Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  И така ти викам...

  Share
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Пет 27 Сеп 2013, 10:51  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 27 Сеп 2013, 15:24

  „Проклети да се Милан и Фазила, и од Господа и од народо“.

  Н.К. 1997


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Саб 28 Сеп 2013, 15:25

  На времето кога одев на ракетно моделарство во Народна Техника, првиот модел на ракета шо го праевме таму се викаше Р1. Ракета Р1. Мојата на "свеченото" испалување не го фрли подобранот. Не е битно
  Битно е дека моделот Р1 е праен по урнек на V2 ракетата на Нацистите со кои го праеја туршија Лондон.
  Народна Техника беше институција останата од времето на Југославија.Се праеја модели на авиони, ракети, се развиваа фотографии, се праеја струјни кола. Уште малце роботи ќе праеја. Штета шо даскалот шо ја менаџираше во пост-ју Македонија беше шупак и на тој начин ја пропадна. То е..транзиција.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 30 Сеп 2013, 02:02

  И така ти викам, сите војни на Земјава се водени и се водат заради жена. За пичка. Заради мрачната страна на тестостеронот. The war hormone. Поразорен од секоја нуклеарка, поостар од секое сечило. Нема живот без него, нема живот со него. Барем не кога е во ЕКСТРА количини. Aрно говореше Џорџ Карлин: " Humans are merely semi-civilized beasts with baseball caps and automatic weapons. We are barely out of the fuckin' jungle." A во џунглата бејби, владеат законите на џунглата. LIVE! FUCK! DIE!...ad infinitum, e Устав. Дури позади идеализираниот алтруизам (најчесто) наѕира ладната себичност. Користољубие шо би рекол единствениот христијанин кој умре сам на крстот. Цел Живот на Земјата од почетокот е само еден бизарен натпревар  на гени. РНК против ДНК. ДНК против ДНК. Сите против сите, многу често и самите против себе. Постои само прво и последно место. Селекцијата не знае пардон, белешка од лекар, изговор. Adapt or die. Get busy livin' or get busy dyin'.
  И сето тоа може да биде...за ништо! Оти животот на чело со нашиот вид се толку фрагилни. Можат да исчезнат меѓу две отчукување на срцето. Туп-туп...чао. Една нано секунда во вечноста на Универзумот. Една смртна воздишка во спротивен правец на ураган. Едно посрано НИШТО!
  Од друга страна пак ја имаме човековата егоцентричност, самобендисаноста, горделивоста, игноранцијата која генерираат некакви илузии на важност, на смисла, на мудрост, на она шо ни одговара на курот во одредено време и состојба на умот. Толку е импресивно тажно ова шо не ни останува ништо друго, освен да се насмееме на сопственото слепило и лудост. Smile and the whole World smiles with you, cry and you weep alone.

  Смејте се', смејте се' - ќе вечераме.

  I'm beast
  with my lust.
  I can kill cuz' in God I Trust.
  It's Evolution baby.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 30 Сеп 2013, 22:27

  10 километри... 
  Тhanks Satan!


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Вто 01 Окт 2013, 00:23

  One have to go?

  OK, stranger from Elland, I'll trade cigarettes for the beer.

  I light the last cigarette.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Вто 01 Окт 2013, 17:03

  prozaque напиша:И така ти викам, сите војни на Земјава се водени и се водат заради жена. За пичка. Заради мрачната страна на тестостеронот. The war hormone. 
  Освен тројанската војна која наводно почнала поради некаква жена, не знам дали има друг пример.  Не гледам како бурската војна или босанскиот рат се воделе ради пичка....
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Вто 01 Окт 2013, 21:11

  Во суштина, гледано од биолошко-еволуциски аспект војната е последното решение на обезбедување на ресурси кои ќе задоволат одредени потреби и апетити. Дали таквите потреби се природни или зафаќаат патолошки размери е друг муабет. Докажано е дека кога одредена популација става прекубројна дека фрекфенцијата на генот за тестостерон, а самиот хармон се покачуваат шо резултира со интервидово насилство кое завршува со крвопролевање, за разлика од нормални услови кога има насилство(превласт за женка, за храна), но тоа е ритуално.Нешто како "стравот лозје чува". "Потребата" за војување, за војна започнува речиси паралено со формирањето на трајни живеалишта со одредена заедница која побрзо се размножува, напредува технолошки и.....се вообразува. Хиеархискиот модел на заедницата кој во самиите почетоци бил "природен" според способностите и потребите на членовите, станал станал мистичен, кралеви-богови и такви еготрипови.Кои ментално поместени со комплекс на грандиозност "играле" војна.
  Жените најчесто биле spoils of victory. Tури жени и пљачка во повик за војна и добиваш инстат кандидати. Тоа не е случајно ако гледаме од агол дека најосновни потреби се одржувањето во живот(храна, засолниште, вода, обрана против предатори и болести) и продолжувањето на животот. Порано ги грабале, силувале...денес ги придобиваат...економски. И таа релација (војната и жената) се одвива на многу посложено социолошко ниво.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 02 Окт 2013, 16:18

  Северна Кореја е земја во која канабисот е полегален од било кое место на светот!

  The growth, sale and consumption of cannabis is not regulated by the North Korean government or classified as a drug


  http://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_cannabis_by_country


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Сре 02 Окт 2013, 17:40

  prozaque напиша:Во суштина, гледано од биолошко-еволуциски аспект војната е последното решение на обезбедување на ресурси кои ќе задоволат одредени потреби и апетити. Дали таквите потреби се природни или зафаќаат патолошки размери е друг муабет. Докажано е дека кога одредена популација става прекубројна дека фрекфенцијата на генот за тестостерон, а самиот хармон се покачуваат шо резултира со интервидово насилство кое завршува со крвопролевање, за разлика од нормални услови кога има насилство(превласт за женка, за храна), но тоа е ритуално.Нешто како "стравот лозје чува". "Потребата" за војување, за војна започнува речиси паралено со формирањето на трајни живеалишта со одредена заедница која побрзо се размножува, напредува технолошки и.....се вообразува. Хиеархискиот модел на заедницата кој во самиите почетоци бил "природен" според способностите и потребите на членовите, станал станал мистичен, кралеви-богови и такви еготрипови.Кои ментално поместени со комплекс на грандиозност "играле" војна.
  Жените најчесто биле spoils of victory. Tури жени и пљачка во повик за војна и добиваш инстат кандидати. Тоа не е случајно ако гледаме од агол дека најосновни потреби се одржувањето во живот(храна, засолниште, вода, обрана против предатори и болести) и продолжувањето на животот. Порано ги грабале, силувале...денес ги придобиваат...економски. И таа релација (војната и жената) се одвива на многу посложено социолошко ниво.
  Популација прекубројна во однос на што? На ресурсите? 

  Не знам како може да се гледа на војната низ еволуциски, уште помалку биолошки аспект освен низ искривената призма на псевдо научните дисциплини како еволуциска психологија, социјален дарвинизам и еугеника.
  Војна не постоела барем во 95% од времето на постоење на хомо сапиенсот а и после појавата на стационарен начин на живот со пољопривреда и сточарство... се јавува само понекаде. Далеку од паралелно со почетокот на постојани живеалишта. 

  http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe
  http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%87atalh%C3%B6y%C3%BCk
  http://en.wikipedia.org/wiki/Indus_Valley_Civilization

  Најголемата античка цивилизација, слабо споменуваната цивилизација Инд со популација 5-6 пати поголема од славниот Египет - никогаш немала војна. Мора да биле надвор од еволутивните процеси :) Најстарото нешто кое би можело да се нарече цивилизација, Гобекли тепе, 7,5К години пред Сумер......no war.
  Not many cuing for the spoils of war huh?  

  Ако одредена популација биде лишена од можност да ги задоволи основните потреби кои ги наведе, посебно значителен дел од популација (бидејќи за војна треба многу раја) нормално е дека ќе има заинтересирани за евентуална војна, која од оваа или онаа причина ја започнал некој пратеник небесен, крал,цар или кнез......кој пак е одговорен за лишувањето на популацијата која ќе се бори за него.... кругот е затворен. 
  Точно е дека дел од војниците биле привлечени од можноста да дојдат до пичка. Само се коси со `одржувањето на животот` како најосновна потреба, бидејќи многу заминувале, а малку се враќале назад. 
  А немало порниќи...

  Кога тоа силувањето било основен начин за добивање потомство? За да може да се прават паралели со денешно време.......ама тоа е маката на еволуциски психологии и слични ствари...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 02 Окт 2013, 19:08

  Насилството и агресијата се длабоко вкоренети во нас, како еволутивни механизми кој не одржале во живот низ еоните. Не се единствениот механизам, но играле и играат улога. We are hardwired to them. Сеуште. Оти вршеле работа уште од првиот предок на чоекот и кизнеј колку негови претходници кои не биле човечки. Агресивноста е сложен невро-хуморален процес, во кој тестостеронот игра една од поглавните улоги. Тестостеронот има двојна функција. Од една страна е одговорен за развивање на примарните и секундарните сексуални карактеристики кај мажот и делумно кај жената, а друга страна поттикнува агресивно однесување. Сексот и насилството се неразделни од day 1. Oдржување на себе и одржување(продолжување) на видот. Во крајни граници (премногу или премалце) резултатите секогаш се кобни за видот. Инд и Гобеи Тепе можеби не знаеле за војна, но биле далеку од егалитарно општество. Тоа е уште една одлика на тестостеронот, шо во попростите социјални релации со него се одредува хиерархијата во една група.Алфата е најдоминантен и со тоа неговите гени продолжуваат. Има најголеми привелегии за женка. Алфата е често оспоруван, лишен од својот статус. Постојано има кандидати да го превземат неговиот статус.

  Во услови на цивилизација хиеархискиот и воопшто сите социјални односи во рамките на една група се усложнуваат, но во суштина остануваат исти. Кој да има најголема привилегија на ресурсите( не дека ги нема доволно).Заради курчење, доминација, hubris, ментално поместување.Колку има повеќе играчи и потреби толку агресивниот одговор на наметнување е поголем, hence War. A жените гледано низ таа призма се ултимејт ресурс.Есенцијален.

  http://militaryhistorynow.com/2012/09/14/first-blood-historys-earliest-recorded-battles-and-war/


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Сре 02 Окт 2013, 20:56

  ...hence war is embedded into us, and war is great, др.Стрејнџлав со бомбата и думсдеј машината...

  Знаев дека ќе се појави алфа мажјакот во муабетот, непостоењето на таков ентитет и не е толку важно. Мал поглед врз реалноста го побива митот за алфа мажјак, ентитет без јасни параметри, арбитрарното чедо на мрачните фантазии на еволуционата психологија. Замена за ариевецот, бидејќи истиот не е политички коректен.

  А реалноста е дека често културата и чистата случајност одредуваат кој ќе го рашири семето наоколу. За еволуцијата нели е битно само потомството, дистрибуцијата на ДНК. Ако е така, тогаш алфи виреат во чудни места. Индискиот потконтинент, субсахарска Африка, Филипини... тоа се местата каде мажјакот прави најмногу деца. Неговите гени продолжуваат. Во превод - најзатуцаните, економски и културно заостанати места, дно на дното (шиптарите во европа, класика) од еволутивна смисла најнепогодните гени се шират најмасовно. Мора да се алфи  

  Ако некој се роди во некое село во Јемен ќе се растури од ширење ДНК. Биолошки, тој е супериорен на Никола Тесла. Чии гени не се продолжиле. Сељакот од Јемен кој се оженил на 16 години со невестата која има 13 е алфа мажјак. Додуша бракот бил веќе договорен, можеби бил таксан пред да се роди, можеби социјалните и културни услови на местото на раѓање влијаеле да има пичка на располагање ради ширење ДНК без некои особени напори, ама не е важно...come to think of it, и овде така се ширела ДНК-та пред бољшевиците да дојдат и да пропагираат права на жените...

  На линкот можеш да забележиш дека шпекулацијата за наводни војни во Џерико се базира на наводен одбрамбен ѕид, кој пак можел и да биде заштита од поплави, насип. Насип или ѕид, каде се остали докази, костури со коски растурени од секири и мечеви, дегенеративни промени ради долговремено носење оклоп или опрема, масовни гробници....на сајтот пишува дека првите физички докази за рат биле од Месопотамија, 3,5-4К би си. Што е даалеку од паралелно.

  Нема никаков доказ дека војната е вградена во човекот. Насилството е едно, војна е друго. За војна треба сериозен општествен напор (можеби и најсериозен) потребни се средства, организација, мобилизација на ресурси...

  Него, секогаш кога ќе го чујам поимот алфа мажјак си прашувам......дали ти се сметаш за таков?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 02 Окт 2013, 23:08

  Шо викаше тролот Кеншин цитирајќи го Карлин "An Alpha male on beta blockers"

  Осеќам муабетот забега. Почнавме со пичка и војна, почетоци на војна, а стигнавме до серење на еугеника и соц-дарвинизам шо муабето ги имплицира кога се вртат појмови како тестостерони, гени, крвта, расата..дрн дрн. Jesus Christ was a nigger. 

  Ама да не мешаме баби и жаби. Moдерното општество, па многу време и пред него работите се измешаа, искомплицираа и небулозно е војната или било кој човечки феномен да се толкува само преку биолологија-неурофизиологија.Сосема е дискутабилно дека многу работи се исфорсирани или се толкуваат како "природни" за да се оправда дијаболичното однесување на чоекот. Посебно денес, со сите пикантни срања на модерната војна. Или самата глобализација шо спомна е доволно.
  Нејсе да не се бркаме по тавани.  Првичниот текст од мене беше поќе романсиерски. Интелектуално дркање. Чунки долги се ноќите сеа, а интернето е брз.:Д

  Убо ме потсети Стрејнџлав да си го гледам пак.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Чет 03 Окт 2013, 16:59

  Не е така едноставно да се биде алфа, не е доволна декларација, треба челад.... цифра, ширење на генетскиот материјал ! Џабе е достапност до пичка ако таа не биде оплодена, како што беше џабе Емил Хески да избегне офсајд замка и да влезе во 100% шанса за гол...
  Сексот кој не резултира со зачнување од биолошки аспект е важен колку и пинг понг рекет.
  Еве на пример некој лик Велче  Цветановски на свои 37 години и наклепал на 28 годишната сопруга седум комада. Архи Алфа. Пролиферација на ДНК. Кои пак седум деца ќе ја прошират понатаму....а со оглед на возраста негова и на сопругата нема сомнеж дека ќе стигнат и до двоцифрена вредност. Целиов форум да се собери никогаш нема да го стигне ширењето на ДНК на овој ноторен алфаш.

  Велче 
  http://www.mkd.mk/makedonija/sedum-deca-rastat-vo-mizerija-nikoj-da-stori-aber-za-pomosh-ima-li-ovaa-drzhava-socijalno

  Е сега слабо со субвенции за треќе дете, државата е јака само на зборови.

  Арно, си правиме муабет, онака, не е муабетот околу твојот текст, повеќе околу оваа мода со алфи, бети, делти и трапези зема се поголем замав, некаде од 2006-7 наваму... да не претерам ама 50 души се скромна процена на луѓе кои имам чуено да го вртат муабетот, дури и жени... Рајата е гладна по инстант психологија, посебно кога се работи за сексој и меѓуполови ситуации, симплифицирачки модели за светот кој го опкружува кои ќе може да ги свари секој а нетот доживеа пролиферација поголема од онаа на днк материјалот на Велче...
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: И така ти викам...

  Пишување by PantomimoS on Нед 06 Окт 2013, 13:59

  Поздрав до Горан.. Како е правилно, Ирак или Иран? :)  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Сре 23 Окт 2013, 01:50

  Леонардо Да Винчи бил по потекло од Виница.

  http://www.utrinski.mk/?ItemID=DC2D8F66631B54468DC9AA29307EBFE9

  После Атлантида, подморниците, Сирија и Јапонското море, нов изблик на ментална ретардација од страна на лајнодонската `интелектуала`, овојпат за промена од ликовен уметник, ако за таков може да се смета ликот кој стои зад ова.

  Пол Пот, is the cure.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Чет 24 Окт 2013, 09:41

  Скромно аристократско семејство.....


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: И така ти викам...

  Пишување by PantomimoS on Чет 24 Окт 2013, 10:00

  Уште пред да го отворам линкот знаев дека Станковски ја напишал колумнава...

  Тоа е таа опакла екипа, Ниче, Ацо, Донски и остали.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Чет 24 Окт 2013, 11:04

  Oops I did it again I played with your heart, got lost in the game уууу бејбеее бејбеее


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Пон 28 Окт 2013, 13:36

  The dictatorship is already here  Генерацијата на нашите непосредни предци, позната како `шес` - шес` кој ти ги дава` конечно ќе може да собере плодовите на своето неславно постоење...
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Чет 31 Окт 2013, 15:53

  Новости од бреговите на Јапонското мореееееее (кажано со гласот на Богот Македон) :

  Некој лик си ги исекол гениталиите, ги зготвил со печурки и магданос, ги поделил на 6 порции и наплаќал 250 долари за порција. Можеби во некои средини едноставно би го пратиле комбето и кошулата да го соберат, но не и во Јапан. Не само што шестмина `среќници` платиле за да јадат печен кур и јајца со печурки туку и 70+ раја кои не биле доволно брзи да уплатат - се појавиле како гледачи на канибалистичката гозба.

  Сепак на крајот д паблик ауткрај од не толку забеганиот дел на јапанското општество довело до судење на уметникот без кур.

  Ја сам твоја Фукушима, ти си мој Чернобил love 

  http://www.trutv.com/library/crime/blog/2012/09/19/japnese-man-who-cooked-served-own-genitals-to-diners-charged/index.html

  Најзабегано срање уште од времето на немачкиот педер кој сакал да касне месо од друг педер па дал оглас на кој се јавил друг педер кој сакал да биде изеден и чие видео од нив двајца како го пржат и јадат курот трауматизирало цела немачка полициска станица... кои и онака не биле арни откако ја нашле доброволната жртва сортирана во фрижидер...
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 01 Ное 2013, 15:33

  Toecutter, ами ова чудо? :D

  http://i56.servimg.com/u/f56/12/33/85/29/13941610.jpg


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Саб 02 Ное 2013, 18:42

    
  Пијан штакор во дрес на Данфермлин. Wonder who could it be...
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Чет 07 Ное 2013, 12:02

  No pain no gain, they said. What about lotta pain and shitfull of gain. That, they never say.

  Блекбери анархисти, шампањ социјалисти, пача исламисти, кавијар комунисти, долар патријоти - насекаде насушната потреба од припадност создава грозоморни накази, меша масло и вода, го остварува сонот на некогашните алхемичари и од говно прави злато, не баш злато ама позлата во секој случај.
  Looks like shit, smells like shit, talks like shit.......but it`s gold folks!

  Либерали со кои би се гордеел Хомеини, рисјани кои со задоволство би ги ликвидирал Исус, традиционалисти со широк спектар на хепатит и гонореа, фамилијарни луѓе на кои децата им се странци во ноќта, идиоти со поголеми титули од Тесла, моралисти - деминутивни Фрицлови, хард кор нацисти кои се ебат в чмар и цркаваат од сида, расисти кои пушат на црнци, неверојатната оргија на површност царува насекаде. 

  Инстант припадност, инстант декларации, шупливо во празно, бурек за пари.

  Никој не може да го изоди патот за некој друг, нема месија кој на својот грб ќе ги преземе гревовите, нема идеолог кој ќе направи матрица на благосостојба, нема гуру кој ќе ги отвори вратите на перцепцијата, нема никого и нема ништо. 

  Освен цената на патот кој мора да се изоди сам, кој најверојатно не води никаде. 
  Hope is a powerful drug, beats coke in round one.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 04 Дек 2013, 11:05

  Gde sam bio, sta sam radio, kako sam na sopstveni kurac nasadio?"


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:39