Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Последно нешто што ве насмеа е....?

  Share
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 12 Мар 2012, 12:12

  глупсон напиша:Ме насмеа вицо шо си го кажав, го знаев ама пак ме насмеа (најјако ми е ко ќе си кажам виц шо не го знам ).

  Во такси влегуваат двајџа џенталмени. Седнуваат на задното седиште, задаваат координати и навлегуваат во муабет:

  - Не можиш да замислиш која глупост ја направив вечерваа на балот. Се напив црвено вино во чаша за бело вино.

  - Ах, тоа не е ништо. Не можиш да замислиш колкав срам си нанесов јас со вечерашниот гест. Замисли, ги зедов ножот и вилушката во погрешни раце.

  Таксистот им се врти:

  - Јас се извинувам, ама да не ви смета шо ви сум свртен со грб!?  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пон 12 Мар 2012, 13:05

  630 и неговиот аватар...Фала хинто и за потсетувањето на ова
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Вто 13 Мар 2012, 16:52

  Праев муабет со Љубе денесќи, ако по 20 години синчето му признај една неуба работа како би реагирал и нормално:

  Синот: Тате тате да ти кажам нешто!
  Глупсон: Кажи бе сине.
  Синот: Абе тате.. абе.. абе јас сум педер!
  Глупсон: Абе земи таму книга учи, та педер бил тој.

  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Вто 13 Мар 2012, 17:22

  Life is like a box of chocolates - it doesn't last very long for fat people.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Batty on Сре 14 Мар 2012, 14:26

  A Bilbaino walks into a store and asks for "a world map of Bilbao" The shop owner unflinchingly answers, "left bank or right?'

  Не ме насмеа “шегава“, туку една мисла шо си ја поврзав со Баскискиов виц. Односно, ми текна дека „старата школа“ на форумов беше наклонета кон отворање на теми, од стилот јас сега да отворев тема „Вицој за Баскијци“.

  ништо посебно


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Сре 14 Мар 2012, 20:46

  Раткапна напиша:^

  Абе во историјата сите војни се за жени а?

  Е па тоа покажва колку сте драма квин, место да се тепате за жена само со соперникот, вие со цела (град-)држава. Зато ние меџусабно само косето ќе си го тргниме и никому ништо. (Само некој клип можи ќе има на јутуб)

  глупсон напиша:Море езеро едно. То јунаците не биле како мене, та ќе виш шо ќе било. Пример Цезар. Да бев јас на местото на Цезар, наместо да дупам само кај Клеопатра, ќе дупев и на други места, можи нафта ќе најдеф...

  Раткапна напиша:Абе ти не можиш да бидиш Цезар и да сакаш (немаш голем и крив нос). Друго, немаше воопшто да ја дупиш Клеопатра (оти ќе јадеше ќотек) оти била ниска и полничка, цела црна со јаглен на очи, (ако сите си мислат била ко Моничето, ама то само на филм француски) значи не е твој тип. А ти си најприбирливото нешто.

  И сега си го читам постот посебно последната реченица и си се смешкам.. ах...

  глупсон напиша:
  Раткапна напиша: А ти си најприбирливото нешто.
  Абе пребирлив сум, ама ништо чоечко не ми е туѓо, секој прај грешки, ти си доволен доказ...И Цезар така грешил, ноќе било...

  Раткапна напиша:
  глупсон напиша:
  Раткапна напиша: А ти си најприбирливото нешто.
  Абе пребирлив сум, ама ништо чоечко не ми е туѓо, секој прај грешки, ти си доволен доказ...И Цезар така грешил, ноќе било...

  Абе знам шо сакаш да кажиш, те сфаќам, и јас исто ко тебе


  Што појќе?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Саб 17 Мар 2012, 20:23

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Саб 17 Мар 2012, 22:12

  Ракија форум
  ..и тоа полкило!


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Нед 18 Мар 2012, 10:12

  Каскадерката во спото
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Вто 20 Мар 2012, 19:58

  ^ Хахахаххахахахааааааааааааааааа


  Иначе, си се возам во автобус, во мене седнува комшивката, на една постојка се качува една школска нејзина и комшивката ми вика:
  -Еееее она во еден спот е на Рубинчо Благадуша.
  И само јас:
  -Како Рубинчо шо?
  -БЛАГАДУША

  БЛАГАДУША


  И остај то.. спото и песната: http://www.youtube.com/watch?v=CPgddyjLPEU се врв

  Додуша претерано вакви песни почна да има, така да не се поќе смешни..
  Дури жално е што има слушатели на песниве..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пон 26 Мар 2012, 10:00

  Кога на еден стар Индијанец му ја објасниле шемата со зимско/летно сметање на времето, рекол:
  "Само Влада може да верува дека ако исече едно парче од горниот дел на ќебето и го сошие на долниот дел на ќебето - ќе добие подолго ќебе".
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пон 26 Мар 2012, 19:41

  Копи-паст:

  * Да си напунев резервар во ’96та, и сега да ви го шитнев, веќе ќе бев првиот македонски султан и ќе ме викавте Величенствениот
  * Тестамент „На внуците им го оставам бурето со безоловен 95, што стои закопано позади куќата“
  * Одеднаш томос со педаљи изгледа како тотално практична ствар
  * DHL купија нови 300 точаци од Вучко
  * Трките на водно ќе се одвиваат во Ентернет на NFS: Run
  * НЛБ тутунска има нов наменски кредит за полнење резервар, со рок на одплаќање 40 години
  * Гирадико за порачки со достава до дома ќе овозможат плаќање на рати
  * Иронија. Имаш пари да купиш 3 коли, немаш пари ни у една да ставиш бензин
  * Ако се сјебеш и свртиш круг повеќе на кружен тек, отидоа 500 денари у вода
  * Порано фраерите частеа на шанк. Сега на пумпа. „Прати и 100 милилитри на малава“
  * Омилен парфем? Безоловен 95ка
  * Порано возење со кочија беше романтика. Сега е неопходно
  * Порано моторот го пунев со 130 денари. Се за 500 може само да ми пљукне во резервар
  * Батали Мастер Кард, Виза, Американ Експрес... Извади ти ваучер од Макпетрол да видам јас...
  * Муабет у ванила: Срце, имам пун резервар. Сакаш да видиш?
  * Макпетрол е новиот Сваровски
  * 25 евра авионска карта за до Венеција. - 50 евра бензин во Пежо за до Драчево
  * Што е главната дилема на возач на југо? Да наполни резервар или за исти пари да купи Мерцедес!
  * 1м2 = 1евро = 1/2л бензин
  * Палење кола ти е 20 денари. Ако те фати црвено на мавровка, отиде платата...
  * Сега фраерите по број на туражирања на семафор се познаваат

  И ова (којзнај од каде го ископа раткапната):

  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Пон 26 Мар 2012, 20:56

  ^ Истото ме насмеа, а од видеото се му е топ ама посебно ме насмеа ко ќе кажи вики како правилно се кажва: I took a bath... and diiiiiiiiiiiiiiiiiied will always love you!!!
  Ами Пол и Џон !!!!
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Вто 27 Мар 2012, 21:17

  avatar
  the_Stranger

  Male Мислења : 59
  Зачленет на : 2011-03-08

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by the_Stranger on Вто 27 Мар 2012, 21:38

  Хахахаха! После ова слободно може да дојде до крај на светот
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Batty on Сре 28 Мар 2012, 10:54

  Се укокав од смеење од една (не)секојдневна случка во микро-неолибералните пазарни кругови:

  Влатко шо држи киоск: еве ти коректор...
  Рандом студентка што купува коректор: Ама ако не чини?
  Влатко шо држи киоск: Фрли го хаааахааааааааааааааааааааааа
  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Сре 28 Мар 2012, 11:28

  Едно време, за фарбање на фасади мајсторите користеа едни машинчина, општонародно познати под името ежој(зато шо во нив имаше еден механизам шо ја распрскуваше бојата и личеше на еж). Со текот на времето станаа пософистицирани тие машинчина. Еве од поновите модели:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CrRG5C-m1PI
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пет 30 Мар 2012, 12:19

  http://on.net.mk/turlitava/princ-filip-sobrani-dela
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пет 30 Мар 2012, 20:33

  Некој од Ѓупциве наши битолски:

  - Дај бе брат една цигара, толку сум гладен шу неам кај да спијам!
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Printers and faxes on Нед 01 Апр 2012, 13:25

  Pumba напиша:
  Melory напиша:Дупла девица

  Овде можам да помогнам

  Е така, што мислите вие, нема лабаво.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Kelso on Нед 01 Апр 2012, 16:36  Нема, нема...


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пон 02 Апр 2012, 20:06

  Муабетите од вчера:

  Си имал мака некој чоек и нормално си ошол на доктур во болницава. И доктуро му вели:

  - Е па вака, алкохол поќе јок!
  - Абе докторе, јас и онака не бев мерак по алкохоло, не го пијав...
  - Хм...Ама и мевце мрсничко поќе никако!
  - Абе докторе, јас и онака не бев мерак многу по мевцето, а па мрсничко ич...
  - Хм...Абе и кафе поќе нема да пијаш!
  - Абе докторе, го неќам јас кафето, не пијам...
  - Абе има нешто шо сакаш ти!?
  - Абе докторе има, компирчина пржени си сакам јас ногу...
  - Е па нема поќе, од утре нема поќе компирчина пржени да јадиш!!!

  Друга ситуација. Ој некој на доктур, проблеми со плуќата. Снимки, ова-она и докторо му објаснува:

  -Ситуацијата со плуќата не е за фалење, ама има надеж. Од сеа ќе пушиш по 10 цигари дено, ништо поќе! Ај сеа ој си, по 3 недели на контрола да дојш!

  По три недели иди мачнава душа на контрола, пак снимки...
  Ги глеа докторо, шо ќе види. Ситуацијата бетер, плуќата позатната:

  - Абе шо напрае ти бе, по 10 цигари пушеше ко шо ти реков!?
  - Да бе докторе, ни цигара поќе.
  - А порано по колку пушеше?
  - Не пушев порано докторе...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by prozaque on Пон 02 Апр 2012, 20:08

  глупсон напиша:Муабетите од вчера:

  Си имал мака некој чоек и нормално си ошол на доктур во болницава. И доктуро му вели:

  - Е па вака, алкохол поќе јок!
  - Абе докторе, јас и онака не бев мерак по алкохоло, не го пијав...
  - Хм...Ама и мевце мрсничко поќе никако!
  - Абе докторе, јас и онака не бев мерак многу по мевцето, а па мрсничко ич...
  - Хм...Абе и кафе поќе нема да пијаш!
  - Абе докторе, го неќам јас кафето, не пијам...
  - Абе има нешто шо сакаш ти!?
  - Абе докторе има, компирчина пржени си сакам јас ногу...
  - Е па нема поќе, од утре нема поќе компирчина пржени да јадиш!!!

  Друга ситуација. Ој некој на доктур, проблеми со плуќата. Снимки, ова-она и докторо му објаснува:

  -Ситуацијата со плуќата не е за фалење, ама има надеж. Од сеа ќе пушиш по 10 цигари дено, ништо поќе! Ај сеа ој си, по 3 недели на контрола да дојш!

  По три недели иди мачнава душа на контрола, пак снимки...
  Ги глеа докторо, шо ќе види. Ситуацијата бетер, плуќата позатната:

  - Абе шо напрае ти бе, по 10 цигари пушеше ко шо ти реков!?
  - Да бе докторе, ни цигара поќе.
  - А порано по колку пушеше?
  - Не пушев порано докторе...


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by глупсон on Пон 02 Апр 2012, 20:09

  П.С. Докторо на другар ми му рече:

  - Николче, ти до 11 сато на вечер ќе јадиш, после 11 не!

  И Николче по цел ден јади хамбургери, ход догој, буреци...Нон стоп, ама по 11 не.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Раткапна on Пон 02 Апр 2012, 23:07

  ^ Муабетите со Глупсон денесЌИ, и исто две работи:
  дијамант и УГИЧ

  Sponsored content

  Re: Последно нешто што ве насмеа е....?

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:38