Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Share
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Вто 13 Мар 2012, 22:57

  Намерно се прават меѓу етнички тензии,секојдневно ги има и се почести и почести се.
  Само слеп човек не може да види што се спрема,да знаете дека еден ден пак ке пукне.

  На народ кога не можеш да му понудиш просперитет и економска иднина,дај му национализам и постојано држи го во страав.

  Сите овие вакви инциденти мене ми гледаат дека се договорени помеѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ.
  Зошто?
  За да се оттргне вниманието од вистинските проблеми (Невработеноста, сиромаштијата, поскапувањата на храната, двоцифрениот процент на поскапувањата на давачките струја, вода).

  Секогаш кога ќе има бран драстични поскапувања веднаш на ТВ некој албански радикали ќе станат топ тема, и место со правите проблеми, цела јавност ќе се занимава со Албанците.

  Има многу многу поголеми проблеми во државава отколку инцидентите во автобусите.

  Ама и овој Глуп народ повеќе е преокупиран со тие работи отколку со самиот себе што му рмба на некој приватњак за ебани 6.000 денари...

  И затоа намерно ги договараат тие работи ВМРО и ДУИ бидејќи знаат дека тоа ќе му биде преокупација на народот...И одма после тие работи народот заборава на сиромаштијата...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by prozaque on Вто 13 Мар 2012, 23:16

  Иако медиумите ја преовеличуваат работата, турската чаршија во Скопје, од кога сум дојден јас во Скопје, никогаш не била пошарена, по мултикулти.

  Затоа bite my shiny apolitical ass.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Toecutter on Сре 14 Мар 2012, 00:28

  Kласична лоботомија но со поголем интензитет, што е и очекувано ако се има во вид економскиот ентитет познат како РМ, една од 206-те творевини на злото на планетата познати како држави (193 се во ООН) и тоталниот некомпромисен ФЕЈЛ во декларираните цели на наведената РМ и нејзините политички инкарнации познати како законодавна, извршна и судска власт.

  Не е само РМ, во повеќето такви ентитети успева повикувањето на замислени другарчиња, едното е религијата а другото нацијата кои заедно имаат реална вредност на скинат куртон, но ете лоботомирана раја гине и се сакати за да ги “заштити“...

  Економија која се одржува со помош на прилив на девизи од иселеници, кредити (1991 надворешен долг 819 милиони долари а во 2012 преку 7 милијарди евра), штанцање пари (преку три пати зголемена парична маса од 1997 до денес), билатерални и мултилатерални донации и грантови (околу 3 милијарди долари за 20 години), дефицит увоз извоз од 1,2 милијарди годишно, распродажба на све што не можело да избега, корупција од дистопични пропорции, најголем арач во историјата на оваа територија и следствено најголем буџет а уште последствено и поголема администрација од Полска (!sto!?) која има 19 пати повеќе жители а специјален бонус се 96% (!!!) средношколци turning college kids.

  Никаква индустрија, замјоделие и сточарство во големо опаѓање, туризмот како Џо Кол, вечен талент, занаетчиство на изумирање, уметноста...поарно да не се арчи тастатура, опипливи вредности скоро и да нема.

  Sooner it is over, the better.  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 14 Мар 2012, 00:52

  Јануари 2009 година кога имаше поскапување од 10% на струјата и 30% на храната истиот месец вниманието од таа актуелност го оттргнаа со сценариото (Идејата за изградба на Бурманли Џамија на плоштадот во Скопје).
  Народот тогаш заборави на скапотијата бидејќи сите беа преокупирани со Џамијата...

  Исто и Јануари 2011 и тогаш струјата и храната повторно поскапеа за 10% и тогаш тој проблем го оттргнаа со Рушењето на Црквата на Кале...Лани Цел Јануари и Февруари рушењето на црквата беше топ тема по медиумите...
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Toecutter on Сре 14 Мар 2012, 01:24

  Таксистон од Лешани напиша:Јануари 2009 година кога имаше поскапување од 10% на струјата и 30% на храната истиот месец вниманието од таа актуелност го оттргнаа со сценариото (Идејата за изградба на Бурманли Џамија на плоштадот во Скопје).
  Народот тогаш заборави на скапотијата бидејќи сите беа преокупирани со Џамијата...

  Исто и Јануари 2011 и тогаш струјата и храната повторно поскапеа за 10% и тогаш тој проблем го оттргнаа со Рушењето на Црквата на Кале...Лани Цел Јануари и Февруари рушењето на црквата беше топ тема по медиумите...

  Исто и со палењето на Јован Бигорски пред 3-4 години.
  Ќе има уште многу такви ситуации, ова сеуште е само врвот на ледениот брег на економската криза...300.000 пензионери и 1/3 од работната сила директно или индиректно на државна цицка...некои автократии можат да поминат и долго време така но незгодно е што РМ е на територија на континентот Европа па имитирање на Иди Амин тешко би поминало.

  Дури има возрасни луѓе 40,50+ кои веруваат во прикаски како на сликава, ово је пут без повратка.

  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8264
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Printers and faxes on Сре 14 Мар 2012, 12:41

  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:Иако медиумите ја преовеличуваат работата, турската чаршија во Скопје, од кога сум дојден јас во Скопје, никогаш не била пошарена, по мултикулти.

  Затоа bite my shiny apolitical ass.

  After the day во кој во секое ќоше албанци и македонци се колеа, бесеа итн на Канал 5 и Сител највеќе, Јас и Горан поминавме низ Турска чаршија, отидовме на пиво во Јелоу Сабмарин чиј сопственик не е Македонец ваљда. Секој си ја гледаше својата работа, сите си кулираа, никој не не погледна ниту еднаш накриво.

  Најлошо од се е што ВМРОовцине ја набедуваат опозицијата за сето ова... и Албанската и Македонската опозиција.

  2001, vratit ce se opet, 1 2000ta... 2001 :D
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by prozaque on Сре 14 Мар 2012, 13:15

  Бошко напиша:
  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:Иако медиумите ја преовеличуваат работата, турската чаршија во Скопје, од кога сум дојден јас во Скопје, никогаш не била пошарена, по мултикулти.

  Затоа bite my shiny apolitical ass.

  After the day во кој во секое ќоше албанци и македонци се колеа, бесеа итн на Канал 5 и Сител највеќе, Јас и Горан поминавме низ Турска чаршија, отидовме на пиво во Јелоу Сабмарин чиј сопственик не е Македонец ваљда. Секој си ја гледаше својата работа, сите си кулираа, никој не не погледна ниту еднаш накриво.

  Најлошо од се е што ВМРОовцине ја набедуваат опозицијата за сето ова... и Албанската и Македонската опозиција.

  2001, vratit ce se opet, 1 2000ta... 2001 :D

  Честитки за Горан за успешната локализација на Јелоу Сабмарин.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Batty on Сре 14 Мар 2012, 13:32

  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:
  Бошко напиша:
  ВАСЕ ГОМНАРОТ напиша:Иако медиумите ја преовеличуваат работата, турската чаршија во Скопје, од кога сум дојден јас во Скопје, никогаш не била пошарена, по мултикулти.

  Затоа bite my shiny apolitical ass.

  After the day во кој во секое ќоше албанци и македонци се колеа, бесеа итн на Канал 5 и Сител највеќе, Јас и Горан поминавме низ Турска чаршија, отидовме на пиво во Јелоу Сабмарин чиј сопственик не е Македонец ваљда. Секој си ја гледаше својата работа, сите си кулираа, никој не не погледна ниту еднаш накриво.

  Најлошо од се е што ВМРОовцине ја набедуваат опозицијата за сето ова... и Албанската и Македонската опозиција.

  2001, vratit ce se opet, 1 2000ta... 2001 :D


  Честитки за Горан за успешната локализација на Јелоу Сабмарин.

  Во услови на локациона неинформираност (иако таму одев веќе 5ти пат хахахах), ги употребив моите географски супер моќи за ориентација.
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Сре 14 Мар 2012, 14:02

  Toecutter напиша:Исто и со палењето на Јован Бигорски пред 3-4 години.
  Ќе има уште многу такви ситуации, ова сеуште е само врвот на ледениот брег на економската криза...300.000 пензионери и 1/3 од работната сила директно или индиректно на државна цицка...некои автократии можат да поминат и долго време така но незгодно е што РМ е на територија на континентот Европа па имитирање на Иди Амин тешко би поминало.
  И в година од Јануар месец повторно ќе има драстични поскапувања на давачките и на храната и уште отсега за тогаш ќе смислат некое слично сценарио...

  А на светски ниво кога ќе има монтирани економски кризи, качување на цени на енергенси, храна, тогаш топ тема станува некаков си „крај на светот“ од некој си астероид, или од некоја „митска планета“, или од некакви научни експерименти ЦЕРН.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by глупсон on Сре 14 Мар 2012, 16:43

  - Зошто во градските автобуси во Скопје воведоа интернет?
  - За да може секој да го тагне оној што го тепал.

  Сизвинувам.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by глупсон on Пет 16 Мар 2012, 18:28

  По повод ќотеците по рејзојте, марш за мир, забава во парко со музичари, на школка...МОРЕ МАРШ У ПИЗДУ МАТЕР!
  Тоа имам да кажам за сите лигушкарски дешавки околу перењето на мозоци.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by prozaque on Пет 16 Мар 2012, 21:28

  To раде, то раде..


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Инцидентите во градските автобуси сценарио помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ!?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 15 Дек 2017, 10:53