Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Не знам шо да Ви речам веќе...

  Share
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 29 Фед 2012, 19:29

  Agent Orange напиша:وبعد ذلك، قال ريتشارد: وسوف تبكي عليك، ولكنك لن تكون هناك بعد الآن
  Да бе, ако немаше напраено промена, ако не ја попраеше грешката не ќе можев да разберам шо имаш напишано
  Ако не се лажам, преводо на ова е: Се' си има свој крај, само колбасо има два краја
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Сре 29 Фед 2012, 19:35

  Е да, од колбасите идет она: скраја да е!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 29 Фед 2012, 20:47

  На тв Алфа има некоја емисија со Ана, чупиште шо носи хипстерски наочари, а пред да станат во мода кај нас, тие со таквите наочари беа замочвани, еден со такви го викаа ЏАМШИК...Ама не ми беше тоа муабето. Едната гостинка е модна креаторка, а другата појма немам шо е и не ме интересира, не дека за креаторкава ме интересира, ама баш тој момент му обрнав внимание на телевизоро.

  Е оваа креаторката живеј во Париз и е доста позната демек. Наводно на Мадона и напрајла вустан. Не е ни то битно. Тој муабет шо го чув ме натера да си помислам нешо. Да си помислам дека уствари колку Македончина има расфрлано наваму натаму. Еден дел од тие Македончина се баш успешни.
  Ете креаторкава, физичаро шо не го примиле за професор на времето па тој разочарано си заминал од државата и се вработил во Церн (сеа државата го вика тој професор чат пат како влијателен чоек да се појави на некое предавање и му плаќа еден куп пари, а на времето не можеше една мизерна плата да му дај, ама и то не е сеа најбитно за муабетов), во Моторола на висока позиција има Македонец, во Квантас на солидна позиција е чичко ми (кој почна со разнесување на млеко, а сеа неговиот тим му ги одржаваат авионите на Џон Траволта, а чичко ми е добар пријател со него...), во белгиското пиво Стел Артоа еден убав дел од акциите ги има Македонец. Македонец, почнува со келнер а завршува како сопственик на елитен ресторан во кој оди џет сетот од Холивуд...

  Има и уште многу Македонци, наше име и презиме, шо се доста влијателни. Од наше поднебје народ.

  Абе слушнал некој дека Џевџет од Тетово или Агрон од Гостивар се професори на некој британски универзитет. Или пак се програмери, или...Или Џевџет е фатен со сто кила кокаин, а Агрон е фатен кај шо шверцува оружје...
  И таа семка, тој плевел, троска, пиреј...ми го згорчува живото. Преку леб и погача бара. Тоа преме преодредено да биди грдо на фаца и тупо во мозоко да има права поќе од мене...

  Одам во населба во Скопје кај шо живеј само то племето никакво, барав некое училиште. Застанав да прашам едно шиптарче на околу 12-13 години кај се наоѓа училиштето, а тоа со добро познатиот акцент ми одговоре:
  - Ама не разбирам Македонски јас.
  Кај живејш бе да ти го ебам племето! Уствари неќам, грдо племе е. Ама кај живејш бе, да не си во Ирак па да не разбираш Македонски...

  Ни се еба пиперо...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Сре 29 Фед 2012, 22:50

  Се прибрав... уствари, 17 години се прибирам, никако да се соберам. А богами ни ќе бидам собран...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Чет 01 Мар 2012, 04:05

  So little time, so much to know.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Гостин
  Гостин

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Гостин on Чет 01 Мар 2012, 13:48

  Да ве поздравам :)
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Пет 02 Мар 2012, 12:29

  Го отепаа Мартин, никому ништо, го дрвевме по раскрсници и то е то. Џандаро во Гостивар отепа два шиптари, шиптараната одма почна зулум да прај...
  Да беше шуптар џандар ваљда подруго ќе беше...
  Абе се' e сценарио, смислено за дестабилизација...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Пет 02 Мар 2012, 17:24

  Шиптарите не велат „си го бараа“ и одат во протести, посаглам.
  Македонциве велат „си го бараше“ и им е гаље, на нивно место одат на протести луѓе кои сакаат да излезат само пред камера.

  Разликата меѓу Мартин и двајцава шиптари се што Мартин не заслужи да биде отепан. И дека истиот тој Мартин потекнува од најлицемерната нација што некогаш постоела.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Саб 03 Мар 2012, 15:41

  You're giving all of my money to that jerk-off!?
  Where is that rat bastard? 'Cuz I wanna smash his face, until he's dead--killed dead!
  Tell that bitch it doesn't make sense!
  Tell her that she's a goddamn whore! always been a whore!
  You tell her that she's a bitch!
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Саб 03 Мар 2012, 18:35

  форррреврррр дис тајм ај ноуу ицц фореввррррррр!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Нед 04 Мар 2012, 21:17

  Севкупно има 29 членови он-лајн :: 4 Регистрирани, 0 Скриени и 25 Гости ...Па влезете, не се собувајте
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Нед 04 Мар 2012, 22:08

  I read New republic and Nation
  I've learned to take every view
  You know, I've memorized Lerner and Golden
  I feel like I'm almost a Jew
  But when it comes to times like Korea
  There's no one more red, white and blue
  So love me, love me, love me, I'm a liberal
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Пон 05 Мар 2012, 01:44

  Nisam dobio nikakvu pohvalu, evo tu sam, radim kao crnac ...


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Nemo on Пон 05 Мар 2012, 11:41

  ^
  а може и да биде: црнчам ко кинез
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Пон 05 Мар 2012, 11:57

  Kradim kao cigan ...


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Пон 05 Мар 2012, 18:26

  You don't know where I've been ___ random.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Bender on Пон 05 Мар 2012, 23:58  екимм


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Вто 06 Мар 2012, 18:04

  За 1 сат бев до Пеколот и се вратив.Медицината нема никогаш да биде она што беше за мене.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Вто 06 Мар 2012, 22:00

  Лелееее си ја направив со компот скриптата nervozen


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Вто 06 Мар 2012, 22:03

  ^ Aматер... уствари, Елена.
  Не дека ти реков, ама ти реков со СУВИ и ГОЛИ РАЦЕ ДА НЕ ЈА ФАЌАШ СКРИПТАТА! одсеа ќе носиш ракајци... компот еден! xD

  Шо ми беше зборот... А да, здраво, јас сум Бошко и сум Бош ко Бошко... м?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Вто 06 Мар 2012, 22:12

  ^Госпожа приберете си го малиот


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Сре 07 Мар 2012, 08:54

  Ако урбаната поговорка "Pain is weakness leaving the body" ја прифатиме како точна, тогаш јас ја поставувам „досадата е влезот на глупоста“, по истиот принцип.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 07 Мар 2012, 17:56

  Елена ме заебава за муабето: Две работи во живото не давам. Хард диск и се' друго шо ќе ми побараат.
  Уште една работа ми остана шо не ја давам. Се'!
  Наместо хардо мој , хард диско и го дадов...Можи да се форматира тој...
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Сре 07 Мар 2012, 18:13

  ^
  :)
  Eдна песна за муабето: MY ALL
  (xaxa)
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 07 Мар 2012, 18:16

  Штубаа песнаааааааааааа! Кај излегва навечер, да ја шмјекнам?

  Sponsored content

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:37