Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Последно нешто што ве насмеа е....?

  Share
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 17 Апр 2012, 01:53

  Чудото во црквата „Свети Димитрија“ е опомена до опозицијата за покајание оти ја оддалечи веронауката од училиштата, ги организираше младите архитекти на протести против црква на плоштадот и се бунеше против изградбата на црква на Калето.

  Владиката Агатангел; Телма, 11.04.12.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Вто 17 Апр 2012, 08:58

  ^Бог да чува, се' бидва
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Вто 17 Апр 2012, 17:46

  Frank Alexander напиша:Чудото во црквата „Свети Димитрија“ е опомена до опозицијата за покајание оти ја оддалечи веронауката од училиштата, ги организираше младите архитекти на протести против црква на плоштадот и се бунеше против изградбата на црква на Калето.

  Владиката Агатангел; Телма, 11.04.12.

  http://kurir.mk/komentari/stavovi/67590-Nevernicite-ni-vo-Isus-veruvaat-kamo-li-vo-Bozji-cuda

  Ја обвинуваат Црквата дека со Божји чуда го враќа општеството како пред илјада лета. А, забораваат дека само добри верници се лојални државјани, другите сатанисти и анархисти.


  Петров Тоде, академичен граѓанин и прецедател на свецкијот маќедонски конгрес...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 17 Апр 2012, 17:52

  Мило ми е.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 17 Апр 2012, 17:53  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Сре 18 Апр 2012, 18:00

  Маќедонската интелектуала страјкс аген, хипер образовани со 25 годишно траење на образовање и лижење чмарови до стадиум на сатурација на организмот со фекалии ... повеќе време поминале блеејќи како овци во некој афторитет отколку што е просечен животен век во Кисангани...

  Интелектуална вертикала праудли презенц :

  кој и да го сторил тоа, без разлика на нацијата, професијата, возраста или полот – бил АТЕИСТ.

  Мора да бил...не е можно да бил конфесионален припадник на религија. Oh wait...he most probably is.
  Ама не било тоа поентата де...
  Е па Венко, јебала те посебна птујска, не постојат верници чунки никој во светот не може да живее онака како што пишува во мороничните списи религиски, постојат само припадници на конфесија. Ако син ти се загледа во жена а не е во брак со неа, се соблазни, што би рекол новозаветниот пророк, а се попали што би рекле денес, треба да си го откопа окото или исече раката чунки тоа за Бог било едно од најголемите гревови.
  And thats only the tip of the shitberg...

  Нема религија што тврди дека постои злостор невидлив за Семоќниот, Седржителот, Творецот. Сето тоа укажува дека овој злостор, како и сите други, е можен само од – атеисти. Души полни плевел. Луѓе што веруваат дека тие го создале светот.

  Дали верникот престанува да е верник само при чин на убиство или престанува да е верник при било кое прекршување на заповедите, законите и прописите, пример ако дрка...како што јасно си пишува во Писмото.

  Вистински верник не би го сторил тоа што се случи на Величетврток. Затоа, јас сум доста резервиран кон оние што станаа против веронауката како изборен предмет во училиштата. Јас, на пример, не сум посетувал никогаш верско училиште, но благодарение на тоа што сум слушал предмети како „Историја на религиите“ или „Митологии“, сум се запознал со основите на религиите и религиозното поимање на светот

  Главна мотивација за воведување веронаука би било “ухлебување“ на неколку стотици патриски морончиња или брадати мантијаши или ди-џеи од некое минаре...
  Ако четврт век образовање не заштитило некого од вакво лупање глупости...нема спас.

  http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=4181292939&id=13&prilog=0&setIzdanie=22558
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Пет 20 Апр 2012, 23:32
  :)
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Пет 20 Апр 2012, 23:59

  Ми иди дури да отворам тема Jimmy Kimmel live пошо не е нормален, се мрднав од смеење!!
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 23 Апр 2012, 12:24

  Во стилот на Џорџ Карлин.

  Oмилена секција - Voodoo.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 23 Апр 2012, 12:28  Поздрав до глупсон и сите Стар Ворс фаној.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 23 Апр 2012, 12:29  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Пон 23 Апр 2012, 19:38

  Свирев си вајт самер инструменталку од Џимија Пејџа, снимао сам се... и кад видим... Ај рили сакс
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 24 Апр 2012, 15:08

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Вто 24 Апр 2012, 23:40

  Народов Македонски...
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Чет 26 Апр 2012, 21:33

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PYrELtIXEBc

  Меси:
  - Љуфнав пенал!
  К. Роналдо:
  - И јас!
  Рамос:
  - Пф, јас стадионо го љуфнав...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 26 Апр 2012, 22:37

  глупсон напиша:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PYrELtIXEBc

  Меси:
  - Љуфнав пенал!
  К. Роналдо:
  - И јас!
  Рамос:
  - Пф, јас стадионо го љуфнав...  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Пет 27 Апр 2012, 18:26  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Нед 29 Апр 2012, 11:10

  Меил од колега филмофил:

  Којзнај дали и ова ќе го прочиташ.
  Те барав на 070772267, телефонскио број не постои. Сигурно си умрен, а не го знам позивнио за во пеколо...
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Пон 30 Апр 2012, 22:42

  ^
  глупсон напиша:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PYrELtIXEBc

  Меси:
  - Љуфнав пенал!
  К. Роналдо:
  - И јас!
  Рамос:
  - Пф, јас стадионо го љуфнав...
  И на ова треба да му се додај на сестра ми вицо:

  Во рајот се прај муабет кој како стигнал таму, една бабичка:
  -Јас цел живот се молев, одев во цркви, правев добри дела и затоа сум во рајот..
  Рамос:
  -Мене не ме гледајте, јас само топката си ја барам...
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Сре 02 Мај 2012, 10:11

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Сре 02 Мај 2012, 23:11  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Чет 03 Мај 2012, 21:34

  Врти Перо на телефон:
  - Ало, дали е тоа Идеал Шипка!?
  - Не, не е!
  - Ами шо кревате тогаш!?

  - Тато, тато, што е абортус?
  - Оди прашај ја сестра ти.
  - Ама тато, јас немам сестра!
  - Еееееее!

  Касното ноштеска. Звони звончето.
  - Кој е?
  - Отвори полиција!
  - Нема никој дома!
  - А кој дума?
  - Причинило ви се е.
  - А зашто свети?
  - Е чеке са ќе угаса!

  Женската му вика на дечкото:
  - Што ако сум се лапала со друг, тоа значи дека изневерувам?
  А дечкото и одговара:
  - Што ако ти удрам тупајнца со лева рака, а јас сум деснак, тоа значи дека сум те тепал?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 07 Мај 2012, 00:00

  глупсон напиша:Врти Перо на телефон:
  - Ало, дали е тоа Идеал Шипка!?
  - Не, не е!
  - Ами шо кревате тогаш!?

  - Тато, тато, што е абортус?
  - Оди прашај ја сестра ти.
  - Ама тато, јас немам сестра!
  - Еееееее!

  Касното ноштеска. Звони звончето.
  - Кој е?
  - Отвори полиција!
  - Нема никој дома!
  - А кој дума?
  - Причинило ви се е.
  - А зашто свети?
  - Е чеке са ќе угаса!

  Женската му вика на дечкото:
  - Што ако сум се лапала со друг, тоа значи дека изневерувам?
  А дечкото и одговара:
  - Што ако ти удрам тупајнца со лева рака, а јас сум деснак, тоа значи дека сум те тепал?  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пон 07 Мај 2012, 05:14

  'Графити' ме насмеаа шетајќи покрај зградите во Автокоманда кој гласеше Alis Cooper и уште некои за чудо правилно напишани имиња на бендови и неуспешен обид да се нацрта peace знакот, кој изгледаше како знакот на Мерцедес.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 07 Мај 2012, 10:03

  Layla напиша:'Графити' ме насмеаа шетајќи покрај зградите во Автокоманда кој гласеше Alis Cooper и уште некои за чудо правилно напишани имиња на бендови и неуспешен обид да се нацрта peace знакот, кој изгледаше како знакот на Мерцедес.

  Mistake? I think not. Сите хипици во сржта се алчни капиталисти.Hardcore for a year or two..and then is time to get a real job...and a real car.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:41