Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Палење на автомобили во Берлин

  Share
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Палење на автомобили во Берлин

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 20 Aвг 2011, 20:38

  http://online.wsj.com/article/SB10001424053111904070604576518713788733494.html?mod=WSJ_hp_MIDDLENexttoWhatsNewsForth  Браво за Њемците, секоја им чест!

  Секогаш сум се восхитувал на нивниот карактер.

  Ете, докажуваат дека не можи никој да си игра со нив како шо сака, дека сепак граѓаните се тие шо ја прават државата.

  Многу можиме да научиме од нив, МНОГУ.

  Ова можи да ни послужи како одличен пример, на нашиот ќутлив македонски народ.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Палење на автомобили во Берлин

  Пишување by prozaque on Нед 21 Aвг 2011, 11:29

  Во Берлин палат автомобили, на Пелистер ја запалија моликовата шума.За после да ја сечат.Оти кубик Молика кошта 600 евра.Ам како иначе, ќе се заебава државата со народот..Му текнало на некој Национален Парк да прогласи, а ваму народот немој да се прехрани со сечење на дрва во ненационални паркови.

  Туку Заптија, ти текнува кога во Струга се палеа автомобили.Или само ги превртуваа?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Палење на автомобили во Берлин

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Пон 22 Aвг 2011, 14:40

  Што има лошо во тоа да се палат автомобили на олигарси, експлоататори, робовладатели...

  Треба и ние Македонците да палиме автомобили на нашите олигарси, рекетаришта, лихваришта... Па ако треба и куќите да им се срамнат до темел...

  Но никако да не се палат автомобили на обични луѓе...

  Запрашајте се прво дали сите тие автомобили што им се запалени на сите им се заработени со пот...

  И јас да бев жител на Берлин би им се придружил на „пироманите“...

  Sponsored content

  Re: Палење на автомобили во Берлин

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:30