се освестиме да не се занесвиме многу и да сфатиме дека само со активна работа може Македонија да стане силна земја. И државите коишто влегоа во ЕУ 2000 година некаде Аустрија и Данска па тие јаки си беа и пред тоа.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 06 Фед 2010, 18:20

  колку време пробуваме сами да си ги колеме овците, ама една до сеа немаме заколено.. и сеа што?? кој им е крив на Бугарите?? Корупцијата?? Криминалот?? да! Им се спрема исклучување од ЕУ, ама ај арно, очекувам да кажете поубо ќе им е, а со тоа повторно ќе им се зголеми извозот на проститутки.. На Романците кој им е крив? Јас?? Или цигаништата или саде онака се втерани.. Не не, не се криви циганите не се криви, онака се втерани.. Но зошто плукате бре?? ајде кога веќе плукате, дајте конкретен одговор што со нашава држава, како да се крени, како да се постави владата (без да јајт ембарго) и ајде да не влезиме во ЕУ. не можеме да се споредуваме со норвешка, швицарска и остали.... И уште едно питање.. Зашто во Албанија сите возат мерцедеси а пред 10 год немаа семафори во Тирана?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 18:32

  Суштината на ЕУ е да го делиш тоа што го имаш со другите земји членки. И цените да ти се приближно како нивните. Поскапувањето допрва ги чека и на Бугарија и на Румунија.
  А за Швајцарија и Норвешка имало досега 3 референдуми за влез во ЕУ. па Двете држави на сите референдуми се изјаснија за НЕ.
  Зарем будала ли е Норвешка да ја дели Нафтата и најубавите риби од Норвешкото море со ЕУ лоповите?
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 06 Фед 2010, 18:34

  а што ќе делиме ние со ЕУ?? камењана од дворон мој?
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Batty on Саб 06 Фед 2010, 18:39

  Varg Vikernes напиша:а што ќе делиме ние со ЕУ?? камењана од дворон мој?

  Имат за што да се зафатат. Не знам колку царина им се „зема“ на европјаните, ама ако границите се слободни, ето им доброта.

  на Британија и останатите им требаат работници. Ќе има (би требало да има) наши што ке работат за 200 фунти месечно.

  Ако Овче Поле има нафта како што тврдат, ето ти. И други работи има. Си имаат сметка Европјаните сигурно.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 06 Фед 2010, 18:41

  Зарем Македонија нема природна богатства. Како на пример Рудникот Алшар, којшто ако би влегле во ЕУ би го делеле со ЕУ лоповите.
  avatar
  Blackie
  wild child
  wild child

  Male Мислења : 1180
  Местолокација : Атлантида
  Зачленет на : 2009-11-19

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Blackie on Пет 12 Фед 2010, 17:25

  не ни треба еу
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Robby on Пет 12 Фед 2010, 19:18

  Сите зборуваат за Европа.. И Бучко велеше: Европа, Европа, Европа, Европа Европа (со различен акцент тие што гледале на Еднооки сфаќаат)
  Е сега.. Мое мислење: Сите работи имаат предности и недостатоци... Не е својствено ако екстремно подржуваме влез или ако премногу имаме амбиции да не влеземе. Значи и да влеземе и да не автоматски ќе доживееме убави нешта од една страни и бизарни од друга.
  Гласав Да.. Мислам дека Македонија заслужува повеќе од некои за влез.. Политиката што ја води една држава е многу важна за прием во ЕУ. Останува да чекаме со надеж.. А има и такви што не сакаат Европска Унија.. Но, мнозинството одлучува... Ќе видиме во иднина како ќе се одвиваат работите.
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Bright on Пет 12 Фед 2010, 19:55

  Гласав не.
  Можеби не сум многу навлезена во политичкиот свет, ама сепак не.
  Даваат многу, но одземаат уште повеќе од тоа.
  Ќе си играме играчки а?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 12 Фед 2010, 20:59

  За сите што очекуваат влез во ЕУ сигурен датум е 30 февруари.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Чет 18 Фед 2010, 01:11

  Едно прекрасно прашање до Заптија

  Што е Александар (Аце) Македонски за него (грк, бугар, албанец, македонец) ?

  И што е тој ( Заптија) ?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 18 Фед 2010, 20:10

  Абе што бил Аце Господ знајт. Секакви теории имат некој викет бил Антички Македонец, некој Грк, Илир итн. Али мене воопшто тоа не ме интересират. И за тоа во друга тема.

  Дури и под Уставно име да би влегле во ЕУ јас пак би бил против. Од причини што би скокнале дупло цените, а платите би останале речиси исти.

  Немат повеќе што да коментирам.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Чет 18 Фед 2010, 20:15

  Како бре не се знајт?? Не избегавај, многу добро знаеш што е, што си ти, а и знаеш како во нас тече славјанската крв а го браниме уставното име, александар итн. браво за одговоров, јас мислам дека е Илир...
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Чет 18 Фед 2010, 20:16

  И што те интересира тебе? Тоа да не влезиме во европска унија а не знаеш што сме?

  Sponsored content

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:07