Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Тајните на женската психа...

  Share
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Printers and faxes on Саб 07 Јан 2012, 23:17

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by prozaque on Нед 08 Јан 2012, 00:57

  Бо колку не ги бива rage comics на македонски.Ко Димче Мешковски да ги синхронизира..


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Printers and faxes on Нед 08 Јан 2012, 14:10

  Идеата им е добра, ама можеле да го кажат ова на стопати појак начин.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by prozaque on Сре 21 Ное 2012, 19:52

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by prozaque on Сре 21 Ное 2012, 19:57  Сцената е од филмот Дечко који обечава

  -Хајде
  -Нечу
  -Хочеш.
  -Нечу
  -Хочеш.
  -Нечу!
  -Хочеш шамар?
  -Хо....

  -Па нечу да се продајем за један шамар!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Batty on Сре 21 Ное 2012, 20:18

  Toecutter напиша:Има една ситуација кај женската раја која е посебна.
  А тоа е дека состојбата на мизерија и несреќа им дава на содржина, во нивните глави барем.
  Бидејќи евентуална среќна и хармонична врска би ги елиминирала повеќето од социјалните содржини со кои се бават. За што ќе муабетат со другарките, за тоа колку им е добро во врската или колку оргазми имале вчера?! Тоа би било нешто кое би имало некаков фидбек?
  Не.
  Ќе си муабетат долго и широко како партнерот не чини, ваков е и онаков,ѓубре и стока, но ете...има светло на крајот на тунелот па као се бара мислење од нив што и како, па индивидуални и колективни совети, другарките се осеќаат “потребни“ и “корисни“. Тешење, давање упатства...шо би рекле во околината на Сисак - Слијепац слијепца води.

  Не знам колку сте свесни колку врски имаат упропастено “добронамерни“ другарки.

  Друг дел е семејната интеракција со слични параметри како горенаведените.

  Тука се и социјалните мрежи како место за кукање кое дава деривативна вредност. А и таа е подобра од ништо, барем во умовите нивни.

  Vast, overwhelming majority of women don`t want to be happy. It takes all their projected values down the drain. So the only way to make a lasting relationship is to act in a way that makes them miserable.
  If you are up to it and enjoy that.

  Because I've seen it live, I bow my head in front of this statement.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Toecutter on Пет 23 Ное 2012, 19:31

  TnIDi напиша:
  Toecutter напиша:Има една ситуација кај женската раја која е посебна.
  А тоа е дека состојбата на мизерија и несреќа им дава на содржина, во нивните глави барем.
  Бидејќи евентуална среќна и хармонична врска би ги елиминирала повеќето од социјалните содржини со кои се бават. За што ќе муабетат со другарките, за тоа колку им е добро во врската или колку оргазми имале вчера?! Тоа би било нешто кое би имало некаков фидбек?
  Не.
  Ќе си муабетат долго и широко како партнерот не чини, ваков е и онаков,ѓубре и стока, но ете...има светло на крајот на тунелот па као се бара мислење од нив што и како, па индивидуални и колективни совети, другарките се осеќаат “потребни“ и “корисни“. Тешење, давање упатства...шо би рекле во околината на Сисак - Слијепац слијепца води.

  Не знам колку сте свесни колку врски имаат упропастено “добронамерни“ другарки.

  Друг дел е семејната интеракција со слични параметри како горенаведените.

  Тука се и социјалните мрежи како место за кукање кое дава деривативна вредност. А и таа е подобра од ништо, барем во умовите нивни.

  Vast, overwhelming majority of women don`t want to be happy. It takes all their projected values down the drain. So the only way to make a lasting relationship is to act in a way that makes them miserable.
  If you are up to it and enjoy that.

  Because I've seen it live, I bow my head in front of this statement.

  Sadly, i experienced it a few times too many. Once would be too many, while we are at it...
  Paging mrs. wannabehappy :)
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by глупсон on Сре 28 Ное 2012, 11:27

  1. Секоја жена е беспомошна додека не и се исуши лакот на ноктите – Берт Рејнолдс
  2. На мојата жена и е сеедно што правам без неа, сè додека при тоа не се забавувам – Џери Сајнфелд
  3. Не би рекол дека сите жени се исти… има и полоши – Анонимец
  4. Кој нема да полуди во брак, тој навистина не е нормален – Принцот Чарлс
  5. Подобро е да се биде добро обесен отколку лошо оженет – Вилијам Шекспир
  6. Жената ти вели: „Оди по ѓаволите!“ Ти одиш, а таа веќе те чека таму – Данте Алигиери
  7. Добро отвори ги очите кога се жениш. Потоа… затвори ги – Вилијам Шекспир
  8. Не може мажот да ја изневерува жената толку, колку што жената може да се преправа дека му е верна – Здравко Мамиќ
  9. Жените имаат проблем за секое решение – Стивен Хокинг
  10. Јас ги решив сите свои проблеми со жените – Елтон Џон
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Kelso on Сре 05 Дек 2012, 03:07

  Нема тајни.
  Жените се дебили, сакаат да манипулираат, сакаат да се мачат и ако нема драма во нивниот живот е празен и ќе направат ако треба.Немаат памет и се прават длабоки филозофи на кафе и се полни со разбирање и сочуствителни спрема другите луѓе.Жими к****.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Раткапна on Сре 05 Дек 2012, 20:35

  ^ You know you're a woman right?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Kelso on Чет 06 Дек 2012, 12:44

  Тоа под дифолт не мора да значи дека не можам/смеам да давам негативни коментари.
  А и не сум далеку од вистината.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by prozaque on Пет 07 Дек 2012, 00:51

  Tajните на женската психа...звучи како наслов на статија во Плејбој или како наслов на роман од типот "Kако да станеш фраер во 12 чекори".

  Шовинистички свет.Женски шовинистички свет.Феминизмот е шовинизам.Од толку прекрасни суштества феминизмот ги напука со тестостерон и ги напрај ебани во умот како нас мажите.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Toecutter on Пет 07 Дек 2012, 18:19

  Панте Цепелин напиша:Tajните на женската психа...звучи како наслов на статија во Плејбој или како наслов на роман од типот "Kако да станеш фраер во 12 чекори".

  Шовинистички свет.Женски шовинистички свет.Феминизмот е шовинизам.Од толку прекрасни суштества феминизмот ги напука со тестостерон и ги напрај ебани во умот како нас мажите.

  А кога тоа биле прекрасни, по дифолт?
  Види шо имало уште пред феминизмо - http://en.wikipedia.org/wiki/Amelia_Dyer
  Ни сексо ни градо не го гледала оваа ама отепала 400+ деца, ради материјален интерес.
  А вакви појави не биле толку ретки по лондонскиот Ист Енд, домашниот терен на Џек Мевосек. Само што Џек е аматер за Амелија, number of victims vise...

  Разликата е шо немало стотици брачни понуди од мажи кон сењора Амелија откако заглавила затвор, како шо имало и има од жени за Фрицл, Рамирез, Банди, Менсон и други, помалку значајни психопати.

  Ian Huntley, the man charged with the Soham murders, gets bundles of fan mail every day. Meanwhile, more than 100 British women are engaged or married to men on death row in the US.

  http://www.guardian.co.uk/world/2003/jan/13/gender.uk

  Rosalie Martinez, a public defender and mitigation specialist, was once married to an attorney. They had four daughters. After she met death row inmate Oscar Ray Bolin Jr. in 1995, she left her husband for him. Martinez and Bolin married that same year, over the phone.
  Bolin, a former truck driver, has been convicted 10 times for raping and killing 3 women in Florida.
  http://www.psychologytoday.com/blog/shadow-boxing/201204/women-who-love-serial-killers

  Over the phone е моментот.
  Не сум сигурен дека постои маж кој би напуштил сопруга и четири деца поради некоја шо е осудена на смрт ради убиства. За пар цицки на помладо тело од тоа на сопругата можеби ама за некоја шо чека да ја приклучат на електричната мрежа на Арканзас или Тексас...not really.
  Па и да се накрени преку океано за таа цел...i mean, come on...
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by глупсон on Пет 07 Дек 2012, 20:28

  Женскиот мозок стана фамозен и несфатен само затоа што се тргнува од многу научен аспект да се разгледува. Многу научници потрошиле од своето време и ум обидувајќи се да донесат заклучоци околу жената и нејзиното функционирање.
  А ако само малку се разгледа тоа од не толку научен аспект се доаѓа до заклучок дека жената е нерационална и не знај шо е тоа логика, а самото то ја прај тупаџија шо не знај шо сака...
  Нема ништо мистериозно тука за проучување
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Kelso on Пет 07 Дек 2012, 20:49

  ^ хахаха добар.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Batty on Чет 13 Дек 2012, 22:33

  Еве шо вика м-р Давор Сучиќ - Сула за оваа работа.

  Selena je danas jako loše spila. Sva je vlažna po svojim uglovima
  Ona želi bježat' nekud, želi crnog Mandinga. Za Mandingom ide daleko, do Ekvadora
  I tamo mijenja ime u Emanuela. I tamo gori u vatri tropskog požara

  Selena, Selena, vrati se, Selena
  Zar ne cuješ urlik tigrova
  Ispod tvoga prozora
  U Fuada Midžica

  Selena...

  Al' džungla je vec odavno raskrcena. Broj zvijeri doživio je osjetan pad
  Mandingo il' je lud il' je pijan. Mandingo nije više kao nekada

  Selena, Selena, vrati se, Selena
  Mandinga je smislila Amerika
  Da te odvede daleko
  Iz Fuada Midžica
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Раткапна on Пет 14 Дек 2012, 20:16

  Знам дека со овој пост го предавам својот вид, знам дека веројатно многу жени што ќе поминуваат на улица нема да ми речат здраво заради ова, знам дека многу од нив ќе ми зборуват зад грб, ама неможам повеќе! Морам да ја кажам тајната на женската психа, затоа што ги сожалувам мажите.
  Тајната е:
  Spoiler:
  Во тава се става црн пипер, цимет, јаболко и кромид, сето тоа се меша заедно и се фрла низ џам.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Toecutter on Саб 15 Дек 2012, 19:47

  Ех...и мажите не се поарни, еве на пример Б.Роџерс, познат како менаџер на Ливерпул успеа да се посрамоти на домашен терен со А.Вила, екипа која на Ливерпул му служи традиционално за гол разлика.
  Не верувам дека жена би била полоша од него, напротив.

  Од друга страна проблемите на мажите произлегуваат од триумфот на нагонот над рациото, незгодна особина за која велат дека била биолошки `увјетована`...само кој знае...после 200.000 години хомо-сапиенствување и 7.000 години цивилизација men should know better.

  But they don`t.

  Како и во многу други работи и тука е главно да врти парата.
  Кога е чоек среќен во љубовта, заљубеноста, интимноста, емотивната гратификација and so on, многу послабо се замара со набавка на непотребни срања, нема потреба од компензација, не пали евреи и не беси црнци...но за разлика од Фројд, мислам дека не е до сексо ами до емоциите. Пошто и Мао имал харем, и Пол Пот си имал бајаги припаднички на подмладокот на Кмерите и Менсон имал еден куп жени за себе и многу други...а пак си биле манијаци...

  И како ќе врти парата ако е среќна рајата?
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by глупсон on Нед 16 Дек 2012, 13:24

  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Раткапна on Нед 20 Јан 2013, 13:19

  Нема тајни, има само мажи кои премногу се занимаваат со женската психа. Оти вакви теми нема за мажите?
  *


  *

  *  *  *  *


  *


  *


  *


  *


  *


  *  *


  *
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Kelso on Нед 20 Јан 2013, 14:12

  ^Точно.

  На пример кога на дечкото девојката ќе искочи со друштво или се нервира каде е, што прави, кој сељак и се пушта во дискотека, сите машки околу неа се дебили, другарите нејзините се дружат со неа затоа што ја посакуваат и сакаат да ја легнат, забранување да се гледа со одредени лица, мора да се јави кога ќе си дојде дома, да му се јавува на секој саат, да има распоред каде она се движи.Додуша малце забегав има и женски што така прават, ама машко его си е друга работа.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by глупсон on Нед 20 Јан 2013, 18:42

  Се' течи, се' се менува. Тие мажи шо се занимаваа со горенаведената дејност истечија и се сменија. Тоа ќе го објаснам преку долниов пасус:

  Фатиле тројца педери некое чупе в парк, двајца ја држеле а третиот и праел фризура.

  П.С. На мажите шо останаа мажи (оние непатетичните, непапучарите, неисфеминизарите) ги заболе дали некоја жена се занимава со нивната психа...Ху керс
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Toecutter on Нед 20 Јан 2013, 21:40

  Насловот на темата е таблоиден а и машката психа си крие понекоја мрачна тајна. Жена која каже да је не интересује мушка психа - лаже. Не вјеруј жени која лаже.
  Како онаа за двојниот, лицемерен морал на мажите. Женски еквивалент на фраер се нарекува дроља а машки еквивалент на дроља не е дроља туку е фраер. Мажите сакаат да плаќаат со денари а да им вратат кусур во долари...

  За жал размислувања во ваква насока се потребни поради тажната реалност.
  Не верувам дека помалку од 99 од 100 врски/бракови се тотален fаil. А ако нешто е fail, значи нешто не штима.
  Еден екстремен пример само од ближа родбина шо имам, жена мажена со манијак/алкос кој ја уништи физички и психички, кутрата одвај преживеа неколку пати. 30+ години заедно,брак,деца...а како го слушаше и почитуваше is beyond belief. Можеби во него препознавала стереотип за алфа-мажиште кој гризе кабли и јади стакло. Наместо да го заколи или барем да го напушти :(

  Можи ако мислела со време за `тајните` немало да го помини она шо го помина во животот и шо го доживеаја децата ни криви ни должни, тепање,изживувања и срања наместо детство.

  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Kelso on Пон 21 Јан 2013, 10:49

  глупсон напиша:Се' течи, се' се менува. Тие мажи шо се занимаваа со горенаведената дејност истечија и се сменија. Тоа ќе го објаснам преку долниов пасус:

  Фатиле тројца педери некое чупе в парк, двајца ја држеле а третиот и праел фризура.

  П.С. На мажите шо останаа мажи (оние непатетичните, непапучарите, неисфеминизарите) ги заболе дали некоја жена се занимава со нивната психа...Ху керс

  Да ви се намочам на "мажите".


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Batty on Пон 21 Јан 2013, 10:54

  Toecutter напиша: Не вјеруј жени која лажe.  И уште подобро - не и верувај на жена што те сака онаков каков што си...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: Тајните на женската психа...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:05