Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Rainy gray day

  Share
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Rainy gray day

  Пишување by глупсон on Саб 04 Сеп 2010, 20:09

  еленче напиша:Звуците на капките ме опуштаат в крај!
  И немам танцувано под облаците дури врни(не мора танцување можи и ластик играње) а сакам ептееен...аама нема со кој, сам не е то то..
  Ај веќе еднаш спаковај ги куферите и доаѓај на ваму...Ќе се шлакаме со водата шо е собрана во дупките од улиците, ќе те туркам во длабоките, ќе му велам на чичковците со рејзојте да не ги љуфнуваат дупките и...На крај, ќе го пуштам бољеро оти веќе си заслужила да се истушираш со топла вода. Откако ќе се истушираш ќе го играме она шо и двајцата го обожаваме...ќе играме со барбиките
  avatar
  bloody

  Male Мислења : 8589
  Местолокација : Покрај казан ракија...
  Зачленет на : 2009-02-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by bloody on Саб 04 Сеп 2010, 20:12

  Аа колку ме нервира кога дождот ќе ми капи во вратов..е тогаш од такт се вадам,да има како ќе го натепам дождот.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Саб 04 Сеп 2010, 20:14

  глупсон напиша:
  еленче напиша:Звуците на капките ме опуштаат в крај!
  И немам танцувано под облаците дури врни(не мора танцување можи и ластик играње) а сакам ептееен...аама нема со кој, сам не е то то..
  Ај веќе еднаш спаковај ги куферите и доаѓај на ваму...Ќе се шлакаме со водата шо е собрана во дупките од улиците, ќе те туркам во длабоките, ќе му велам на чичковците со рејзојте да не ги љуфнуваат дупките и...На крај, ќе го пуштам бољеро оти веќе си заслужила да се истушираш со топла вода. Откако ќе се истушираш ќе го играме она шо и двајцата го обожаваме...ќе играме со барбиките

  Идаааааааааааааааааам!!!!!!!!!!!! Ама и еден ластик ако маниме, стоп стоп јас ќе бидам мајка
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Kelso on Пон 06 Сеп 2010, 00:56

  Ех rainy day..наубаво е бе!Си седиш внатре со шолја топол планински чај замотана во ќебе крај прозор.Прво мртва тишина да за слушаш како паѓаат капки дожд а потоа се релаксираш со Дорс или блуз.Кога ќе престане го облаќаш својот капут, шеташ низ парк и газиш по мократа патека....


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Сашо комшијана on Пон 06 Сеп 2010, 00:59

  Каков рејни греј деј бре ! Јас сум саде за во Калифорнија, ај хејт рејни греј дејс.. Колку и да сум расположен, инстант ме мава од земја... Сакам дожд, нарочито навечер, кога олуците тропкаат и најубаво е за спиење, ама денски го нејќу !! Сакам сонцееее
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Rainy gray day

  Пишување by prozaque on Пон 06 Сеп 2010, 02:51

  Јас сакам дожд, ама да истура, мамето да му го расплачи на покривите и остали тропливи површини.И во позадина џез да тера.Ама тоа само на ден-два.После тоа се трпат облаци, барем уште 5-6 дена.Ама ништо повеќе од тоа.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Сатан Панонски on Пон 06 Сеп 2010, 02:56

  Мразам дожд,единствено го сакам кога сум многу уморен и ми се спие,најчесто навечер под услов да грми,и да гледам некоја комедија или пак да слушам цепелин...
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Nemo on Пон 06 Сеп 2010, 03:03

  многу ама многу мразам коа врне дожд, освен летните дождовчиња, е нив просто ги обожавам, да застанам и да ме врне, може и некој хипи денс уз тоа.
  а кога врне многу, греј дејс -ноу wеј, пошо ниту смееш да излезеш ни ништо... бррр..
  ---оу сани дејс ај лов ју---
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Batty on Сре 08 Сеп 2010, 11:50

  Ама што мислите за „сиви“ денови, без дожд ... ко во Сиетл. Облаци, облаци. И во три поручек, и во девет сабајле, е исто. Нема сонце, само сивило.
  ШТо мислите за такво време?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Bender on Сре 08 Сеп 2010, 12:16

  Најдобро е за излежавање по дома ама на такво време расположението ми е лошо...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Meri
  Кафекуварица
  Кафекуварица

  Female Мислења : 5910
  Местолокација : Прилеп ебаго
  Зачленет на : 2008-10-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Meri on Сре 08 Сеп 2010, 12:31

  Е па Падре од тоа боли главата. Дождот носи опуштање, олеснување, измива се`. А таквото време е тмурно и само тешкотии ствара. На такво време да живееш во Гоце студентскиот, самоубиството нема кај да бега
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Сре 08 Сеп 2010, 19:11

  Инаку ќе врни со старт во петок и ќе продолжи во сабота и недела
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Тротоарска Мома on Сре 08 Сеп 2010, 19:45

  ејјј супер там'н на школо ќе одам безбедно (ако престане до понделеник)
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Printers and faxes on Сре 08 Сеп 2010, 20:10

  Priest напиша:Ама што мислите за „сиви“ денови, без дожд ... ко во Сиетл. Облаци, облаци. И во три поручек, и во девет сабајле, е исто. Нема сонце, само сивило.
  ШТо мислите за такво време?
  па, би се самоубил


  добро, неколку дена, па и месец-два ќе издржам, секој би, ама поќе месеци, години...ќе полудам то е сигурно, која депресија е да гледаш саде сиви облаци...свака им час на сетлчани
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Rainy gray day

  Пишување by RoTkViCa on Чет 09 Сеп 2010, 10:32

  Priest напиша:Врнело, неврнело, сакам облаци. И тогаш може да е топличко, само што не ти треба пуста сенка. Облаци рулз!


  најубави се облаците за шетање, ама како шо кажа погоре Прист, топло да е :)

  А дожд, па сакам 2-3 дена, не мрдам од дома, ни по леб не одам, нека оди некој др. Цел ден во пиџами, чајче, ќебенце и музиче. Уживанција
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Гостин on Чет 09 Сеп 2010, 12:04

  И да врнит, и да е сиво, и снег да имат шо било само да немат сонцеее. Денес на пример преубо ми е мх мх и вечер ушче едно дождче мераци.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Раткапна on Нед 12 Сеп 2010, 15:34

  http://www.weather2umbrella.com/ еве страна со која ќе знајте дали ќе е сиво или сончево
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Printers and faxes on Нед 12 Сеп 2010, 15:36

  еленче напиша:http://www.weather2umbrella.com/ еве страна со која ќе знајте дали ќе е сиво или сончево

  еленче ... има една ТЕМА баш ко за тебе. Испробај се одма!!!
  Денес е недела, а плус е сив ден. Лошо ... само, треба да се погледне на добрата страна ...

  Само еднаш неделно е понеделник!!!
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Kelso on Нед 12 Сеп 2010, 15:44

  Денес е многу убав ден за опуштање и слушање Rainbow, Deep Purple && Black Sabbath.
  Само уште маааалце сонцено да се затскрие.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Batty on Чет 21 Окт 2010, 13:57

  Имаме вакви денови во серија. Какво е чувството сега?

  Gray day, rainy day. Full of despair.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Sunshine on Пон 22 Ное 2010, 14:13

  Денеска е баш греј деј.Уште кога ги отворив очите и погледнав накај прозорецот си помислив '' мх мх'' ...Ах да и цигари и дождче ми фалат за да си се опуштам скорз.
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Тротоарска Мома on Пон 22 Ное 2010, 19:54

  Среќа шо се вратив од школо, па заварна ... и ја заспав и не го ни видов, али убав ми е дождов ко сум дома
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Rainy gray day

  Пишување by prozaque on Пон 22 Ное 2010, 20:53

  Feel the Wrath of Mother Nature.Love it.Respect it.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 18 Дек 2010, 17:04

  Да га јебу оваквово врееме, мојт?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Bender on Саб 18 Дек 2010, 18:39

  Мојт мојт


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Sponsored content

  Re: Rainy gray day

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:02