Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Задоволни?

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Задоволни?

  Пишување by Batty on Сре 23 Мар 2011, 13:23

  Една животна фискална сметка...
  Дали сте задоволни од она што го имате? Под тоа подразбирам она што Ви вреди Вам (демагогиите од типот „абе парите брат, гледај духовно се crap, така да ...)
  Од тоа што сте го постигнале, од опкружувањето, од самите себе си.
  Една целосна слика. Дали можеше подобро, полошо, како и да е.

  (No) complaints?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Задоволни?

  Пишување by Printers and faxes on Сре 23 Мар 2011, 16:02

  Задоволен сум што иам тро од тро мозак, иако некојпат посакувам да го немам, и да си бидам искулирана будала како поголемата популација, и моја генерација... Задоволен сум си и од фамилијата, имам прекрасни родители, ретко каде мојш да најш брачеди ко тие што си ги имам (ако мојш да бараш)... задоволен сум од ел гитара што си ја иам, иако поќе ќејф би ми правела Гибсон Лес Пол... ама имат време и за тоа чудо...

  Но сето тоа се потрупува со моето незадоволство пред се од државата во која живеам... понатаму, едно по друго си иде...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Задоволни?

  Пишување by prozaque on Сре 23 Мар 2011, 16:44

  Ја имам Елена.
  Да, задоволен сум.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Задоволни?

  Пишување by Сашо комшијана on Сре 23 Мар 2011, 16:52

  Не сум задоволен ич а зш?
  е не кажвам nervozen
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Задоволни?

  Пишување by Nemo on Сре 23 Мар 2011, 20:13

  -сум!
  што сакам и треба -имам, на некој скромен начин де.
  се што сум постигнал, сум постигнал сам не како некои тато-мама,баба-дедо па и комшиите.. а и има време..
  е од самиот себе, јас сум задоволен
  на 80% од луѓето што ги знам не сум им омилен до мене е си го знам тоа, али според брадата и бричот!
  знам што можам и што сакам (не летам во облаци со желбите) и до тоа се придржувам
  avatar
  Mercy Seat
  Body Count
  Body Count

  Male Мислења : 2449
  Зачленет на : 2010-02-13

  Re: Задоволни?

  Пишување by Mercy Seat on Вто 29 Мар 2011, 12:44

  90% од работите ДА сум задоволен на остатокот вејќе се работи.Задоволен од тоа што го работам и од она што го постигнав нарочито 8-9 месеци уназад.Фалат уште некои мали финеси.Почнувам да живеам како што сакав и како што најдобро знам.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Задоволни?

  Пишување by Printers and faxes on Вто 29 Мар 2011, 23:06

  Не.
  avatar
  Wednesday
  vicious delicious
  vicious delicious

  Female Мислења : 1116
  Зачленет на : 2010-01-26

  Re: Задоволни?

  Пишување by Wednesday on Сре 30 Мар 2011, 00:05

  Да, многу.... сега за сега
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Задоволни?

  Пишување by Batty on Сре 30 Мар 2011, 12:24

  Никој не е задоволен. Да беше така, немаше постојано да се стреми на промена, подобра или полоша, зависи.

  Немаше да има студенти, наркомани, крадци, ...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Задоволни?

  Пишување by Сашо комшијана on Пон 02 Мај 2011, 16:22

  гес соу.. таман ќе да е
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Задоволни?

  Пишување by Тротоарска Мома on Нед 22 Мај 2011, 23:44

  Да.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Задоволни?

  Пишување by Printers and faxes on Пон 23 Мај 2011, 01:33

  Живеам во Македонија, доволен повод да не сум задоволен.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Задоволни?

  Пишување by Kelso on Пон 23 Мај 2011, 17:12

  Јас кога сум била не сум осетила дека сум и сега кога не сум сакам да бидам и кога ќе бидам задоволна нема да приметам пак и така се во круг ..


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Задоволни?

  Пишување by Сатан Панонски on Саб 06 Aвг 2011, 04:01

  Не.
  Да бев немаше да го тупам мозокот со малограѓанштина и слични ствари.
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Задоволни?

  Пишување by Sunshine on Пет 19 Aвг 2011, 21:20

  Јас делумно сум задоволна ама ко шо викаат човек ко човек никат не е задоволен секат сака повеќе.Поготово ако човекот е женско.Така да на некои полиња сум задоволна на некои не.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Задоволни?

  Пишување by Kelso on Нед 21 Aвг 2011, 10:07

  Јас моментално од се сум задоволна.Мува не ме лази. ништо посебно


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Задоволни?

  Пишување by Printers and faxes on Нед 21 Aвг 2011, 13:18

  За воља на вистината, ни мене мува не ме лази засега... а да сум задоволен, не сум.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Задоволни?

  Пишување by Batty on Нед 21 Aвг 2011, 17:59

  Секој млад, здрав и прав и способен може да го смени животот што не ги задоволува неговите стандарди. Ама многумина не го прват тоа, оти премногу си го сакаат животот таков каков што е.
  Change it.
  You can surely try!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Задоволни?

  Пишување by Batty on Нед 25 Сеп 2011, 22:38

  Ах, Горане Горане...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: Задоволни?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:02