Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  И така ти викам...

  Share
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Чет 09 Мај 2013, 18:27

  Поранешниот менаџер на ФК Абердин се повлекол од менаџерствување.

  Демантирани моите очекувања дека Фергусон потпишал постхумен договор со кој ќе седи на клупата на Ф.Јунајтед и после биолошката смрт (мумифициран како Ленин на црвениот трг) и дека наведениот клуб ќе користи интерим-менаџер во вид на спиритистички медиум кој ќе ги чита мислите фергиеви од оној свет и ќе ги пренесува на играчите.

  Иако нема да имаат мумија на клупа, ќе имаат некст бест тинг а тоа е доајенот на фудбалската досада, великанот на монотонијата и гробарот на надежта на лошата страна на мерсисајд - Д.Мојс.
  Што значи дека Евертон ќе биде во плус а Ф.Јунајтед во минус.
  Што и не е толку лошо. Ионака за Ливерпул најголем предизвик во непосредна иднина ќе бидат Кардиф и Вест Бромвич.

  Мојс rock and roll

  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Чет 09 Мај 2013, 20:36

  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пет 10 Мај 2013, 15:12  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 10 Мај 2013, 19:57

  Студенти идат на “факс“ со такси.
  Can it get worse?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Саб 11 Мај 2013, 16:30

  Деној ко мојот денешен се потребни за СИТЕ, еднаш месечно, редновно.

  За да не потсети, кои сме, што сме, зошто сме.

  За да не идеме на “факс“ со такси. Т.е. да не идат со такси оние кои ги “евидентираат“ болештињето на општеството. Ќе идат оние, кои се болештиње на општеството.

  А кои се болештињето?

  Оние кои го пикаат носот во working class води, а спијат на marta steward чаршафи.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Саб 11 Мај 2013, 19:53

  Положив 4ти степен! :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Саб 11 Мај 2013, 20:47

  Two clubs losing virginity in one season? First it was Swansea, now it`s Wigan. Sort of a football cindarella story. Лаудруп и Мартинез имаат повеќе трофеи од мумијата Мојс во неговите 200 сезони со Евертон
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Саб 11 Мај 2013, 21:16

  ... Доајенот Мојс... always brings laughs and joy...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Саб 11 Мај 2013, 21:27

  Не знам како од чколијата на Селтик се испилила таква монументална појава како Дејви
  Happens even in Parkhead.
  Најдобар можен избор за Ф.Јунајтед. Единствено господарот на испаѓањето од лига, Алекс Меклиш, би бил појака опција
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Саб 11 Мај 2013, 21:32  Поедноставно појаснување на ситуацијата со капитализмот во неполни 6 минути тешко да се најде. И тоа од турбо капиталист, некаков лик со над милијарда долари богаство. Talking about the horses mouth...и јасно, говорот бил баниран на `напредниот` и `прогресивниот` ТЕД канал.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Саб 11 Мај 2013, 22:28

  Деца пораснати со еурокрем (ми) изиграваат анархо - либерални - револуционери - пут у средиште рудника Крека Бановичи - слободоумни - Че Гевари што нејќат да држат оружје.

  ШТО ИМ Е ПРОБЛЕМОТ БРЕ?

  И на нив, а и на други рокерско - wanna be воркинг клас искомплексирани кретеноиди кои беа главнина дури и на форумов порано?  Генијот...

  А Излез ти било списанието. Студентско.

  МАТЕР ВИ ЕБАМ ГЛУПА!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Printers and faxes on Нед 12 Мај 2013, 12:40

  No fun...
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Нед 12 Мај 2013, 15:29

  Леле Љупчо 19 години имаш.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Нед 12 Мај 2013, 15:59

  Sajmon sez get da fak aut!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Нед 12 Мај 2013, 16:54

  Brijem bradu brkove, da licim na Pankrte... (имав брада и бркој, персонал рекорд) :D


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Нед 12 Мај 2013, 22:09

  Quest напиша:Деца пораснати со еурокрем (ми) изиграваат анархо - либерални - револуционери - пут у средиште рудника Крека Бановичи - слободоумни - Че Гевари што нејќат да држат оружје.

  ШТО ИМ Е ПРОБЛЕМОТ БРЕ?

  И на нив, а и на други рокерско - wanna be воркинг клас искомплексирани кретеноиди кои беа главнина дури и на форумов порано?  Генијот...

  А Излез ти било списанието. Студентско.

  МАТЕР ВИ ЕБАМ ГЛУПА!

  Значи ни сајленс не бил имун на либералната епидемија некогаш
  Не вреди да се нервираш, фатаморганата на граѓанско општество на Балканот е поделена меѓу мнозинството (псевдо-верници/традиционалисти/конзервативци, кршчанско-домољубие) и малцинството кое пропорационално е повеќе застапено меѓу помладата раја и посебно по високообразовните институции (квази-либерален хипстеризам as ordered by the telescreen), младите во општеството - измеџу чекича и наковња, две навидум спротиставени но секогаш со заедничка цел доктрини, конзервативизмот и либерализмот......to grind down any meaningful revolt.

  Меѓу лик со златен крст на ланец околу врат, иконољубец и патријот и лик кој `се бори` за правата на ѓејојте и комарците во Бурма...разликата е само во видот на срањето кое го прокламираат.

  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: И така ти викам...

  Пишување by PantomimoS on Нед 12 Мај 2013, 23:59

  Ебате луѓето, ебате.
  Те тераат да повратиш се‘ што си ставил во уста.
  Фураат колективизам, а ти замеруваат шо си испил едно пиво на роденден кај шо не си бил поканет.
  Продаваат правичност, заедништво, еднаквост, мир, љубов, споделување, а уствари пазат да имаат „чисти сметки“...

  I've had enough.

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 13 Мај 2013, 01:00

  Сајмон сез гет д фак аут.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Пон 13 Мај 2013, 19:15

  и така :))


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 13 Мај 2013, 21:21

  Llullaillaco


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 13 Мај 2013, 21:35

  More, ми забега алтобусот пред нос, матер му ебам инсанска


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 13 Мај 2013, 22:06

  А јас пак заглавив по куси пантолони и мајца пред влезната врата надвор на ладното и никој неќеше да ми отвори. Едно време еден комшија шо му ѕвонев, крева домофонот после 2 минути и вика Шо сакаш? Јас му велам вака и вака комши, заглавив надвор ако можи вратата да ми ја отвориш. Тој ми вели, а чекај ти кој си? Му велам дечкото од 28мица, студентот од Битола.Немаш клуч ми вели. Немам му велам. Тој ми вели, епа нека ти отвори некој од твојот стан, шо ми ѕвониш мене. Јас му велам, море чоек сам сум јас заглавив надвор..отвори ми. И тој ми вели..абе шо ми ѕвонип мене, ѕвони му на некој друг да ти отвори...и ми спушти копилето бе.

  Значи типот стана да оди до домофонот после 2 минути натегање, ми се испонаша на некоја основа дека ние од провинција уште живејме во куќи од лепешки и слама и не сме запознаени со концептот на домофонот, па наместо да го стисни дугмето кое е на 3 сантими од слушалката...ми спушти. Изѕемнав мамицата, брадавиците уште 2 саати ми беа надрвени од ладното, ќерка му курој на црнци да пуши.

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 13 Мај 2013, 22:51

  Има некоја симболика тука, во случкиве комплементарни, bigger than Achilles tightening up Hector's body on a chariot yoke, or Alexander cutting the gordian knot.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: И така ти викам...

  Пишување by PantomimoS on Вто 14 Мај 2013, 00:13

  Нешто чудно се дешава со времето кога имаш уште 24 часа до испит и краен рок за домашна, а и двете не си ги почнал.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Вто 14 Мај 2013, 15:21

  Can't do it man. Can't do it.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:04