Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Македонија во ЕУ?!

  Share

  Poll

  Дали сте за Македонија да влези во ЕУ?

  Општо гласови: x
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 18 Фед 2010, 20:32

  Абе под било кое име да би влегле нема да имаме некој голем аир од членството во ЕУ.
  Друго ќе требит да се одвојуват за заедничките фондови на ЕУ членките, никој не е примен да го ранат туку да рани, ќе се кренат цените и тоа како, за да се покрие тоа, а кај е народот?

  И Што претставува Европа за нас.
  500 години Османлиско ропство спонзорирано од европските монархии.
  Поделба 1913 година на 3 дела.
  Бомбардирање на македонските села во Беломорска Македонија 1948 со Напалм Бомби и етничко чистење од Француска и Енглеска.
  Криза Косово и загадување на водата воздухот и почвата со радиоактивните бомби.
  Кризата 2001.
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Batak on Сре 12 Мај 2010, 21:10

  Јас сум против европска унија! Парите ни во ЕУ не растат на дрво, а ако влеземе ќе треба да свиткаме кичма, да влеземе под некои глупи услови кои ни ги наметнува јужниот сосед... Но, дури и да направиме таква работа, ЕУ за некоја година ќе се распадне, сигурен сум во тоа, така да немаме никакво фајде...
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 12 Мај 2010, 22:39

  Aлал да ти е Батак за муабетов... Само на кого ќе му докажиш.

  Треба да се множиме АНТИЕУ.
  Колку повеќе не има толку поарно ќе биде за државата која паѓа пред колена на секој налет на изпаченоста на разно разните белосветски политичари.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Сре 12 Мај 2010, 22:41

  На кого треба да му докажиш, ај просвлетлиме молим те. Наброј.. На пола држава која е глупа?? Глупи се ?
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 12 Мај 2010, 22:55

  Eпа што зборвам јас до сега. Тоа е проблемот што нашиот народ е заслепен од ЕУ пропаганди и поддржават се што ќе му се сервират.

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Lost on Чет 13 Мај 2010, 08:25

  Гласав НЕ...И да дообјаснам зошто не...Како прво и основно ќе згасне индустријата во која работам и ќе останам без основни средства од кои егзистенционирам...Како прво работам во текстилната индустрија и сите земји кои влегоа во ЕУ,експресно беа затворени текстилните фабрики,пошто не знам кој од директорите би се нафатил да дава минимална плата од околу 250-300 евра на работник кој работи на пример на обична машина...Тогаш само колку би требало да им плаќа на оние што работат на специјални машини не сакам ни да помислам...Директорите си имаат дебели салда по банките и им е гајле дали ќе затворат или не,а ние работната снага ќе останеме со онаквото во раце...Помладите ќе се снајдеме некако,ќе фатиме јабана,но што е со оние преку 20 години работно искуство?Што ќе прават тие?И не само текстилната и уште еден куп индустрии ќе пропаднат и невработеноста ќе скокне за неколку стотици пати и имиграцијата ќе порасне експресно...Овие од владата и они си се имаат обезбедено за генерации и генерации и им е гајле дали ќе влеземе или не во ЕУ...Ама и тие ќе играат како ќе им се свири од одозгора...Може само после да се шибаат во гради како допринеле за добробит на народот...Добробит жими ку*ов...
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 13 Мај 2010, 13:51

  Друго.

  Што правите со Јавниот сообраќаен превоз - Што ќе треба да набавиме нови автобуси, нови возови итн... Со кој париsto
  И колку тоа реновирање на сообраќајниот превоз ќе удри по џебот на граѓанитеsto
  avatar
  Batak
  Директор
  Директор

  Male Мислења : 5275
  Местолокација : Батакџилница
  Зачленет на : 2008-09-19

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Batak on Чет 13 Мај 2010, 18:30

  Е сеа... јавниот превоз е неопходно да се среди... Катастрофа е... на пр кога врне човек неможе да се вози во автобус, од сегде капи, плус смрдат автобусиве, добро што им текна... А за пари фрлање има многу други проекти кои не се толку неопходни а парите си одат...
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Чет 13 Мај 2010, 18:36

  Zaptijo.. Сигурен сум дека ако имаш пристап во буџетот ќе ја опраиш државава. Не ни требеле нови автобуси. Не си се возел, затоа не знаеш, а ако не знаеш не треба ни да пишуваш. Реновирањето на железничка улица во охрид ќе чини доста пари. Ај да прекиниме со изградба, да не удираме на џебот на ѓраѓанинот, а ја и ти ќе плаќаме амортизација на возилата. Шо би рекол јапанон.. Море чоек, зборви убо !
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 13 Мај 2010, 18:52

  А шо прајме со тоа што не ќе смееме да имаме возила не постари од 10 години, ако не и помалце од 10 години? Со кој Бурундински плати нашите ќе си овозможат за да си купат нови?
  Или со влезот во ЕУ ќе имаме плати од 2000 евра а sto
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Сашо комшијана on Чет 13 Мај 2010, 18:56

  Ах, не можам поќе. Море чоек, шо да прајме со ова, шо да прајме со она. Што чини за нешто да не чини. Дискутираш за основни потреби ? Ќе умриш, ќе умрам без кола ? Автобуси требаат, ај Скопје да, за кај нас, цел град пешки се ојт. Ти се за се да се застанит, да не се мават на џебот на граѓанинот. Не те разбирам шо сакаш со ова. ц ц ц
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Вто 05 Апр 2011, 15:43

  Како Романците ја гледаат туристичка Бугарија

  Дупки, многу дупки на патиштата!

  "Речиси 200 километри од Ѓурѓево до Варна се преплавени со сиви комунистички блокови, куќи без покрив... И одвреме-навреме по некоја бензинска пумпа. Тој пејзаж создава впечаток оти сте во земја од третиот свет..." - пишува "Романија либерта"

  "Дупки, многу дупки... и попатни натписи на кирилица! Тоа се првите показатели дека сте ја минале границата со соседна Бугарија". Вака почнува туристичката репортажа на романското електронско издание "Романиа либера" за Бугарија.
  "Речиси 200 километри од Ѓурѓево до Варна се преплавени со сиви комунистички блокови, куќи без покрив... И одвреме-навреме по некоја бензинска пумпа. Тој пејзаж создава впечаток оти сте во земја од третиот свет, а не во една земја која тврди дека ги нуди најдобрите туристички дестинации во 2011 година", објавува романскиот весник.
  Во продолжението на текстот се опишуваат некои модерни и убави градби во Варна, град на кој му е посветен најголем дел од репортажата, и кој според Романците, последниве години сериозно го менува својот изглед.
  "Во Варна глетката започнува да се менува: блоковите стануваат обоени, центарот на градот е прекрасен, никнуваат нови трговски центри, хотели со 4 и 5 ѕвездички и други туристички објекти. Но, кратерите и дупките по патиштата остануваат", анализираат романските новинари. Според статистиката, годишно околу половина милион Романци ја посетуваат Варна и околните одморалишта.

  http://www.vecer.com.mk/?ItemID=8F0A...1ECEB7F7407C7D

  Бугарија во ЕУ беше лиsto
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Batty on Вто 05 Апр 2011, 15:57

  Ленон Џон во песната „A day in the life“ зборува за илјадниците дупки на патиштата во Блекбурн, Ланкашир. Во смисла, човек загинал од тие дупки, во сообраќајка.

  Британија, во ЕУ ли беше?

  А Бугарија и ти, што очекувате?

  Со влез во (која било) Унија да се санира се наеднаш, толку лесно, како да си притиснал некое дугме format?

  Менталитетот на Бугарите и балканците општо е тој.

  ВИкаш: Дупки на патиштата, ова она, а во ЕУ се.

  ЕУ не им ги направи такви.
  Такви си беа.

  Дупки имаше, а тие не беа во ЕУ.

  Значи полошо е да си сам.
  Така испаѓа.

  П.С.

  Не беа сами, комунисти беа, со Русија. А видиш, дупки на патиштата.

  Зашто така?

  А?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Вто 05 Апр 2011, 16:42

  Затоа што ЕУ воопшто нема да им ги санира патиштата ако Бугарите не си ги санираат самите.
  Што значи Бугарите треба да почнат да мислат со своја глава.
  Исто така и ние.
  Погледнете ја Турција не е членка на ЕУ, а е 17-та Економија во светот, а за 10 години ќе биде во Г-10 економии во светот.
  А Бугарија е на дното од ЕУ.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 07 Апр 2011, 16:48

  Eдинствената алтернатива за ЕУ ја гледам во Сојузот со Русија којашто планира да оформи Евроазиска Унија до кај 2015-2016 година, во којшто ќе бидат вклучени Русија, Казашка, Белоруска, Украинска, Србија... Е тука ќе биде шансата и за Македонија каде што нема да ни бидат ставени никакви вета и уцени.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Toecutter on Чет 07 Апр 2011, 19:41

  avatar
  Бошко Луди

  Male Мислења : 63
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2009-01-06

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Бошко Луди on Чет 09 Јун 2011, 23:45

  Дива Лига сме, не не примаат никаде.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Вто 27 Дек 2011, 02:10

  Прекрасна некоја унија.

  EU: danas stupila na snagu zabrana prodaje ljekovitog bilja i čajeva

  Uz ljekovito bilje, vitamini, minerali, dodaci prehrani, tradicionalni prirodni lijekovi, uglavnom sva sredstva alternativne medicine i prirodnog liječenja, morat će osigurati certifikat koji će trebati biti vidljivo istaknut na ambalaži.
  Da bi se došlo do certifikata trebat će nekoliko godina kontrole i znanstvenog istraživanja. Istraživanje za svaki pojedini proizvod stoji oko 100 000 eura.

  Zakon o hrani, tzv. Direktivu 2004/24/EC potpisalo je 120 zemalja svijeta, među kojima je i Hrvatska.

  Iz Zelene liste pribojavaju se da će se u Hrvatskoj odluka o zabrani donijeti po hitnom postupku što će biti pogubno za male proizvođače biljnih preparata, koji neće moći plaćati istraživanje da bi dobili certifikat.

  "Ovo je udarac na alternativnu medicinu i ustupak farmaceutskim kompanijama koje ulažu milijune u sintetičke lijekove. To znači kraj travara i medara. Budući da je Hrvatska odavno uvrstila Codex alimentarius u svoju pravnu legislativu, može se očekivati da će se brzo donijeti propis u skladu s Direktivom 2004/24/EC, koja oduzima pravo na alternativno liječenje.
  To je ideja farmaceutskih multikompanija koje žele uništiti konkurenciju ." izjavila je Vlasta Toth, supredsjednica Zelene liste za jutarnji.hr

  Vrijeme je za branje kopriva, bazge, trputca. Naučite brati i pripremati ljekovito bilje za hranu i lijek kroz našu rubriku: JESTIVO I LJEKOVITO BILJE

  http://www.advance.hr/vijesti/eu-danas-stupila-na-snagu-zabrana-prodaje-ljekovitog-bilja-i-cajeva/

  Демек Лековитите билки и чаеви не се според ЕУ стандарди.
  Зарем не се штетни нивните еко стандарди прилагодени кон европските производители во којшто имаш опасна хемија во секој прехранбен производ sto


  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Нед 26 Фед 2012, 21:45

  Чешка и врати на Полска и Унгарија околу три милиони јајца
  26.02.2012 - 13:50 | Бизнис

  Чешка врати околу три милиони јајца увезени од Полска и Унгарија бидејќи не биле одгледувани во еврокафези. ЕУ кон почетокот на годината им се закани на сите земји членки дека кокошките во фармите мора да ги чуваат во посебни кафези со површина од 750 квадратни метри, но во нив да има направено легло и гнездо.

  Доколку не ги исполнуваат овие услови, унијата забрани да се извезуваат. Можат само да се користат во земјите од каде потекнуваат.

  Одгледувачите признаваат дека јајцата не се штетни, а не се разликуваат ниту по вкус единствено по цена.

  -земјите се делат на оние кои ги почитуваат стандардите и оние кои не се заинтересирани. доколку тие јајца се пуштат на пазарот, во тој случај оние кои ги исполнуваат условите и инветирале во нови кафези, нивните цени ќе бидат повисоки и ќе имаат неповолна положба на пазарот, вели претседателот на чешката земјоделска комора..

  Европската комисија утврдила дека во фармите во Франција, Шпанија, Италија, Белгија, Полска и уште неколку други земји се чуваат 51 милион кокошки во несоодветни кафези. ЕУ отвори листа во која стојат само оние имиња на фирмите кои ги исполнуваат условите.

  http://sitel.com.mk/dnevnik/biznis/cheshka-i-vrati-na-polska-i-ungarija-okolu-tri-milioni-jajca

  Ова не чека и нас доколку влеземе во ЕУ.
  Една фарма во Македонија нема да остане.


  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Batty on Пон 27 Фед 2012, 17:44

  А шо се секираш ти за капиталистиве? Нели е ова убав начин да се опустошат?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пон 27 Фед 2012, 18:02

  Што има јас да се секирам за Олигарсите? Тие нека му ја мислат.
  Ама бидејќи Фармите и останатите Фабрики за прехранбена индустрија доколку ни нареди ЕУ да ги затвориме бидејќи не ги исполнуваме нивните прописи (минимален број на димензии на погонот, минимален број на вработени) итн што добиваме со тоа?
  Ќе треба да ја увезуваме храната од земјите во ЕУ по далеку поскапа цена од нашата. А тоа најповеќе ќе удри по џебот на обичниот народ бидејќи платите ќе им останат исти.
  А и башка што илјадници луѓе би останале без работа.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by глупсон on Чет 13 Дек 2012, 12:07

  Македонија и ЕУ. Ова можи да се претстави со едни органи за пржење (не за варење), а тоа се нивното округло височество, мадината (или културно: мадиЊа)).
  Зошто?
  Мадината (за време на секс, нели и ова со ЕУ е секс) се увек тука, присутни се...АМА НИКАКО ДА ВЛЕЗАТ!

  Sponsored content

  Re: Македонија во ЕУ?!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 11:05