Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Лажење без исаф!

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Batty on Вто 27 Апр 2010, 20:49

  Не чинит темава ич.
  Денес бев на факултет и полагав колоквиум. И положив.
  Стаанв рано насабајле и се чувствував многу свежо и одморено.
  Денес беше прекрасен ден.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Blondie

  Female Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-09-09

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Blondie on Вто 27 Апр 2010, 21:01

  ептен беше досадно нашкола, и плус сите бевме присутни
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Bender on Вто 27 Апр 2010, 21:38

  Денеска стварно немав што да правам и никој не ми дојде дома .......


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Printers and faxes on Вто 27 Апр 2010, 21:48

  Денес не бев кај педагогот на ''дружење'' од школоно скапано...
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Sunshine on Вто 27 Апр 2010, 23:05

  На Фрили ич не му е интересна темава очигледно е
  avatar
  Morticia Addams

  Female Мислења : 2170
  Зачленет на : 2009-10-08

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Morticia Addams on Сре 28 Апр 2010, 00:21

  Абе се разбудив утрово со две глави. Едната ми размислува трезвено, едната погано. Втората преовладува. Убив еден сосед под нејзино влијание!!!
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by bloody on Сре 28 Апр 2010, 00:50

  Направив бебе....
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Сашо комшијана on Сре 28 Апр 2010, 01:26

  Станав сабалЉево и отворам то фрижидериштето полно со храна која ќе ми го продолжит животот (понатака ќе видите зашто сакам да ми се продолжит животов) и се мислам што да јадам. Си викам: Земи од то летвите од палма шо ти ги донесоа завчера од Хаваи (старците мои) касни малку и слагај Јаман те чекат (шоферот мој) за во холдингот да ојме. Јадејки така се сетив дека шоферот е слободен, пустиот се сврши сношти и му дадов пар сати да репнит и тој нешто. Ај реков, јас ќе мора да се справам со ламјата од автомобил шо ја имам, Ауди Р8, го зедов пред неколку дена, случајно видов дека се продавало овде, на билборд кај ГТЦ. Стигнав во Холдингот јас, по навика чекам да ми отворат врата, ама немаше кој.. Седев сат време, никому не му текна, тие од обезбедувањето играа карти наместо да внимаваат што се случува, излегов, под итна постапка ги отпуштив и двајцата (по еден шамар им влепив) и заминаа со наведната глаа. Не сум ти ја мала рипка бре алооо ! Одам горе во канцеларијата, си седнав на столот од времето на Луј 28ми и почнав да си играм на берзата. За 15 минути играње напраив добивка од 30 милиони евра, и пишуваќи ви го ова средувам аражман за на малдиви 7 дена во соба со 13 ѕвезди и жени шо мафтет со хартија а5 формат додека пијам сок од портокал напраен во покојни Ино Спектар. Ќе ви пишам од таму, не се секирајте. чао
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Printers and faxes on Сре 28 Апр 2010, 20:59

  Sunshine напиша:На Фрили ич не му е интересна темава очигледно е
  по канта тема нема, нит ќе најдам
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by prozaque on Сре 28 Апр 2010, 21:11

  Денес ИЧ не ми беше досадно на факс.Видов дека информатика сум положил со МАКСИМАЛНО поени.И тоа многу ме ИЗРАДВА оти информатика за разлика од анатомија и хистологија беше МНОГУ ТЕЖОК предмет за полагање.То е, професорот и ОВОЈПАТ испаднал ФЕР и ОБЈЕКТИВНО оценувал.Посебно ме радува дека ги ЦЕНЕЛ моите ТУЃИ одговори.Тоа е доволен доказ дека сеуште постојат професори БЕЗ КОМПЛЕКСИ и ФРУСТРАЦИИ.Да е ЖИВ и ЗДРАВ профава шо ми ПОМОГНА да го КРЕНАМ просекот.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Blackie
  wild child
  wild child

  Male Мислења : 1180
  Местолокација : Атлантида
  Зачленет на : 2009-11-19

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Blackie on Сре 28 Апр 2010, 23:14

  победи барса оди во финале
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Sunshine on Сре 28 Апр 2010, 23:16

  Уствари јас денов го поминав многу тапа.Не ми се црташе ич во школо и акт се разочарав коа ни се врати моделот по 2 недели!
  Сонцето крајно ме издепримира и не добив ни најмала желба да се печам ко гуштерче.И да.Многу тапа ден.
  А утре..ќе биде уште потапааа!
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by balAlajkA on Чет 29 Апр 2010, 14:28

  не ми се излегува надвор на сонцено. Што добога би правела? Ионака не пијам ни кафе ни пиво. Си го изгледав цел концерт од Драгана Миркович и сега си го спуштам новиот албум од Џеј.
  А да, вечер планирам да учам.
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by RoTkViCa on Чет 29 Апр 2010, 16:34

  Дома имам нет повеќе од кога и да е. Почнав на диета, дури и за матура учам. За утре за писмената по анализа испишав 5 тетратки а4 формат.....спремна сум сега. Си купив најгрдо фустанче за матура и едвај чекам да дојт денот да го облечам!
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Alhemius on Чет 29 Апр 2010, 17:51

  Значи се е договорено за втори мај,купено е и јадење и пиење,превозот организиран,уште да се замине
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Nemo on Чет 29 Апр 2010, 20:48

  а шо значи исаф?
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Татко му на Стен on Чет 29 Апр 2010, 20:57

  исаф=усул, без мерка ако не грешам
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Batty on Чет 29 Апр 2010, 20:58

  И поради тоа што темата е таква каква што е, Немо ... верувај му на Баракуда.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Nemo on Чет 29 Апр 2010, 21:14

  ахам, фала (априлили - мајајај)
  *денов ми беше закон! најинтересен до сеа.... станав мн рано и бев на факс (како и секој ден - нормално), исто така добив огроомна желба да учам + да направам некое програмче (обожавам да програмирам), така да, еве учам ли учам (за 10ка).
  *башка тоа, си ги имам најдобрите комшии што може да постоат на овој свет, и многу ... многу си ги сакам!!!!!
  *и најважното - од денес ги откажувам цигарите!
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Alhemius on Чет 29 Апр 2010, 21:39

  Nemo напиша:а шо значи исаф?
  без контрола...така нешто...
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by bloody on Чет 29 Апр 2010, 22:11

  Исаф значи име на некој тип кој го има ова име...


  А јас вчера шо убаво си поминав на работа,продадов 543535 компјутери,342 тастатури,965843295423 мауси,и направив вкупен промет од 432782782429 евра од кои 432534 ми ги даде како бакшиш Ангела,таа од Арч Енеми певаљката де...И после од досада немаше шо да прајме и ојдовме со неа докај Свињетината и таму со неговиот приватен авион ја однесовме на Ангела дома у Копенханген,и знам дека само после то заглавивме у еден бар у Амстердам,и се разбудив некаде на улица у Отава.
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Bright on Чет 29 Апр 2010, 23:19

  Нормална сум!
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Чет 29 Апр 2010, 23:22

  ^НИкој од нас не го знаеше тоа се досега
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Bright on Чет 29 Апр 2010, 23:33

  ^
  ___

  Само што се вратив од иднината. И таа не е тоа шо беше ...
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Alhemius on Пет 30 Апр 2010, 00:02

  Крвопиец напиша:Исаф значи име на некој тип кој го има ова име...


  А јас вчера шо убаво си поминав на работа,продадов 543535 компјутери,342 тастатури,965843295423 мауси,и направив вкупен промет од 432782782429 евра од кои 432534 ми ги даде како бакшиш Ангела,таа од Арч Енеми певаљката де...И после од досада немаше шо да прајме и ојдовме со неа докај Свињетината и таму со неговиот приватен авион ја однесовме на Ангела дома у Копенханген,и знам дека само после то заглавивме у еден бар у Амстердам,и се разбудив некаде на улица у Отава.
  Убав живот а Кирца? :))

  Инаку ние прееска со другарчињата виткавме џоинти пред зграда,но за бељата никој немаше упаљач и случано пројдоа двајца џандари и ни дадоја упаљач да запалиме и застанаа со нас полсаат се прозезавме.

  Sponsored content

  Re: Лажење без исаф!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:39