Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Не знам шо да Ви речам веќе...

  Share
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Вто 29 Јан 2013, 10:17

  Во место каде шо сите се слепци, тој шо е со едно око е водач...
  Сепак навлеговме во дневно-политичката тема заради чајо на Копанки :)
  Тоа што сме исфрустрирани од функционирањето на општеството е оправдано, арно ама...
  За Пелистер од време никој од власта не се замарал. Лани сред зима патот непрооден беше... Едно време не работеше жичарницата... Пато ко ќе е прооден да ти се помочам во пато, две магарина не можат да се разминат на некои места...
  Покрај таа незаинтересираност за поголемите ствари, ма ич не ме загрижуваше цената на чајо во планинарскио дом, за кој до вчера не знаеја еден куп Битолчани (напротив од она твоето дека секој има појдено. Кур има појдено. Ој по Корзо помини и разгледај дел од фаците шо сркаат кафе на пато и кажи ми дали ти личат како заинтересирани за јазлење по планина?).
  Мене искрено поќе ми смета да ом од уѕур во некој кафич за да сркнам едно пиво (од уѕур пијам увозно пиво, а не патриотска мочка) и ќе ме скинат 150 денари, а ич не ми смета шо се јазлев до Копанки по зелените или белите патеки и таму чајо е 20 денари...Не ни мора да земиш чај. Влези, стопли се...

  Значи фрустрациите од цената на чајо во домо не треба да се издигнуваат како фрустрациите за праење на тенеќина по плоштадите, непраење патишта, ебење на здрав мозок дека власта донесла инвеститори и сега во државата течи мед и млеко и тако даље и тако даље.

  Се сложувам со тебе дека реакциите на околината се сведуваат со сезонско мрсулаење и ме живцира тој однос, а реално мене не ме интересира дали ќе биди Копанки таму или нема да биди. Пелистер е таму. Еве сега погледнав низ дупките на ролетните, ми се пули како сонце да има надвор. Ако е така, ојдов јас на Пелистер...
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Toecutter on Вто 29 Јан 2013, 13:28

  Have no worries, власта сега ќе изгради постар и поубав планинарски дом, барок and shit.
  (Ako bude trebalo, napravićemo još ljepši i stariji Dubrovnik, легендарна изјава на брадат четник по повод нападите на стариот србијански град - Дубровник)

  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Вто 29 Јан 2013, 16:38

  Арен е бе домот, автентичен изглед има за нашето поднебје (нашата татковина). Изгорен, несреден, трул...изглед :)
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Сре 30 Јан 2013, 07:34

  Неле вика : „Никад ти нече пружити шансу, не познајеш доволно ефектних фраза...“

  Мислам дека само за овој дел делуmно (с)е во криво. После то „не“ (пред познајеш) може да се стави една долга црта (празно место) и да се стави било што, и ке биде поточно од ова.

  Ко на пример во „како је Велика Британија“ шо велат:

  Кој го биваше за поезија, и пишеше песни. Кој ИМАШЕ КЕШ, и купуваше кифли.

  Завршена приказна.


  Even blindest to see.

  I didn't.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Чет 31 Јан 2013, 13:22

  Темата за домот се затвора се додека Паљото не ја отвори
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Пет 01 Фед 2013, 15:48

  Интелектуалци, експерти, дилетанти и естети.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Пет 01 Фед 2013, 19:38

  Oдете на гугл мапс и внесете го ова:

  41.020416,21.417203

  Малце подзумирајте..

  Големиот круг е 700 метра во дијаметар.

  Објаснување?  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Саб 02 Фед 2013, 08:31

  http://neblog.bjuti.info/neblog.item.37/skoplje-arhipornografija.html
  Има вистина, чесен збор. Ќе си речиш: Ајде бе ми дошле во вукоебинава сеир да ми гледаат...
  Е па то е она како се викаше, она онде шо има едно вака навкосо...Станавме мета за сеир.
  Воин на коњ сервиран на пајнца за торта
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by PantomimoS on Нед 03 Фед 2013, 01:49

  Nenad • a day ago −
  PUSITE KURAC PICKI SRPSKI VASATA ZEMJA VO GOMNA TONE A VIE JADETE LAJNA ZA DRUGI I KAKO I NIE I DRUGITE NE SE VO RED SAMO VIE STE .
  DA VI SE POSERAM NA GORDOSTA SRPSKA A NAS MAKEDONCITE KOJ OD SEKOGAS STE NE PREZIRALE KAKO DA STE VIE SUPERIORNA CIVILIZACIJA MOZETE SAMO DA GLEDATE I DA SLIKATE ZATOA STO KAJ VAS VO ONAA USRANA SRBIJA IMA SAMO RUSEVINI ZA SPOMENICI . I KAKO ZA KRAJ DA VI GI EBAM KURVITE SRPSKI I SELJACKATA ESTRADA KOJA JA PREEBA CELA MLADINA NA BALKANOT SUND SRANJE I KURVI SO SILIKONI STO MISLAT DEKA SE PRINCEZI A USTVARI SE NAJ DROLJI VO CEL SVET . SE EBAT PO KOSINJA NASEKADE BEZ PARDON . DOJDETE SLIKAJTE I UZIVAJTE I MISLETE SI KOGA NESTO NEKOJ KAJ VAS KE IZGRADI ILI POTOCNO STO NAREDNO KE SRUSI . JADETE GOMNA SO DVE RACE

  Не дека ме насмеа многу...ама си реков да го споделам. :Д
  Коментар на постот за Скопје од линкот што го стави Глупсон.
  Гледате како Гоцевата раса ја бива за пишување?! ::PP
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Нед 03 Фед 2013, 01:57

  Hah, дур сега видов дека истиот линк Глупсон пред мене го КЛАЛ.

  А за коментариве патриоЦки, well...  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Нед 03 Фед 2013, 10:38

  Коментарот е до ЈАЈА (КАПС ЛОК)!
  Јас како личност со премногу ангажмани, да не речам обврски, си реков дека нема да имам толку време, па ги изоставив коментарите. Ама требало да ги прочитам. Ај после.
  По овој погоре, гледам дека ќе има интелектуални одговори од патриоцките челадина наши ни

  Се замислив. Јас како жител на една сјебана држава, кога би пошол во некоја друга држава, град (слабо во поблиска иднина, а за подалечна не вервам) и притоа низ тој градо приметам еден куп каначки наоколу, дали ќе биди етички да почнам да плукам по нив или строго забрането затоа шо и јас потекнувам од држава кај шо има еден куп каначки?
  Значи ако некој од некоја убаа држава со убај градој (не знам која, не сум шетан чоек) дој во метрополата наша и од X причини не му се бендиса баш нај нај, дали тој има огромно право да го исплука сето то шо не го бендисало (нели тој од убаа држава е)?

  Ако е така:
  MRS BE SRBI NIZAEDNI. DA DAJ GOSPO...

  Упс...Абе не донесовме заклучок дали можи или не. Дали треба да сум од убаа држава за да можам да плукам или пак можи и од грда ко мојата...
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Нед 03 Фед 2013, 10:42

  Меѓузбир 630 напиша:Hah, дур сега видов дека истиот линк Глупсон пред мене го КЛАЛ.
  Да, ама јас во пифтија тема, а ти си го гаражирал во посоодветна :)
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Printers and faxes on Нед 03 Фед 2013, 16:48

  Палиш цигара, и дуваш на малата у фаца и таа додека се утепуе од кашлање и буташ јазик...
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Toecutter on Нед 03 Фед 2013, 19:31

  глупсон напиша:Коментарот е до ЈАЈА (КАПС ЛОК)!
  Јас како личност со премногу ангажмани, да не речам обврски, си реков дека нема да имам толку време, па ги изоставив коментарите. Ама требало да ги прочитам. Ај после.
  По овој погоре, гледам дека ќе има интелектуални одговори од патриоцките челадина наши ни

  Се замислив. Јас како жител на една сјебана држава, кога би пошол во некоја друга држава, град (слабо во поблиска иднина, а за подалечна не вервам) и притоа низ тој градо приметам еден куп каначки наоколу, дали ќе биди етички да почнам да плукам по нив или строго забрането затоа шо и јас потекнувам од држава кај шо има еден куп каначки?
  Значи ако некој од некоја убаа држава со убај градој (не знам која, не сум шетан чоек) дој во метрополата наша и од X причини не му се бендиса баш нај нај, дали тој има огромно право да го исплука сето то шо не го бендисало (нели тој од убаа држава е)?

  Ако е така:
  MRS BE SRBI NIZAEDNI. DA DAJ GOSPO...

  Упс...Абе не донесовме заклучок дали можи или не. Дали треба да сум од убаа држава за да можам да плукам или пак можи и од грда ко мојата...

  Патријотите не забележуваат една ситуација, дека само од земји шо не чинат (како Србија и Хрватска плус географски блиски) има сеир за Скопје 2014. На сеуште незавршеното мртвородено гомно на пастирот и дебилната му раја.

  Нормално е, барем засега, да доаѓа ремет од шкарт земји.
  Земјите шо не се шкарт рајата нема ни слушнато за постоењето на маќедонија.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Toecutter on Нед 03 Фед 2013, 19:45

  PantomimoS напиша:Nenad • a day ago −
  PUSITE KURAC PICKI SRPSKI VASATA ZEMJA VO GOMNA TONE A VIE JADETE LAJNA ZA DRUGI I KAKO I NIE I DRUGITE NE SE VO RED SAMO VIE STE .
  DA VI SE POSERAM NA GORDOSTA SRPSKA A NAS MAKEDONCITE KOJ OD SEKOGAS STE NE PREZIRALE KAKO DA STE VIE SUPERIORNA CIVILIZACIJA MOZETE SAMO DA GLEDATE I DA SLIKATE ZATOA STO KAJ VAS VO ONAA USRANA SRBIJA IMA SAMO RUSEVINI ZA SPOMENICI . I KAKO ZA KRAJ DA VI GI EBAM KURVITE SRPSKI I SELJACKATA ESTRADA KOJA JA PREEBA CELA MLADINA NA BALKANOT SUND SRANJE I KURVI SO SILIKONI STO MISLAT DEKA SE PRINCEZI A USTVARI SE NAJ DROLJI VO CEL SVET . SE EBAT PO KOSINJA NASEKADE BEZ PARDON . DOJDETE SLIKAJTE I UZIVAJTE I MISLETE SI KOGA NESTO NEKOJ KAJ VAS KE IZGRADI ILI POTOCNO STO NAREDNO KE SRUSI . JADETE GOMNA SO DVE RACE

  Не дека ме насмеа многу...ама си реков да го споделам. :Д
  Коментар на постот за Скопје од линкот што го стави Глупсон.
  Гледате како Гоцевата раса ја бива за пишување?! ::PP

  Најголеми подржувачи на `проектот` се лицата од дијаспората, познати по својот префинет естетско-артистички вкус, неверојатни познавачи на историските и современи движења во архитектурата.

  Во нивните умови, калемење на антички столбови на соц-реалистички објекти е разубавување. А исмевањето на таквата појава - предавство, или српско-бугарска завера за уништување на атлантидското наследство.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Нед 03 Фед 2013, 20:24

  http://off.net.mk/lokalno/razno/uchete-golemi-uchete

  Едит:
  Драпај си петело, јас мислев дека стварно дете го има истрескано ова, ама ова да ти било масло на Шопенхауер.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Нед 03 Фед 2013, 21:36  Замени рисјани со луѓе шо го сакаат/подржуваат СК014 и исто ти се фаќа.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Пон 04 Фед 2013, 16:05

  По Копанки го запалија и Трескавец..What is wrong with people?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by глупсон on Пон 04 Фед 2013, 16:29

  Па јас прее од таму се враќав, не примете како пиромански се понашав?
  Едит:
  http://press24.mk/video/makedonija/video-fotografija-od-atentatot-na-pretsedatelot-gligorov-se-pojavi-vo-serijata-ncis :)
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Вто 05 Фед 2013, 09:34

  Good guy Telekabel.

  Не ми го скинаа интермецот..засега.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Batty on Вто 05 Фед 2013, 14:20

  5 февруари 2013 г.

  Порано, напати велев, I realized that nothing's as it seems.

  Денес, прв пат, 25 години, сум способен да речам... It was all revealed to me.

  Во буквална смисла. А и во бројчана ако треба. :D

  Двајца луѓе со неколку Covert информации, ми открија многу недоумици.

  Беа лустрирани четирите минати години и „нејаснотиите од ланската“

  Од другиот, ми беше кажано дека мојата „Joey Ramone“ доблест била набиена на колец.


  Gorane, sad se vidi, sad se vraca, s kim si hteo ______________ haha!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Toecutter on Вто 05 Фед 2013, 16:35

  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Toecutter on Вто 05 Фед 2013, 23:36

  Big bang : There was nothing........and then the nothing exploded...and that`s how universe begun......they said.

  http://www.sciencedaily.com/releases/2013/01/130111092539.htm
  http://news.nationalgeographic.com/news/2013/01/130111-quasar-biggest-thing-universe-science-space-evolution/  Колку е смешно кога човекот со својата немерливо скромна можност за перцепција се прогласува за скоро сезнајно битие и верува во разни космологиски теории за настанокот на универзумот. NO LESS. Порано религиозни, сега секуларни. Или истовремено двете. Вторите помалку бизарни од првата но сепак.

  Перцепцијата е скромна. Ако проценката е воопшто точна и не е антропоцентрично преценета чоекот може да перцепира помалку од 1% од електромагнетниот спектар....за кого пак се зборува дека е само 0.05% од универзумот.

  Битие кое перцепира помалку од 1% (да заокружиме на 1%, заедно со машините и халуциногените) од 0,05%........дава судови за бес/конечноста. Колку е 1% од 0,05% не знам да пресметам ама знам дека ќе има барем три нули зад запирката.

  Anyway...
  Исто како кога дождовен црв би теоретизирал за тостер.
  Oh wait, he cannot even start to perceive a toster...and toster is such a simple thing...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by prozaque on Сре 06 Фед 2013, 02:12

  4 милијарди светлосни години широко? леле ц ц ц

  А заокружувањето на 0.05 на 1 е премногу дарежливо.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Раткапна on Чет 07 Фед 2013, 15:44

  Абе оти видеата на ми излегват ко шо треба ? ? ? ? ? ? ? ?


  nervozen

  Sponsored content

  Re: Не знам шо да Ви речам веќе...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:01