Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Последно нешто што ве насмеа е....?

  Share
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 19 Мар 2013, 22:52

  7.Функционирање на локалната самоуправа транспарентно и со одговорност.
  Моите 3 става:

  Секој ден по 1 час да пијам кафе на Широк Сокак во различна кафетерија. На овој начин ќе бидам во директен контакт со битолчани и со нивните проблеми.......
  .......
  ................


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Сре 20 Мар 2013, 18:24  Not sure, мислам дека пред икс години имаше кандидат за градоначелник на Охрид со умерена ментална попреченост кој ветуваше изградба на Ф-1 патека и правење на балкански Лас Вегас.

  Meanwhile, на државно ниво се гради домољубно-пастирската перална на пари СК-2014. Градба на постаро и поубаво Скопје. Државниот врв најавуваше и градба на палата на кралот на Хунзите во Паљурци. Пред некое време беше актуелна лоботомија со некој индиски преварант кој ќе градел футуристички град на вода во Охрид и лансирна рампа за орбитална станица со ликот на мајка Тереза на плоштад во Скопје.

  Битола дури има и среќа, ќе остани само финџалот на кружниот тек како симбол на транзиционите времиња.

  Не знам дали изборниот закон допушта и животињи да се кандидираат, по светот го има тоа.
  http://metro.co.uk/2012/11/17/donkey-banned-from-running-in-ecuador-council-elections-497890/

  ...што би било помало зло од двоножни купови на фекалии кои случајно имаат човечка форма.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 21 Мар 2013, 01:20

  Toecutter напиша:

  Not sure, мислам дека пред икс години имаше кандидат за градоначелник на Охрид со умерена ментална попреченост кој ветуваше изградба на Ф-1 патека и правење на балкански Лас Вегас.

  Meanwhile, на државно ниво се гради домољубно-пастирската перална на пари СК-2014. Градба на постаро и поубаво Скопје. Државниот врв најавуваше и градба на палата на кралот на Хунзите во Паљурци. Пред некое време беше актуелна лоботомија со некој индиски преварант кој ќе градел футуристички град на вода во Охрид и лансирна рампа за орбитална станица со ликот на мајка Тереза на плоштад во Скопје.

  Битола дури има и среќа, ќе остани само финџалот на кружниот тек како симбол на транзиционите времиња.

  Не знам дали изборниот закон допушта и животињи да се кандидираат, по светот го има тоа.
  http://metro.co.uk/2012/11/17/donkey-banned-from-running-in-ecuador-council-elections-497890/

  ...што би било помало зло од двоножни купови на фекалии кои случајно имаат човечка форма.

  http://cooltura.mk/?p=26400

  Shit out of luck and jolly well fucked.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by PantomimoS on Пет 22 Мар 2013, 02:29

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пет 22 Мар 2013, 14:57

  ХААААА!!!!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Пет 22 Мар 2013, 22:44

  Госпо носи МакЏинс напиша:
  Toecutter напиша:

  Not sure, мислам дека пред икс години имаше кандидат за градоначелник на Охрид со умерена ментална попреченост кој ветуваше изградба на Ф-1 патека и правење на балкански Лас Вегас.

  Meanwhile, на државно ниво се гради домољубно-пастирската перална на пари СК-2014. Градба на постаро и поубаво Скопје. Државниот врв најавуваше и градба на палата на кралот на Хунзите во Паљурци. Пред некое време беше актуелна лоботомија со некој индиски преварант кој ќе градел футуристички град на вода во Охрид и лансирна рампа за орбитална станица со ликот на мајка Тереза на плоштад во Скопје.

  Битола дури има и среќа, ќе остани само финџалот на кружниот тек како симбол на транзиционите времиња.

  Не знам дали изборниот закон допушта и животињи да се кандидираат, по светот го има тоа.
  http://metro.co.uk/2012/11/17/donkey-banned-from-running-in-ecuador-council-elections-497890/

  ...што би било помало зло од двоножни купови на фекалии кои случајно имаат човечка форма.

  http://cooltura.mk/?p=26400

  Shit out of luck and jolly well fucked.


  :(

  Барокно кино i guess. Пошто Милтон и Јанаки твореле во времето на барокот.
  Имаше еден failed attempt за градење рисјански храм карши Веро во блатото, не знам дали се откажаа...
  Барем една педа повисок од сато да е, да се знај кој јади мрсно на балканот.

  Ништо, Ресен и Демир Хисар ќе останат без споменици, без тримфална порта на новата олигархија и сметките по оф-шор дестинациите.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 09 Апр 2013, 00:44

  Oд биографијата на Лет 3:

  The band is notorious for their unprecedented, controversial and sometimes obscene performances. Their album “Nečuveno” (trans. Outrageous or Unheard of) was distributed as a CD which had nothing recorded on it - not even silence, it was just a piece of plastic. Nonetheless, it sold 350 copies. The following album “Jedina” (trans. The only one) was first recorded in only one copy which the band refused to sell or distribute.

  Few months after the “release” they decided to release the album in 3 slightly different versions. In 2000 they staged suicide by firing squad on Ban Jelačić square - the central square in Zagreb, Croatian capital.

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Нед 14 Апр 2013, 18:09  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Чет 18 Апр 2013, 19:13  Pre godinu dana imali smo kola
  ali su ih svinje pojele do pola
  posto volimo suludu brzinu
  kupili smo sebi Wartburg limuzinu


  Wartburg limuzina ima pet brzina
  pravi dosta dima i tocak joj se klima
  a gde ima dima i vatra postoji
  jao, Bog te jeb'o, pa to motor gori

  Jes' da motor gori, ali zato pici
  pa se svaki sofer sa Wartburgom dici
  sasija mu cvrsta, debela dva prsta
  'mortizeri tvrdi, stradala mi krsta

  Ref. 2x
  Wartburg limuzina najduza masina
  cet'ri metra lima i pet meteri dima

  Wartburg limuzina, komforna masina
  pravio je Pera iz bivseg DDR-a
  i ne da ga je napravio, nego svaka cast
  stalno mu iz auspuha curi neka mast

  Ima branik od betona, mozes ubit' slona
  a sedista mu meka k'o kita poneka

  sve uplate prima moga sina deda
  nece dobit' kola taj ko mito ne da

  Ref. 2x

  Wartburg limuzina stoji u garazi
  garaza kraj svinjca, pa sam ja na strazi
  da mi svinje opet ne pozderu kola
  k'o sto su mi Trabanta pojele do pola

  I odem da se odmorim i popijem par piva
  kad ne lezi vraze, svinje hranu traze
  ali Wartburg nije kao Trabant truba
  zbog Wartburga su svinje ostale bez zuba

  Ref. 2x

  Ref. 2x

  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by PantomimoS on Пет 19 Апр 2013, 01:26

  ^Хитот на моите осмоодделенски денови :Д
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пон 22 Апр 2013, 18:19

  Итис ватитис

  (грчка филозофија)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Пон 29 Апр 2013, 01:33
  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Вто 30 Апр 2013, 13:07

  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Вто 30 Апр 2013, 15:56  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 02 Мај 2013, 18:20  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Сре 08 Мај 2013, 20:13

  I don't want to smoke the dope,
  I don't want to drink bourbon,
  All I want to do is shake my turban.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пет 10 Мај 2013, 01:32

  Во учебникот по Лексикологија на студентите по англиски јазик и книжевност има дефиниции за поими како sugar daddy кој делумно е дефиниран стручно како not associated with sugar coated father, a пак потаму се спомнуваат некои граматички конструкции кои се викаат интерфикси(демек на средина) и еден од примерите за интерфикс беше un-fucking-believable.

  Шо студираат бе луѓето?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Нед 12 Мај 2013, 13:39

  Ja ne ustajem, ja iskacem iz kreveta!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Нед 26 Мај 2013, 14:06  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Сре 29 Мај 2013, 03:34

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Чет 30 Мај 2013, 12:44

  Мене кучето да ми изеде 1000 денари друже одма у амбуљанца го носам.Што ако еврите ми беа на масата?!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Нед 02 Јун 2013, 21:18

  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Toecutter on Пон 03 Јун 2013, 19:53

  http://en.wikipedia.org/wiki/Senarica

  Веројатно најмалата држава ever, составена од две села и еден бунар. Сите 300 жители четири и пол века живееле во независна и слободна Сенарика.

  Националните тенденции на сенаричкиот народ биле бескрвно задушени од Наполитанското кралство.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Вто 04 Јун 2013, 05:20

  Toecutter напиша:http://en.wikipedia.org/wiki/Senarica

  Веројатно најмалата држава ever, составена од две села и еден бунар. Сите 300 жители четири и пол века живееле во независна и слободна Сенарика.

  Националните тенденции на сенаричкиот народ биле бескрвно задушени од Наполитанското кралство.

  Не е најмалата, сигурен сум. Микродржавите ми се многу интересен политичко-општествен феномен колку шо сум начекаl податоци за нив.

  http://www.cracked.com/article_15821_fun-size-countries-insane-histories-worlds-6-tiniest-nations.html

  Eдно време се канев да аплицирам за двојно државјанство во една од нив. хахахахх


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Batty on Вто 04 Јун 2013, 15:56
  But, afterall, it's sad.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 03:59