Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Последно нешто што ве насмеа е....?

  Share
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Вто 06 Сеп 2011, 03:15

  http://9gag.com/gag/243773

  АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 08 Сеп 2011, 14:22  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Чет 08 Сеп 2011, 15:43  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Саб 10 Сеп 2011, 17:21
  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Саб 10 Сеп 2011, 17:23

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Нед 11 Сеп 2011, 18:17  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Batty on Пон 12 Сеп 2011, 13:08  Аииииииии


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Пон 12 Сеп 2011, 13:27

  ^ хахахаххахахахах
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Сре 14 Сеп 2011, 14:39

  Трагично е кога повозрасните луѓе се петелат.
  Особено жените.Со тоа што жените воопшто не знаат да се петелат, од проста причина што се кокошки.
  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пет 16 Сеп 2011, 16:31  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Пет 16 Сеп 2011, 18:37

  Ме насмеа тоа што еден кошаркар даде скоро пола од сите поени што ги постигнаа сите репрезентативци на македонија... хаааааааа!
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Пет 16 Сеп 2011, 19:02  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Пет 16 Сеп 2011, 19:03

  Аџи Jанкула Будала напиша:Ме насмеа тоа што еден кошаркар даде скоро пола од сите поени што ги постигнаа сите репрезентативци на македонија... хаааааааа!

  Тој ја сакал Македонија.
  14.000 пати по стабилен курс од 61,5 денари по натпревар.
  Љубав чини чуда.
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Татко му на Стен on Пет 16 Сеп 2011, 19:59

  Постовите над мене
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Nemo on Нед 18 Сеп 2011, 19:42

  еден вчерашен маубет... не шала.. уште се смеам на тоа
  -
  Г: кога ќе напунеш 19 години (::читај:: 29)?
  Д: за еден месец...
  Г: у јуни?
  Д: не, у август...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Пон 19 Сеп 2011, 21:57

  Хм... фактот дека фонтанана со “коњ на воин“ ќе биди прекрстена во „фонтана на победата“ некако иронично ме насмеа...

  Но, факт е дека убо ме насмеа вчера Антифризот кај Брајан на Американ Дед... најјачи се, нема што!
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Bender on Пет 23 Сеп 2011, 12:18

  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Нед 25 Сеп 2011, 15:11  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Нед 09 Окт 2011, 15:31

  fear,

  Fuck
  Everything
  And
  Run  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Сре 12 Окт 2011, 20:12

  Eден постар колега раскажва како напрајл сообраќајка со моторот.Имал некое моторче 120 и кусур кубици и една судна вечер бил КУР-пијан и напраил директен судир со Матиз.Колегата е така малце потежок и се влепил со сета тежина на хаубата и шофершајбната од Матизот...Станал, се истресил, малце го болело рамото и градите, нигде отворено крварење, моторчето со сршен фар и потпукната предна пластика, а предницата на Матизот била партали.

  Друг колега се уфрлува со муабет:

  -Абе да се насерам во Матизите, ко на час по ОТП да се праени.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 17 Окт 2011, 02:25

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пон 17 Окт 2011, 20:28

  Вежби за психологија на перцепција...
  Имаше пуштено на сите професорката лист со искази, факти(како да ги наречам не знам поконкретно) и да кажеш која од нив според тебе е точна а која не.

  Бројот на нервните клетки кај новороденчињата е значително помал.

  Се јавува колешка - Јас сметам дека бројот на нервните клетки е помал кај бебињата.
  Професорката ја поправа, не не е.Кај бебињата е поголем бројот на нервни клетки.
  Колешката - Ааа, па да, тие се бебиња и помали им се.  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by PantomimoS on Пон 17 Окт 2011, 21:25  Тоа не беше ништо со она со срцето и емоциите.

  Исказот беше „Седиштето на душата (психата) е во мозокот“.

  И професорката вика „Размислете, што се‘ спаѓа во душата, емоции, ово-оно“ и една колешка КРЕВА РАКА за да каже: Јас мислам дека тоа не е вистина бидејќи емоциите потекнуваат од срцето.

  п.с. Ова го кажува СТУДЕНТ. И тоа, на Психологија.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пон 17 Окт 2011, 21:27

  Човек-машина = РОБОТ!

  rock and roll


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by PantomimoS on Пон 17 Окт 2011, 21:31

  Кај ме потсети...

  Или... Што го поттикнало човекот да филозофира, од каде потекнува филозофијата? - Од Грција!

  И...„Каде околу нас освен во уметноста има убави ствари?“ - Во музеј!

  Хел јеа. ми се дреми

  Sponsored content

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 03:59