Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Не знам шо да Ви речам веќе...

  Share
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Сре 07 Мар 2012, 18:26

  ^Милениум излегва хаха
  Ааааа не, можи и Џез. :)

  За малце ќе му честитав роденден на Бошето (stupid Skype), ама ми текна, не е риби во хороскоп.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 07 Мар 2012, 18:29

  Шом излегва таму, ќе и соберам деца, ќе и ја пукниме фацата со палки...
  Јас сум кодош во хороскоп, подзнак сум козињак. Кога ќе ми честиташ мене?
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Сре 07 Мар 2012, 18:32

  А месиџ вас сент дури пишевте бла бла бла...
  Еми тебе ќе ти го честитам во секое време знако. Пример сега на скајп. (Ама грдо, во секое време треба да си дајш пијачка за роденденот)

  Туку шо ќе велев..
  Машките возачи секогаш ги пуштаат да поминат женските пешаци, како и машките пешаци. Женските возачи никогаш не ги пуштаат да поминат женските пешаци.
  Кучки.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Сре 07 Мар 2012, 18:56

  Во Социјализмот произведувале предмети со цел луѓето да се задоволни. и траеле над 20 години. Денес, во капитализмот, производите се произведени со цел да биде успешен бизнисот.

  Социјализам: купуваш шпорет, те тера најмалу 15 години
  Капитализам: купуваш шпорет, те тера највеќе 5 години.

  Намерно ги праат покрш со цел, ние обичните смртници, само да купуваме и да купуваме..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 07 Мар 2012, 19:13

  Уште ве лажат комунистите бе? Ами ние ваму на нуклеарна енергија се грејме...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Сре 07 Мар 2012, 19:16

  У брат, не спомнви ништо нуклеарно... ме потсеќат на нуклеарна бомба, и почнувам да се надевам на една падната овде некаде хахаха

  Пљус, не не лажат комунистине. Мислим, очигледно е :Д
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 07 Мар 2012, 19:23

  Камо да падни некоја нуклеарна бомба, ќе ја продајме, еден куп пари е
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Сре 07 Мар 2012, 19:55

  ^То е муабетот растрчано
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Сре 07 Мар 2012, 20:04

  Стандардната осмомартовска будалија:

  - Шо и зеде на жена ти за 8-ми март?
  - 500 денари, толку и најдов во ќесето, толку и зедов.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Чет 08 Мар 2012, 09:55

  Е,е, шо ќе беше ако Маркс и Енгелс беа водечки двоец на рок бенд од 70тите години.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Чет 08 Мар 2012, 13:21

  Денес е онај празнико на кој шовинистите им купваат цвеќе на својата жена?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Чет 08 Мар 2012, 13:35

  Денес на една тетка и исчистив забен камен со 8ми мартовски попуст.За 100че.Шо плаќаш? Плус и ги исполирав забите гратис. Сега уште 8 кариеси да се тргнат, едно протезиче да се тури и ќе биди најјака тетка во Кисела Вода.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Чет 08 Мар 2012, 16:40

  Agent Orange напиша:Е,е, шо ќе беше ако Маркс и Енгелс беа водечки двоец на рок бенд од 70тите години.

  Бреј...
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Чет 08 Мар 2012, 23:18

  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:Денес на една тетка и исчистив забен камен со 8ми мартовски попуст.За 100че.Шо плаќаш? Плус и ги исполирав забите гратис. Сега уште 8 кариеси да се тргнат, едно протезиче да се тури и ќе биди најјака тетка во Кисела Вода.

  А белење заби колку пари е?И дали е препорачливо?Или многу штетно како што вели мајка ми?

  И да те прашам, навечер многу ги стискам забите и сабајлето ме болат и ми кажаа дека можно е вилицата да си ја заебам ако не ставам некои посебни 'такви' :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Чет 08 Мар 2012, 23:36

  Треба да се информирам накнадно за белење на заби, знам дека пред 2 недели Клиниката наша почна да дава попусти за студенти.Поќе од 200-300 ден не би требало да фати.Сосе чистење на забен камен.

  Иначе конкретно за белеењето, одредени процедури како она со ласер и абразивни пасти е штетно, но оваа ние шо ја применуваме (механичко триење со гел) е сосем во ред, а дава солидни резултати.

  Чкрипењето ти се вика бруксизам стручно и причини за постоење на истото има многу.Некои имаат навика која ја стекнуваат од рана возраст, можи да биди стрес во прашање, премногу кафе, кокаин, спид...хахаха..Иначе да, се изработуваат протези слични како шо носат боксерите за време на меч и се носат преку текот на ноќта.Препорачливо е да се носат бидејќи со чкрипењет,о забите се трошат, со тоа се намалува растојанието меѓу долна и горна вилица а тоа влијае негативно на виличниот зглоб, па следуваат главоболки итн.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Чет 08 Мар 2012, 23:40

  ^Да да.Бруксизам.Имав порано читано ама не знаев дека ќе ме снајде :)
  Е фала многу.Пошо нели јас официјално откажувам цигари откако пропушев, вчера цел ден не запалив ниедна цигара и решив да се погрижам за орална хигиена како и белење заби.Епа кога ќе се наканам ако може со вашиот попуст ќе ве посетам :)))
  Фала многу :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Пет 09 Мар 2012, 00:05

  Layla напиша:^Да да.Бруксизам.Имав порано читано ама не знаев дека ќе ме снајде :)
  Е фала многу.Пошо нели јас официјално откажувам цигари откако пропушев, вчера цел ден не запалив ниедна цигара и решив да се погрижам за орална хигиена како и белење заби.Епа кога ќе се наканам ако може со вашиот попуст ќе ве посетам :)))
  Фала многу :)

  Така а?И јас кога ги избелив пред 1 месец реков така, ама една добра кафица на сонце ме премисли.Да не ти турам сеа мисли.Со среќа во откажувањето.Мој совет е да причекаш барем 1 месец, да не биди за џабе белеењето. :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Пет 09 Мар 2012, 00:09

  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:Опаа честитки чупе.Дајси сеа пијачка. :Д
  Фала фала, а за пијачка ај ете утре (друг ден не можи хаха)
  А Бошко фала ПАК. :)
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Пет 09 Мар 2012, 00:12

  ^^Да бе, ама денес испушив 5 со голема грижа на совест.Ме седнаа колешки на кафе и толку беше...и јас лесно паѓам во искушенија малце да се залажам и убаво да ми дојди заборавам и на откажување и се.Ама сепак полека полека осеќам ќе иде на арно чим почнав грижа на совест да имам за запалена цигара:))
  И ќе си почекаме да ви кажеме право :D


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Пет 09 Мар 2012, 00:27

  Перцептивно интензивирање.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Kelso on Пет 09 Мар 2012, 00:45

  Книгата „Моите 25“ сигурно ќе биде интересна за читање, бидејќи во неа ќе има многу нешта кои ќе не изненадат сите.

  -Изјави Боки 13 за својата автобиографија.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Пет 09 Мар 2012, 11:22

  Шо е ова бе надвор? Ден се нарекува?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Пет 09 Мар 2012, 12:10

  Портокалот не е нормален !11!!!
  хаха
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Пет 09 Мар 2012, 12:39

  ^pozdrav4e do nego. Top e!!!!!11111111Sekoga6 e SuPEr!!1111111111
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Пет 09 Мар 2012, 12:42

  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:Шо е ова бе надвор? Ден се нарекува?
  лапај(јај)ца се нарекува...То шо врни измешаното

  Sponsored content

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:38