Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Европа се исламизира?!

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Европа се исламизира?!

  Пишување by Batty on Саб 11 Јун 2011, 19:42

  Ај дечки, да видам што мислите за ова.

  (добро, да се разбериме, веќе напишав труд на оваа тема од 60тина страници, така да нема да ви искористам ништо хахах, само ќе се прам паметен)

  Многу показатели се кон тоа, дека Исламот ќе ја изеде Европа.
  населението Европско старее, потребен е подмладок, а од каде би дошол тој, ако не од земјите со премногу младо население (Јемен, Нигерија и др).

  Стапките на Фертилитет се три пати повисоки во земјите со ислам него „вестерн земјите“. Знајте... штикли и деца не оди.

  Зошто ЕУ не ја сака Турција?

  И слично.

  Ајде, шибајте...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Европа се исламизира?!

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 11 Јун 2011, 21:42

  јас не сум доволно паметен за во оваа тема
  avatar
  Robby

  Male Мислења : 7418
  Местолокација : Гевгелија
  Зачленет на : 2009-07-24

  Re: Европа се исламизира?!

  Пишување by Robby on Нед 12 Јун 2011, 00:59

  Уф.. Некако тешка тема ама ај ќе пробам да прокоментирам. :)

  Прво треба да се види која е причината за преселувањето. Барање на работа, студирање па потоа останување трајно, емиграција поради подобри услови за живот и слично.
  Мислам дека ЕУ не ја сака Турција поради тоа што ако таа влезе во ЕУ, нагло ќе се променат некои работи. Полесно ќе преминуваат турците на европско тло, европа ќе се преплави од турски новости, капитал ова она. Турција ќе има една огромна сила на раководење.

  Доколку бројот на млади е поголем во исламските земји и тие масовно се населат во Европа, најнормално ЕУ треба да воведе некој строг закон за тоа, да ја стабилизира ситуацијата и да го спречи самиот процес. Сепак јеменците нема да ги уживаат истите права како дома, но со тек на времето можда некој ќе ги заштити нивните права.

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Европа се исламизира?!

  Пишување by prozaque on Нед 12 Јун 2011, 01:22


  Културата на живот на Западот и капитализмот налагаат сериозно планирање на потомството и овозможување на услови за негов кои се скапи.Не дека лебот шо треба да го јадат е 100 евра, но растењето на деца на Запад е ептен исфорсирана професионална дејност која покрај основна љубов и грижа(а кој има време за тоа таму?) подразбира и часови за пијано, виолина, кампови, пливање, крикет и шотизнам.Родителите независно од возраста сакаат да го шетаат светот, да имаат ноќен живот, да јадат во ресторани, да шетаат песови и да имаат адолесцентски егзистенцијални кризи.Сето тоа и дечишта не одат заедно, па затоа шо помалце деца то поќе време за такви активности.Друга ствар е образованието, односно на Запад луѓето знаат како се става кондом, на крај краева и морат со оглед на тоа што промискуитетноста во која уживаат значи поголем ризик за венерични болести, а одстрана се спречува и несакана бременост.Абортусот е морална решена дилема.Сето ова води до низок наталитет(не фертилитет како шо спомна, оти фертилитет подразбира потенцијали на женската популација за зачнување, носење и раѓање на дете)

  Е сеа кај земјите во развој се е поинаку.Луѓето имаат отрпнато на почесто празниот стомак или воопшто не го перцепираат, имаат морални ограничување кога е во прашање абортус, некои сметаат дека поголемото потомство е света должност дадена од Бога, сексуалните апетити ги задоволуваат во брачни води, сексуалната едукација е мисловна именка и СРАМОТА, немаат дополнителна забава или активности па сексот им лечи секава досада, тепаат време дур нема струја, растењето на децата за нив е поспонтана работа итн.
  Повеќето од условите за поголем наталитет ги исполнуваат арапските земји и Кинезите.Под економски и политички притисоци ја напуштаат родната земја и се шират таму каде им се ветува мед и млеко или барем ризикот да завршат во масовна гробница е значително помал.Некои екстремисти се преселуваат во Европа поради водење на пасивен демографски џихад, ама тие се помалце.

  Што се однесува до Турција и ЕУ мислам дека денес причините се повеќе од демографски.Ако во минатото Туција беше тампон зона за исламскиот свет и нејзинот влез ќе значеше џамија до Ајфеловата Кула, ќебаб фаст фудови и ефтина работна рака која ќе дадеше последици за економијата, денес Турција е економски и политички гигант и нејзиниот влез ќе ги загрози интересите на лидерите во ЕУ како ЈуКеј, Франција, Германија итн.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Европа се исламизира?!

  Пишување by Printers and faxes on Нед 12 Јун 2011, 10:13

  Додека земји како Франција, Обединетото Кралство, Шпанија, Германија имаат фертилитет од 1,89; 1,60; 1,40; 1,15 раѓање од двојка, Земији како Иран, Саудиска Арабија, Пакистан итн имаат стапки на раѓање од 5,10; 4,50...Иран по војната со Ирак имала фертилитет од над 2,30 деца од двојка...

  Од неисламскиве земји, само САД се држат демек, имаат околу 2,22 деца од двојка.

  Додека земјите од Европа седат дома, не прават ништо, останативе земји си ги работат дома жените, над половина проценти од населението им е 15годишњаци... И нормално, додека пример Обединетото кралство се празни од Британци, Шкоти, Ирци(поради тоа што нема младина, се е старо и преработено и си ја чека смртта), некои земји, кои се преполни со деца, си ги праѓаат во Британија итн...

  Е, сеа има еден интересен факт за овие неколку земји кои се полнат внатре... Имаат една заедничка работа, почнуваат на И, завршуваат на Слам.

  Веќе е почнато низ државиве низ светов да се прават исламски училишта, не за учење американска историја, туку за часови по летање... има само една работа во тие часови, учителите ќе ги научат учениците да летаат, но ќе забораат да ги научат да слетаат, и ете ти случај по пример 11 септембар и близните твинс, овај кули.

  И на крај испаѓа вистина шегата, операцијата успешна, пациентите мртви :D

  Sponsored content

  Re: Европа се исламизира?!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 10:57