Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Од каде....?

  Share
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Од каде....?

  Пишување by Batty on Чет 08 Дек 2011, 00:25

  Се мислев дали темава да ја ставам во филозофија и психологија, ама ај си викам, нека е овде.
  Иако е од сериозен карактер и е клучна за многу работи...

  Нинџа желките и нивниот гуру Сплинтер...

  Знаеме дека се турија од пици јадење.

  Од каде пари бре за такви луксузи?
  Што мислите?

  Разбојништво? Рекет?
  Терор-мецена?
  Ејприл од телевизијата канал пет (мислам дека беше) шо не плаќа данок?
  Конспирации и поврзаност со Секачот?
  Ротшилд?
  Сплинтер има таљанско потекло?  Повелете, преку ваши размислувања да ја откриеме мистеријата!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Од каде....?

  Пишување by Toecutter on Чет 08 Дек 2011, 03:06

  Рептили.
  Say no more...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Од каде....?

  Пишување by prozaque on Чет 08 Дек 2011, 15:58

  Actually тие се водоземци.Сплинтер е цицач.

  Јас мислам дека Ејприл некако е замешана во нарачките или некој од нинџиве добива гратис пици поради hero факторот.
  Можеби во крајна линија ги крадат или сами си ги прават.Нинџа-желки кои имаат совладано боречки вештини се способни eдна пица да направат.Плус сите имаат италијанско потекло бе...во крвта им е.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Од каде....?

  Пишување by Татко му на Стен on Нед 11 Дек 2011, 01:33

  Нешто ми е чудно и мене. Живееш во канализација, а се храниш на висока нога. Има нешто замрсено тука
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Од каде....?

  Пишување by Bender on Нед 11 Дек 2011, 23:41

  Shut up James!
  ______________________________

  Можда Ејпрл се занимава со проституција па 85,9% од заработката им ја дава за пици


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Од каде....?

  Пишување by Татко му на Стен on Пон 12 Дек 2011, 00:21

  Да,да,а ај објасни ми која е поврзаноста на Ејприл со желките? Зошто би им давала толку пари само за лапачка? Како шо гледам,на облека не трошат многу
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Од каде....?

  Пишување by Bender on Пон 12 Дек 2011, 00:40

  Како што имаа објАвено некои од поголемите сведски медиуми Ејприл додека се наоѓала на Сафари да снима документарец за размножување на пандите била нападната од жирафа каде што била спасена од страна на Рафаело и од тогаш како вечен должник ги снабдува со кеш за пици и нафта за комбето.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Од каде....?

  Пишување by Kelso on Пон 12 Дек 2011, 19:54

  Прво сакав да прокоментирам од каде јадење пица да е луксуз, кога се луксузираш во храна ќе земеш нешто пофенси..И после ми текна една фамилијарна пица од 300-400 денари, три пати во денот му се фаќа отприлика по 1000ка на ден.Може типката има љубовник кој работи во пицерија и и убацува пици секој ден, на пример услуга за услуга.

  А кога ќе размислам пак, од каде бе желки да јадат пица?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Од каде....?

  Пишување by prozaque on Пон 12 Дек 2011, 20:07

  ^ Тинејџерски мутанти во форма на Нинџа Желки!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Од каде....?

  Пишување by prozaque on Пон 12 Дек 2011, 20:08

  Иначе, Америте ја прогласија пицата за зеленчук, обичните желки јадат зеленчук, па нинџа желките е логично да јадат пица!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Од каде....?

  Пишување by Kelso on Пон 12 Дек 2011, 20:14

  Ееее тоа не го земав во предвид.
  А како ја прогласија не сфаќам?И патлиџанот е овошје ама зашто ја прогласија за зеленчук?За кога ќе се прави статистика Американците да резултираат со поголема изедена количина на зеленчук?Што е следно, тостовите од Мекдоналдс ќе бидат прогласени за овошје?


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Од каде....?

  Пишување by prozaque on Пон 12 Дек 2011, 20:23

  Навистина е смешно, ваљда нивната влада сака да прикрие некоја статистика околу срцевите заболувања и нивното потекло исто како што нашата влада на пример створи закон за да можат да се запишуваат на факултет невработени лица од 40-50 годинини.На тој начин стапката на невработеност вештачки се намалува.

  Е сеа, бидејќи нинџа-желките се појавија при крајот на администрацијата на претседателот Реган и почетокот на Буш постариот, ваљда има некоја суптилна лоботомија на американското население со која се стимулира потрошувачката култура, конкретно на здравите и полни со витамини зеленчоци т.е пици.

  Во крајна линија нема огромна разлика меѓу нафтената коорпорација ЕКСОН и прехрабрамбената коорпорација Pizza Hut.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Од каде....?

  Пишување by prozaque on Пон 12 Дек 2011, 20:33

  I've always loved pizza, because there isn't a person alive who doesn't love pizza, and if they say they do, it's just because they want to be a rebel. And I will always love pizza, but it'll never feel as good as it did to eat pizza as it was during the initial Ninja Turtles craze. At the time, it wasn't just about eating pizza. It was about emulating our heroes. Every bite, every black bubble, every oily slice of pepperoni was a little piece of Turtledom. It went like this: With Ninja Turtles, half the kids idolized by way of signing up for ninja class. The lazier half just ate more pizza. Beloved children's characters are so often one-dimensional and so rarely fleshed out, and if you can buy this, the fact that the Turtles ate pizza gave them a layer that felt so much more than just plain surface.

  At the time, it was very common for kids to have Ninja Turtle-themed birthday parties, and the main course was obvious. Promotions that involved both pizza and Ninja Turtles were thus prevalent, and this one shows just how easy it was to pull it off. It was just a normal, everyday Ellio's pizza. The kind that tasted decent if you went through the trouble of oven-cooking it, but nobody would trade precious minutes for a decent pizza when the microwave was ready to deliver a sucky soppy supper in four minutes flat. To tie this in with Ninja Turtles, all it took was a few pictures on the box. Worked like a charm, too, because I ate enough microwave pizza in 1990 to cause a lesser boy to explode.

  The back of the box featured an awesome comic strip detailing the origin of the Ninja Turtles. The very same comic strip was printed on much of the earlier toy packaging, but if you look close, you'll notice a twist in the final blurb: "The Turtles love Truth, Justice and a SLICE OF ELLIO'S PIZZA!" That's verbatim, folks -- even the capslocked part. The pizza itself was completely pedestrian, but it did come in a neat Turtle-themed wrapper.  Значи прашањето не е "Од каде?", туку "Зошто?" !


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Од каде....?

  Пишување by Nemo on Вто 13 Дек 2011, 22:29

  Нинџа желките си поседуваат пицерија и со заработувачката си дозволат работи кои, други не-нинџа желки не можат, и си јадат пици од сопствената пицерија кои Ејприл редовно им ги носи, како мито, за овие да ја бранат коа некој (шо на неа не и се сФиѓа) ќе почне да и се пушта или ќе стане многу груб..

  **инач, ко бев мал ми купија нинџа желки чаши и ногу бев кефен, ама не беа толку издржливи како нинџа-нинџа желките
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Од каде....?

  Пишување by Татко му на Стен on Саб 17 Дек 2011, 23:05

  Јас сепак би им пратил анти-корупциска и лустраторска комисија.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Од каде....?

  Пишување by Bender on Саб 17 Дек 2011, 23:09

  Go back to the Wisconsin !!!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Од каде....?

  Пишување by Татко му на Стен on Саб 17 Дек 2011, 23:10

  Никој напиша:Go back to the Wisconsin !!!!
  Stuart, I don't wanna see you, I don't wanna hear from you. Stay out of my life!


  Sponsored content

  Re: Од каде....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:41