Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  За и околу Франција!

  Share
  avatar
  Растурикуќа Стојковски
  It's a miracle!
  It's a miracle!

  Male Мислења : 4021
  Местолокација : Септичка јама
  Зачленет на : 2008-09-14

  За и околу Франција!

  Пишување by Растурикуќа Стојковски on Саб 31 Мар 2012, 19:20

  Еден ден по погребот на атентаторот од Тулуз, во голема рација во исламистичката сцена во Франција се уапсени 19 осомничени лица.

  Француската полиција, утрово, во повеќе градови во земјата, уапсила 19 радикални исламисти. При претресите се запленети и неколку парчиња оружје од типот Калашников, изјави францускиот претседател Никола Саркози денеска за телевизија Европа 1.

  Рацијата не била во директна врска со нападите на Мохамед Мерах, но следува еден ден по неговиот погреб и една недела по неговото убиство.

  Ваквите акции ќе продолжат, изјави Саркози во Париз. Нападите од Тулуз се „траума која малку соодветствува на нападите од 11. септември во Њујорк и Вашингтон“, смета Саркози. Тој по убиството на Мерах побарал од безбедносните служби проверка на опасноста која се заканува од приврзениците и симпатизерите на исламистичките идеи.

  Рацијата на полицијата и специјалните сили, покрај во Тулуз, градот во кој во четвртокот е погребан Мерах, е спроведена во Ле Ман, Нант и Париз.

  Мохамед Мерах беше убиен на 22. март, по 32-часовна операција, во која под опсада беше држен неговиот стан во Тулуз. Во три напади, кои тој ги изврши во Тулуз, загинаа тројца војници, еден рабин и три деца. Злосторствата, како што изјавил, ги сторил во име на Ал Каида. Постариот брат на Мерах, се наоѓа во истражниот затвор, под сомнение дека му помагал во извршувањето на убиствата.

  http://www.time.mk/cluster/18491e9dcb/golema-racija-protiv-islamistite-vo-francija.html

  Франција Одма нека направи рамковен и нова територијална поделба каде мнозинство се нефранцузи а ги има многу. Нека не го нарекува момчето терорист туку „Борец за човекови права“.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: За и околу Франција!

  Пишување by Bender on Саб 31 Мар 2012, 21:46

  Јас мислам дека би била добра работа да ти паднит нуклеарка в двор


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:36