Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Последно нешто што ве насмеа е....?

  Share
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Сре 22 Фед 2012, 20:42

  Вицо од Љубе, додуша и многу други работи, ама ова е врв,
  Вицо:

  Влегува наркоман во аптека
  - Дајте ми го најсилниот опијат!
  - Рецепт имате?
  - Да имав рецепт, сам ќе си го направев!
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Сре 22 Фед 2012, 20:55

  А тој вицо на Љубе ме потсете на овај:
  Влегва некој маж во аптека:
  - Дајте ми цијанид!
  Аптекаро:
  - Како бе така цијанид да ти дам, ами то е ептен тежок отров, од кај да знам шо ќе прајш со него, можи сакаш да отрујаш некој чоек...
  Баткава вади ќесето да извај некој денар да го подмити аптекаро, ама дури вадел пари, од ќесето му паднала слика од жена му. аптекаро ја гледа сликата и му вели:
  - Абе шо не кажиш дека имаш рецепт, колку сакаш?
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Сре 22 Фед 2012, 22:57

  Ме пречека еден момак кај него пред зграда во пижами - јас изненадно го погледав -
  А немај гајле ме знаат тука дека по пижами си искачам.  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Сре 22 Фед 2012, 23:23

  глупсон напиша:А тој вицо на Љубе ме потсете на овај:
  Влегва некој маж во аптека:
  - Дајте ми цијанид!
  Аптекаро:
  - Како бе така цијанид да ти дам, ами то е ептен тежок отров, од кај да знам шо ќе прајш со него, можи сакаш да отрујаш некој чоек...
  Баткава вади ќесето да извај некој денар да го подмити аптекаро, ама дури вадел пари, од ќесето му паднала слика од жена му. аптекаро ја гледа сликата и му вели:
  - Абе шо не кажиш дека имаш рецепт, колку сакаш?

  Ова е еден од подобрите вицој што некогаш сум ги чул
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Татко му на Стен on Пет 24 Фед 2012, 02:47

  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Вто 28 Фед 2012, 20:20

  Скрин шотојте шо ги напрајф дури ги гледав Том и Џери:  Апдејт


  Последната промена е направена од глупсон на Нед 04 Мар 2012, 20:50. Мислењето е променето 2 пати.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Вто 28 Фед 2012, 22:28

  Видео како црнец дава изјава --

  Работим као црнац ..  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Вто 28 Фед 2012, 23:35

  Mалу ме насмеа, но...

  Глеав филм, организирани дечки крадат некоја кутија која ги содржи сите внатрешни информации, документи, разговори бла бла бла во Америка која под никој случај не треба се прикажат на јавноста... Дечкиве се враќаат дома, си честитаат за успешната операција и планираат кој што и како ќе праат, но дома ги пречекви НСА. По долги преговори, НСА и крадциве се договарет да си продолжат со животот ко што било, плус нешто плус (еден сакат куќа, друг патување во европа, трет број на една од цајканките(што и доби, ите директ од типката пошо одбрал нејзин број пред се останато, што сака може да земе)... и доаѓа најјакото

  Еден од бандитиве, кој да на поменам е црнец : I don't want war anymore, i want world peace! And am serious!
  Фацка бр.1 од НСА: We are USA, we dont do that things...

  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Сре 29 Фед 2012, 19:43

  Муабет пред малку ме потсете на една ситуација од пред пет, седум, осум години...

  Дремам со другарка ми пред коперација и се обидуваме да ја избркаме мрзата моја, па да и прам друштво до дома, да ја испратам. Во меѓувреме од коперацијата излегваат двајца средовечни пијаници и го продолжуваат муабето надвор. Драги и другио не ми текнува како се викаше. Драги културно ме поздраве и си го продолже муабето со другио пијаница. Ја избркавме мрзата и решивме да и прам друштво на другарка ми до дома. Кога се враќав, налетав на Драги кој си одеше дома. Очигледно не приметил дека сум заминал од пред коперација и зачудено ме праша:
  - Абе не беше ти пред продавница? Како се најде тука? Шо е работата?
  - Абе чичко Драги, како да ти кажам, ама за мене законите на физиката не важат. Можам истовремено да бидам на поќе места...
  Драги и физика, пингвин и вокмен, ама видно воодушевен од одговоро мој, додаде:
  - Абе Љубе ти си...Ти си...Ти си...Абе ти си ИНТЕРНЕТ!!!

  Е таа ситуација ме насмеа
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Нед 04 Мар 2012, 22:13

  Муабетот на скајп, тро скратен:

  -are you here?
  -цк
  -ќе се вратам ко ќе си тука.
  -абе не сум таму, овде сум
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Нед 04 Мар 2012, 23:07

  Аватарон на Агент Оринџ... Биг диел. хахахах
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Вто 06 Мар 2012, 20:11

  - Бегај бе таму, дошле од то планињето, од то стрмнињето, коза со рачна крената паси таму!
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Сре 07 Мар 2012, 20:36


  Ah.. Bender, you shiny metal ass
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Чет 08 Мар 2012, 14:32

  Во епизодата од Стар Трек ТНГ шо пред малку ја изгледав, се појави актеро шо го игра Лерч во Адамс Фемли (Carel Struycken). Горе долу и слична улога имаше, ванземаљац, слуга на ванземаљка...На Ентерпрајс се случува собир - веселба (небитно за шо). Е овај слугава, црепо(и во Стар Трек не е многу муабетчија:))си крцка алкохол. Очигледно му годи на ванземаљацо и цело време си ги празни тоа чашите во вид на епрувети. Дата го приметува тоа и озбилен, во негов стил, го запрашува:

  - Абе многу локаш алкохол, да не си случајно мелез со човек?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Чет 08 Мар 2012, 19:01  Само во Македонија дами и господа.Степ рајт ап!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Nemo
  Капетан
  Капетан

  Male Мислења : 1412
  Местолокација : пред фЛижидер
  Зачленет на : 2010-03-24

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Nemo on Чет 08 Мар 2012, 21:13

  постовите на Zochката
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Чет 08 Мар 2012, 22:01

  V for Vegeta напиша:

  Само во Македонија дами и господа.Степ рајт ап!

  Леле солзи ми потекоа хахахаха


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Чет 08 Мар 2012, 22:16

  ^Прекарот многу му е ... Кул!

  Васе Гомнарот
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Чет 08 Мар 2012, 22:22

  Ваше е само да серете.... леееееееееелееее!!!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Сатан Панонски on Чет 08 Мар 2012, 22:46

  Животот.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Чет 08 Мар 2012, 22:46

  ^^ Колку е само старо, јас го знаев уште пред да го напрат. (Ам соу хипстер рајт нау хаха)
  Иначе последно шо ме насмеа е последниот апдејтиран скриншот на глупсон погоре.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Bender on Нед 11 Мар 2012, 17:07

  ^ ников, Раткапна


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Нед 11 Мар 2012, 23:20

  Паѓа ВМРО од власт и...

  Не го памтам вицо, ама многу убоо почнува...
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Нед 11 Мар 2012, 23:22

  ^Хахаха не е ни битно потаму како е... :Д
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пон 12 Мар 2012, 11:43

  Ме насмеа вицо шо си го кажав, го знаев ама пак ме насмеа (најјако ми е ко ќе си кажам виц шо не го знам ).

  Во такси влегуваат двајџа џенталмени. Седнуваат на задното седиште, задаваат координати и навлегуваат во муабет:

  - Не можиш да замислиш која глупост ја направив вечерваа на балот. Се напив црвено вино во чаша за бело вино.

  - Ах, тоа не е ништо. Не можиш да замислиш колкав срам си нанесов јас со вечерашниот гест. Замисли, ги зедов ножот и вилушката во погрешни раце.

  Таксистот им се врти:

  - Јас се извинувам, ама да не ви смета шо ви сум свртен со грб!?

  Sponsored content

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:05