Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Барам музика.

  Share
  avatar
  Divine
  आकाश देवदूत
  आकाश देवदूत

  Male Мислења : 166
  Местолокација : У пичку матер,па лево
  Зачленет на : 2009-05-08

  Барам музика.

  Пишување by Divine on Вто 19 Мај 2009, 17:02  Барате нешто ново, нешто старо?
  Сакате поквалитетна снимка, побезбедно симнување на музика?
  побарајте помош од форумџиите, да споделиме радост :)


  (не мора да пиеме кока-кола)


  Последната промена е направена од balAlajkA на Вто 09 Ное 2010, 14:08. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : дообјаснување на темата)
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Барам Песна...

  Пишување by Alhemius on Вто 13 Апр 2010, 02:49

  Барам една песна по нетов и никако да ја најдам,па би ве замолил некој ако ја има да ми ја прати некако.
  Инаку темава нека биде за вакви проблеми.

  Hyperchild - Goodbye - оваа е песната.Благодарам :)
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Вто 13 Апр 2010, 11:58

  Овде постирајте песни/видеа кои сакате да ги најдете, даунлоудирате и слично.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Барам музика.

  Пишување by Alhemius on Вто 13 Апр 2010, 16:32

  Hyperchild - Goodbye - оваа е песната.Благодарам :)
  Jа нема никој песнава?
  avatar
  Blondie

  Female Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-09-09

  Re: Барам музика.

  Пишување by Blondie on Вто 13 Апр 2010, 16:46

  ^ леееее нигде ја немат песнава се пренервирав веќе еден сат ја барам ... сегде пребарав
  avatar
  Alhemius

  Male Мислења : 1549
  Местолокација : Краснојарск
  Зачленет на : 2010-01-07

  Re: Барам музика.

  Пишување by Alhemius on Вто 13 Апр 2010, 16:52

  Песнава е од една компилација No Rules! Selected Alternative Rock Tracks од 2000 год.Повеќето ги има на јутјуб,но оваа никаде ја нема...
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Барам музика.

  Пишување by Bright on Чет 15 Апр 2010, 00:09

  Дали некој ја има Река од Ареа? Ја имам пребарано секаде, само на нивниот сајт ја има, а нормално од таму не мојт да се спуштит....
  Ај ве молам ако знаете пишете.. :) ТенЌу!
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Барам музика.

  Пишување by Nemo on Вто 25 Мај 2010, 00:53

  ја знаете онаа детската песничка:
  Денес ми е роденден,гости многу сакам
  ако некој не дојде ќе ми биде мака
  торта мала направив,колач убав имам
  денес ми е весел ден гости цел ден примам

  Роден,роден ден денес ми е роденден
  Роден роден ден денес ми е роденден
  * ми треба видео
  а не можам да најдам
  итно ми е
  avatar
  anna molly
  fallen.angel
  fallen.angel

  Female Мислења : 336
  Зачленет на : 2009-12-14

  Re: Барам музика.

  Пишување by anna molly on Пет 28 Мај 2010, 15:48

  Alhemius напиша:
  Hyperchild - Goodbye - оваа е песната.Благодарам :)
  Jа нема никој песнава?
  еве ја :) ... http://www.mediafire.com/?mtzwzyzfoj2 и кажи ми ако има нешо проб. со линкот
  avatar
  KuroiKenshin

  Male Мислења : 443
  Местолокација : A galaxy far far away
  Зачленет на : 2009-10-06

  Барам музика.

  Пишување by KuroiKenshin on Вто 09 Ное 2010, 11:06

  Colin Masson - Isle of Eight албумот.
  Се утепав барање по нет , не можам да го најдам.
  Можда некој ако има соулсик или остали програмчиња ќе помогне. Фала.
  avatar
  anna molly
  fallen.angel
  fallen.angel

  Female Мислења : 336
  Зачленет на : 2009-12-14

  Re: Барам музика.

  Пишување by anna molly on Сре 10 Ное 2010, 19:09

  ^повелеле линкче
  http://www.mediafire.com/?m91z79far2q548f
  ако ти треба и The Mad Monk And The Mountain кажувај :)
  avatar
  Wednesday
  vicious delicious
  vicious delicious

  Female Мислења : 1116
  Зачленет на : 2010-01-26

  Re: Барам музика.

  Пишување by Wednesday on Сре 01 Дек 2010, 20:12

  да не знај некој како се викаше та песната неќу кафе пијана су какао ?
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Барам музика.

  Пишување by Раткапна on Сре 01 Дек 2010, 20:14

  http://www.youtube.com/watch?v=_XIlDZFg9zY еве јаа!!
  avatar
  Wednesday
  vicious delicious
  vicious delicious

  Female Мислења : 1116
  Зачленет на : 2010-01-26

  Re: Барам музика.

  Пишување by Wednesday on Сре 01 Дек 2010, 20:17

  фала еленче ela da te ljubnam
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Саб 04 Aвг 2012, 13:48

  Сакам да почнам да ги слушам The Dead Weather, ако некој слушнал за бендов(со Џек Вајт е) ќе може линк да ми даде да симнам дискографија или на usb да ми ја префрли?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Барам музика.

  Пишување by Batty on Саб 04 Aвг 2012, 15:08

  Миа Колучи напиша:Сакам да почнам да ги слушам The Dead Weather, ако некој слушнал за бендов(со Џек Вајт е) ќе може линк да ми даде да симнам дискографија или на usb да ми ја префрли?

  Никола сигурно има, кога ќе биде online; ќе те удостои со answer :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Саб 04 Aвг 2012, 15:09

  Тенк ју, а тебе Горане не ти се по мерак? :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Барам музика.

  Пишување by Batty on Саб 04 Aвг 2012, 15:12

  Миа Колучи напиша:Тенк ју, а тебе Горане не ти се по мерак? :)

  Недоволно ги знам, само малку. Според тоа, не е фер да ги оценам. Може ќе ги преслушам, на муабетов ;)


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Саб 04 Aвг 2012, 15:16

  :)))


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Барам музика.

  Пишување by prozaque on Нед 05 Aвг 2012, 14:23

  http://kat.ph/the-dead-weather-horehound-2009-t2802619.html

  http://thepiratebay.se/torrent/5531667

  Eве ги двата албуми на Тhe Dead Weather.

  Само размисли убаво дали ќе ги спушташ.Според мене само џабе ќе ти фаќаат место албумите.Секоја почит за музичкиот гениј на Џек Вајт, ама The Dead Weather му е промашен проект.Или барем премногу експериментален.Да се работеше за Џетро Тал ќе речев дека е неговиот најдобар албум/проект.Ама the raw, simple and wild Jack White не одговара некако со модулирани гласови, премногу ефекти, стилизирани гитари и претерано апстрактни текстови.Kao авантгарден блуз треба да звучи.
  Плус нивната популарност во јавноста најмногу се должи на наводната хемија меѓу Џеки и таа ороспијата од The Kills шо дојде чија функција 90% е декоративна.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Нед 05 Aвг 2012, 14:28

  Кои проекти и бендови во кои зазема место Џек Вајт покрај Вајт Страјпс ми ги препорачуваш?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Нед 05 Aвг 2012, 14:30

  п.с. благодариме за торентите :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Барам музика.

  Пишување by prozaque on Нед 05 Aвг 2012, 15:52

  The Raconteurs.

  И соло траките(Fly Farm Blues, I fought piranas).Језда Blunderbuss соло aлбумот не ми е по ќејф.Многу очекував ваљда, затоа.

  Џеки има формирано и дискографска куќа (Тhird Man Records) каде има замешано прсти во музицирањето на бендовите кои ги покрива.

  Нема проблем за торентите, повели и друг пат.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Барам музика.

  Пишување by Kelso on Нед 05 Aвг 2012, 15:56

  Пред 20тина минути ги симнав Raconteurs :)
  Тенк ју фор д информационс rock and roll


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Барам музика.

  Пишување by Batty on Пет 14 Сеп 2012, 08:02

  Квалитетен метал бенд од Германија кој твори на Германски.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: Барам музика.

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:44