Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Ej да ви кажам... #2

  Share
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Kelso on Сре 27 Апр 2011, 21:58

  Brian напиша:Фала Дарон

  Гилан бива, само под услов во блуз брадрс аутфит да сНе.

  Важи :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by prozaque on Сре 27 Апр 2011, 22:35

  Да ви се пофалам, научив 12 bar blues.Дури и кратка импровизација напрајв(ептен насреќа)Нешто како да си научил да менваш акорди дур свириш гитара.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Сре 27 Апр 2011, 23:10

  Талентиран си мали... Мојш да си Мулти-инструменталист ти
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Чет 28 Апр 2011, 00:07

  Сид Вишис ја здрпал Мајка Тереза.... (два пати во една вечер).
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by prozaque on Чет 28 Апр 2011, 02:05

  Pol Pot, Pol Pot, Pol Pot, Pol Pot, Pol Pot


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Batty on Чет 28 Апр 2011, 14:08

  Goodbyes are long.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by balAlajkA on Чет 28 Апр 2011, 14:27

  одбивам.
  одбивам да бидам етикетирана.
  одбивам да бидам маргинализирана.
  одбивам да бидам интерпретирана.
  одбивам.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by prozaque on Чет 28 Апр 2011, 14:54

  Well....fuck.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Чет 28 Апр 2011, 17:40

  Чејнџес, ај вант чејнџес! итс тајм фор чејнџелинг
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Kelso on Чет 28 Апр 2011, 22:45

  Dirty women they don't mess around


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Чет 28 Апр 2011, 22:46

  Најаден сум ко вол сега...
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 30 Апр 2011, 20:51

  затноќа
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Robby on Нед 01 Мај 2011, 00:06

  Викенд, денови за здивнување и оддалечување од секакви „луѓе“ кои со самата појава ти ја одземаат желбата за живот.
  Јеа!
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Пон 02 Мај 2011, 10:17

  Да ти ебам Македонските возови да ти ебам! Да ти ебам Македонскиот народ да ти ебам! nervozen
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by PantomimoS on Пон 02 Мај 2011, 10:50

  Смрдливиот, прљав град.


  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Robby on Пон 02 Мај 2011, 13:40

  Народот наместо на протести и бунтови, цел ден го помина на ливади, во пиење и веселење... Тоа го има само тука..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Пон 02 Мај 2011, 14:59

  Кој народ сакаш да ојт на протести? на кој протести? нашиов народ е премногу глуп за да свати дека нешто не штима во општеството... Како што знаеме, „некои“ владеат со нивните умови и размислувет на местото нивно, а тие не сакаат протести од народот
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Сашо комшијана on Пон 02 Мај 2011, 16:20

  абре да легва али не ? nervozen
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Bender on Пон 02 Мај 2011, 16:27

  Не

  ____________________________________________________

  Утре во Шпиц ќе читате:
  -Бин Ладен убиен со карабин во едно село северо источно од Мадрид
  -Закани од Ал Каеда: Ако го убиете Бин Ладен ќе активираме нуклеарна бомба во Европа! (биче огномет)
  -Падна цената на нафтата по убиството на Бин Ладен (сега народов мојт да продолжит да пиет нафта)  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Kelso on Пон 02 Мај 2011, 17:54

  Цела недела тебе не те сонувам, не и не готово е,
  Цела недела име не ти спомнувам, не и не помина се,
  Цела недела животот го живеам сам и сам ..  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Printers and faxes on Пон 02 Мај 2011, 18:24

  Имат некој некоја идеја? нешто?
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Robby on Вто 03 Мај 2011, 02:21

  Бооооже Петра!!!
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Nemo on Вто 03 Мај 2011, 12:05

  ^
  да се ошишаш па да будеш челава?
  _____

  повторно на истото
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Robby on Вто 03 Мај 2011, 18:03

  ^ најмомент е кога се удира по глава

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by prozaque on Вто 03 Мај 2011, 18:07

  На долгиот ден не му се гледа до крај должината.

  Ако...


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Ej да ви кажам... #2

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 03:59