Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Batty on Саб 11 Јун 2011, 19:47

  Иако природно ги „сматраме“ како сојузници, демек комунистички браќа.

  Ама Русија губи население, тоа е како стан од 400 квадрати со еден пензионер.

  Кина се гуши во луѓе, тоа ти е како гарсоњера со студенти и 4 прасиња.

  Некако мора да компензираат. Милум или силум.

  Што мислите?!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Printers and faxes on Саб 11 Јун 2011, 19:55

  Русија ќе стане земја без руси, полна со Муслимани кои ќе имаат пристап до нуклеарно оружје

  И, тука Кина, нормално ќе си искористи празен простор, со оглед на тоа што русија ќе е веќе празна, а Кина имат поќе од што треба во нејзината територија (море не е поќе...).
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by prozaque on Пон 13 Јун 2011, 20:58

  Кина ќе го олапа светот.Кинески кварт во Солун.Кинески ресторан во Битола.Кинеска роба во Ресен.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Batty on Пон 13 Јун 2011, 21:01

  Токму заради то, Русија ќе побрза да и продаде некој дел од територијата на Истокот, за да не и ги земат сосила подоцна. Барем да имаат некое фајде дур се „високи акциите“.

  Кина мора да ги протегне малку нозете. Чергата станува се покуса.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Printers and faxes on Вто 14 Јун 2011, 00:39

  Исти случај ко што било со Аљаска, сега на ред се Сибир и уш некои да им се прилкучат во склопот на Америка.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пет 24 Јун 2011, 15:09

  Русија нема воопшто да отстапи дел на Кина.
  Чеченија не ја даваат, па камоли Сибир да го дадат.
  Знаат добро Кинезите како поминаа против Советите 1969 година.
  Неможе толкави Сојузници одеднаш да станат толкави непријатели.

  А ако гледаме по таа логика треба Кина прво да ги олапа Монголија, Аустралија, Канада... Пошто тие имаат најмала густина на населеност...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Printers and faxes on Пет 24 Јун 2011, 15:13

  Кажи ми ти мене, што кур бараат Кина кон Канада, Аустралија и остали наведени, ко муабетот е дека русија ќе остани само земја со неколку милиони жители кои ќе се Муслимани, Кина тука ќе искористи пред се пошо е сосед со раша.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by prozaque on Пет 24 Јун 2011, 18:58

  Арамија Стојковски напиша:Русија нема воопшто да отстапи дел на Кина.
  Чеченија не ја даваат, па камоли Сибир да го дадат.
  Знаат добро Кинезите како поминаа против Советите 1969 година.
  Неможе толкави Сојузници одеднаш да станат толкави непријатели.

  А ако гледаме по таа логика треба Кина прво да ги олапа Монголија, Аустралија, Канада... Пошто тие имаат најмала густина на населеност...

  Kина и Русија беа сојузници на времето кога Хрушчов и Мао копаа компири за братство и единство.Денес логиката е дека Кина ја има водечката економија во светот,не е истиот комунизам, имат голем раст на население, додека Русија полека станува муслиманска и инфраструктурно е сместена воглавно на европскиот дел.Жими Владивосток шо е сеа озрачен од другата страна е.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Toecutter on Пет 24 Јун 2011, 22:00

  Е па нека се ебат Русинките почесто.
  Ама не за пари, него за наталитет...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Printers and faxes on Саб 25 Јун 2011, 02:00

  Eми нека се ебат, убо велиш... ама ајде де... треби ние да ојме да им ги работиме русинките... добри парчиња се... да, се ... Море Русиве биле нездрави! какви парчиња имаат, и не ги работат...цццц... до кај е наталитето на Украјна... украинки ко украинки, од „тротоарски моми“ до порно ѕвезди, ама добри се...
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Сатан Панонски on Нед 26 Јун 2011, 21:07

  Многу мажи го загубиле животот во војна,така да овие останале сами.
  Според мене би било добро Кинезите да не се буткаат кога има огромен простор во Русија.
  Па луѓе сме треба да си помагаме
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Batty on Нед 26 Јун 2011, 23:41

  Stefan напиша:Многу мажи го загубиле животот во војна,така да овие останале сами.
  Според мене би било добро Кинезите да не се буткаат кога има огромен простор во Русија.
  Па луѓе сме треба да си помагаме

  Во 90 и некоја, се родиле само 600.000 машки деца во Русија. Ко шо знајме, само дел од нив ќе станат полнолетни, и само дел од делот ќе станат војници, и само дел од делот од првиот дел ке бидат способни да го чуваат граничниот простор. И само мал дел од нив нема да пијат водка.

  Ниту војска, ниту ебачи. А толку многу русокоси жени...

  А во Кина, откако го инсталирале законот за едно дете, женската популација го води машкиот пол со 117 спрема 100.

  Е сега, ако Кина не сака да постане најголемата ГЕЈ ИМПЕРИЈА, а Русија да стане урбан наследник на силата на Амазонките, тогаш... мора да има некоја ... интреракција.

  Ех, сонот на секој комунист. Братство меѓу Кинезите и Русите. Овој пат, топло братство...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Printers and faxes on Пон 27 Јун 2011, 11:40

  Многу јасно... Ни лезбејки Русинките, ни педери Кинезите :))


  Sponsored content

  Re: Кина ќе ја „олапа“ Русија?!

  Пишување by Sponsored content

   Similar topics

   -

   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 10:56