Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Последно нешто што ве насмеа е....?

  Share
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 18 Окт 2011, 10:05

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 18 Окт 2011, 10:10  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Batty on Чет 20 Окт 2011, 00:12  Не (се) нормални.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 20 Окт 2011, 16:22  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Чет 20 Окт 2011, 20:39  Good ol' Family Guy


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 20 Окт 2011, 22:49

  ^Почна 10та сезона.Според описот на епизодите ветува многу.Сезона 9 беше прилично слаба со чесни исклучоци.

  За оние кои гледаат Американ Дед почна и сезона 7.

  Господ да го поживеј Сет и неговата смисла за хумор.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пет 21 Окт 2011, 03:28

  Добри се првите епизоди од 10 сезона ама прерасна серијата во нова насока, ликовите прејдоа на друго ниво.Уште го има хуморот ама преточен на поинаков начин и за други нечепнати работи.На пример, во најновата епизода кога Брајан ќе земе машрумс.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Саб 22 Окт 2011, 00:07

  Јас мислам дека Сет се прави пишман шо на ликовите од Фемили Гај до 8 сезона не им даде поголема длабочина, како шо го напрај то со ликовите во Американ Дед.Сеа ваљда почнувајќи од 9та сезона се некои обиди да се продлабочат стварите, најмногу забележани кај Стуи и Брајан, додека Питер сеуште е тежок, ирационален идиот.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Batty on Саб 22 Окт 2011, 00:25

  Buzz Killington напиша: Питер сеуште е тежок, ирационален идиот.

  Ova, плус помислата на Питер, кој искрено, многу ми фали во животот (од Велигден немам гледано епизода), ме насмеа да ви кажам право и криво :D


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Саб 22 Окт 2011, 16:31

  Мене, некако не ми е до смеење... периодов доста навлегов во Блуз живот.. Јајкс!
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Саб 22 Окт 2011, 20:00

  Мене Питер ми е одличен премногу смешен лик.Додуша мислам дека тој е најдефиниран од сите ликови.Едноставно е таков каков што е низ сите сезони - пијаница, неодговорна свиња, дебил и невидена будала.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Нед 23 Окт 2011, 18:44  До наочарите е... хаха
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пон 24 Окт 2011, 14:52

  The awkward moment when you're about to hug someone hot as hell and you hit the mirror.  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 25 Окт 2011, 20:20

  Седат двајца другарчиња во средно шо учевме и едниот ептен шворц му вели на овој другиов другар шо е тежок циник и не знај дека овој првиот нема пари

  -Абе брат, имаш да ми позајмиш 50 денари, ќе ти ги вратам за брзо.
  Овој другиов, мртов сериозен со загрижена фаца му вели:
  -Еј брат, сеа таман ќе те прашвав да не ти требаат 50 денари.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Вто 25 Окт 2011, 20:32

  Nothing easy напиша:

  Не (се) нормални.

  Стварно не се нормални!

  Секоја чест за видеово хахахаха
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Сре 26 Окт 2011, 20:26

  Муабетов на Овен Харгривс и Супер Марио Балотели ...

  “Balotelli : Hi Hargreaves

  Hargreaves : Dude , I got a serious thing to talk with you about

  Balotelli : What ?

  Hargreaves : Please give me your „Why Always Me“ T-shirt ! I am injured again....“

  Eве ја легендарната маица...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 27 Окт 2011, 00:24  Незнам како успеал Сет да најди простор ова да го нацрта, ако се земат во обзир неговите огромни мадиња.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Саб 29 Окт 2011, 13:54  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 31 Окт 2011, 10:16

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 31 Окт 2011, 10:22

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пет 04 Ное 2011, 23:06

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Вто 08 Ное 2011, 21:16

  A woman that isn't comfortable watching you masturbate shouldn't have sat next to you on the bus in the first place.  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Чет 10 Ное 2011, 09:52

  Наслов на статија од весник:

  И ја запалила куќата бидејќи ја избришала од фејсбук.
  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Сре 16 Ное 2011, 18:12

  Насловов:
  Разочарани Македонци од Австралија: Гавазова ни пееше „шабански“ песни и ни мешаше по маси

  1)Шо очекуваа, арии?
  2)На нашите емигранти им се слошило од шабанска музика?На оние истите кои идат секое лето на најшабанските журки по македонските дискотеки?Дали конечно општеството ги рафинира?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пет 18 Ное 2011, 16:18

  Плоштина на колце е ЕР на КВАДРАТ по ПИ. Чуди се јас оти колцата на возо бучни се, лупаат. Е не лупале тие, квадрато лупал

  Њ – Њујорк Жежо (позната биртија во Њујорк)

  Oд последниот блог запис на глупсон.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 03:58