Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Rainy gray day

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Rainy gray day

  Пишување by Batty on Саб 04 Сеп 2010, 19:32

  Тема за сите што сакаат такво време.

  Но, тема за сите што НЕ сакаат такво, сиво и дождливо време.

  Јавете се ситее :)  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 19:38

  Обожавам ко ќе врни!!!! Да си лежам... да врни и да слушам музика- нема поубо!
  е се да сум излезена и да заврни не сакам
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Batty on Саб 04 Сеп 2010, 19:39

  Нели ... што е поубаво од дремење, по можност на креветче блиску до прозорче, а надвор си врне и си слушаш музика, во склад со ударите на капките дожд :)

  Обожавам да ти кажам право. Сивоооо!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Printers and faxes on Саб 04 Сеп 2010, 19:41

  Јас мразам кога врне, нема што да се прави, секогаш пореметува планови, глупо е да врне...но обожавам да спијам кога врне, особено кога е во комбинација со силни грмежи
  комбинација сефа!
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 19:41

  Абе море убаво е да дремиш на тераса,дожд да си врни,ракиичката и добро друштво до тебе...и ој стани после ак можеш од масата ::PP
  Тогаш во вакво време најтешко се станува од маса..

  П.С.Проверено ми е 423342 пати ....
  avatar
  Meri
  Кафекуварица
  Кафекуварица

  Female Мислења : 5910
  Местолокација : Прилеп ебаго
  Зачленет на : 2008-10-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Meri on Саб 04 Сеп 2010, 19:44

  уште немам соодветна облека, ама сакам дождец
  кога врни, се е мирно и тивко, нежно.....
  понекогаш ме депримира, ама понекогаш само

  Од сабајле еден забеган му се радуваше на дождот и одеше од чоек на чоек да му кажи оти печурките че пораснеле
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 19:45

  која масааа, в кревет да си лежиш...мх мх мх.. и можи да има маса до тебе со јадење..мн јадење за да не станваш на секое
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 19:45

  Не бе абе и за бакнување е убав дождот...

  Дремиш со некој/а на дожд си се бакнувате,милувате,ово оно,ми рече ти реков,дождот течи..овај врни де над вас..
  Абе убаини..

  Уфф..сум забегал...
  avatar
  Meri
  Кафекуварица
  Кафекуварица

  Female Мислења : 5910
  Местолокација : Прилеп ебаго
  Зачленет на : 2008-10-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Meri on Саб 04 Сеп 2010, 19:47

  а бе бакнување на летно дошче, ај сега оди бакнувај се, па на болница цел месец докторите че ги бакнуваш
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 19:47

  абе чадор да си носиш дури се бакнуваш на дождот оти се настинва така
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Batty on Саб 04 Сеп 2010, 19:47

  bloody напиша:Не бе абе и за бакнување е убав дождот...

  Дремиш со некој/а на дожд си се бакнувате,милувате,ово оно,ми рече ти реков,дождот течи..овај врни де над вас..
  Абе убаини..

  Уфф..сум забегал...

  Полека Геге, полека ...

  Туку, во право си.

  За се го бидува дождот, за разлика од едно копиле кое свети и го бараме ама понекогаш :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 19:48

  Е Мери нема бе...докторите на тебе,на мене докторките и сестрите ::PP

  Не бре најубаво е долга прошетка 9без чадор и додатни опреми)по дождот заедно со некој будала ко тебе...
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 19:50

  Да, ама ко ќе настинам ќе му ебам племето на тој будалиот ко мене
  додуша после убо ќе се чувствувам ко ќе се навртам на моментот :)
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 19:50

  Е добро е Геге....

  Овај сеа ми текна дека се убо зборам за дождов,а коските ме гледат така коцкасто и ми викат ц ц ц будало једна ради дождот те болиме ние а ти го фалиш него...
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Тротоарска Мома on Саб 04 Сеп 2010, 19:53

  Па од една страна го сакам ... коа сум дома коа немам потреба да излезам, али коа сум излезена ме нервира со чадорот да одам па и плус стално доаѓам дома цела утоп и тоа ме нервира ... а коа сум дома да го глеам нис прозор ми е преубаво
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Rainy gray day

  Пишување by глупсон on Саб 04 Сеп 2010, 19:53

  bloody напиша:Абе море убаво е да дремиш на тераса,дожд да си врни,ракиичката и добро друштво до тебе...и ој стани после ак можеш од масата ::PP
  Тогаш во вакво време најтешко се станува од маса..

  П.С.Проверено ми е 423342 пати ....
  Нема ништо пубоо од ова. Кој пробал знај
  П.С. И салата...
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 19:54

  сега ми текна дека вчера јас го порачав дождот
  еленче напиша:Абе вечер седи си дома уживај во дождот што ќе стартова во 00:00... преубо ќе е: ноќ, дожд и скрипта пред нос :(

  и на фб: „да врни и оваа во позадина :))))))) А ќе врни вечер со почеток во 00:00)“
  avatar
  Meri
  Кафекуварица
  Кафекуварица

  Female Мислења : 5910
  Местолокација : Прилеп ебаго
  Зачленет на : 2008-10-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Meri on Саб 04 Сеп 2010, 19:55

  ракиичката и че те стопли, че го разгори огнот во тебе...
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 19:56

  Е а како би било да врни ракија наместо дожд а ?
  avatar
  Meri
  Кафекуварица
  Кафекуварица

  Female Мислења : 5910
  Местолокација : Прилеп ебаго
  Зачленет на : 2008-10-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Meri on Саб 04 Сеп 2010, 19:57

  а бе муабетов на ракија муабет че го префрлиме
  да се вратиме кај облаците
  avatar
  Wednesday
  vicious delicious
  vicious delicious

  Female Мислења : 1116
  Зачленет на : 2010-01-26

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Wednesday on Саб 04 Сеп 2010, 19:57

  не обожавам кога врне и е тмурно... ми го расипува расположението , а и плановите кога како
  ги сакам летните дождови , ненадејните ...ама топло да е

  го мразам времево кога е вакво, ме мрзи да се мрднам од кревет
  поише сакам кога ми се исполнетио деновите со активност, а ваквите денови и ваквото време и не ми даваат баш стимул за работа
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Batty on Саб 04 Сеп 2010, 19:58

  Врнело, неврнело, сакам облаци. И тогаш може да е топличко, само што не ти треба пуста сенка. Облаци рулз!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 20:00

  Море,звуците кои се ствараат кога капе дождот од стреите и олуците...какви ви се?Ве нервираат,ги сакате и ги слушате,можеби танцувате на нивната музика?

  Јас знам да си седнам на прозорец,цигара у рака(е понекад забораам дека врни и ми се гаси цигарата),и гледам како капат олуците и стреите и си слушам звуците и баш закон ми се.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Rainy gray day

  Пишување by глупсон on Саб 04 Сеп 2010, 20:01

  Ме бендисва вакво време. Инспирацијата за глупирање ми е на највисоко ниво...Ама нема со кој да се глупирам, меланхолични се сите околу мене не вакво време...Пу бе да ти се плукнам во к'смето sega ke vidis
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 20:04

  Звуците на капките ме опуштаат в крај!
  И немам танцувано под облаците дури врни(не мора танцување можи и ластик играње) а сакам ептееен...аама нема со кој, сам не е то то..

  Sponsored content

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:40