Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  И така ти викам...

  Share
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Вто 31 Дек 2013, 17:31

  Silence has fallen on silence huh?

  Anyway, happy new year guys, for what its worth... : )

  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Printers and faxes on Вто 14 Јан 2014, 17:40

  Ќе те нема долго време од форумов, ќе си речеш „ ај да видам што се случува ново “ и приметуваш дека нема ништо. Осем тоа што тишината паѓа се подлабоко во форумов.

  Што би рекол ЧНМ „ Silence has fallen on silence “ .
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 27 Јан 2014, 16:32

  Who are we, oh, my love.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Phoenix on Пон 27 Јан 2014, 20:05

  hello i love you ,, морав ова на форумов да му го речам ..во тишина
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 27 Јан 2014, 20:06

  Денеска најде? Кога пола форум се насобра по носталгичка линија, после месец, два, три? :D


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 27 Јан 2014, 20:08

  Ubo шо се разминавме, бај д веј :D


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Phoenix on Пон 27 Јан 2014, 20:08

  денеска ве најдов случајно .. а ве барав на www.silenceforum.com  и  денес онака спонтано на гугле .. замисли се ирзадував
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Вто 28 Јан 2014, 11:59

  Vise tuzan nego ljut...
  vise tuzan nego ljut...
  ja sam zebra na Brionima !
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Сатан Панонски on Сре 29 Јан 2014, 03:26

  I'll salute the Silence forum, 
  and i hope nobody escapes! 

  Бев жеден за форумов, жеден како за светлина.. Влегов, разгледав и пред да излезам сакам да напишам нешто! 

  „Го отворив форумот, и скролав до дното, па повторно до врвот, па повторно до дното, па повторно до врвот, па повторно до дното, па повторно до дното, па застанав. Се сетив на тие добри 3,4 години минати заедно со него. Пробував подетално да запловам во нив. За среќа ме држи добро меморијата, за да запомнам и рандом денови на него. Се будев, првото нешто кое го уклучував на пребарувачот беше тој, првото нешто кое го правев по секој завршен фудбалски натпревар беа дебатите тука.....  За несреќа, како и секаде на него постоеја гомненици, бламови, анархокапиталистички размислувања, буржоуметнички души и слични. Ги имаше во голем број, гледано од мојата страна. Но, да скратам, научив многу работи од некои ретки членови, кои беа дел од помошта да ми го осветлат патот од вратата, за да ги отворам и да се нурнам во гомното наречено живот, а притоа да пазам да не ги извалкам умот, душата и облеката со тие гомна. Тука ги постирав првите песни, тука копав со часови низ темите и ги читав размислувањата на одредени членови, тука научив да размислував со свој мозок, тука научив да ги перцепцирам работите од поширок видик, тука ја проширив свеста, тука видов во какво гомно живееме. За жал, Сајленс беше извалкан од постовите на многумина со гомната, за среќа мудрите постови ја уништуваа миризбата, но, колкумина знаеја вистински да мирисаат? Колку! Сајленс е Морисон Џими кој одбил да пее пред наркомани кои се ваљаат во калта, Сајленс живее како Јохан, далеку од толпата, нему (Сајленс) не му се потребни членови, нови постови, нова реактивизација, нему му е потребна само тишината, која што ја има подолг период.

  Гледано од мојата точка, тоа е мојата ВИСТИНА за Сајленс.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Phoenix on Чет 30 Јан 2014, 18:58

  абе имам и јас една јаболкница во дворот ..веќе не раѓа плодови ама држи убава сенка па летно време седнувам и пијам пиво .. така и форумов може нема некои нови постови ама држат влага старите ..па често седнувам отварам теми се присетувам на времето и да пијам пиво! :)  убав пост си пишал погоре само да знаеш дека тука сеуште има по некоја искра .. дајбоже да се разгори пак огништето па да се насобереме како некогаш и да раскажеме некоја приказна again!
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Чет 06 Фед 2014, 10:27

  Phoenix, стар пријателе, Silence Forum е најлошо нешто што се има случено на мак. нет. просторот. Недај боже ни одблиску да се јават старите времиња. 

  Исполнети со љубомора, лицемерие, омраза и нечовечност.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Нед 09 Фед 2014, 13:29

  Ако сметаш дека робството е лоша работа, запали ги сите блузерски плочи, Бил.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Вто 11 Фед 2014, 14:20

  Што је била партија, то је опет црква. 

  ***

  Февруари

  ***

  Форумов ко блог. hihi

  ***

  нова Нафака!

  ***

  be the reason for me to stay!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Сре 12 Фед 2014, 11:45

  Desperately in need...of some...(stranger's) hand
  In a...desperate land.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Пет 14 Фед 2014, 19:42

  Quite an experience indeed. Living in uncertainty is close second to fear i guess... some could argue they are the same, hardly apart from one another if not one and the same thing i guess... :(
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Саб 15 Фед 2014, 17:59

  Сочи 2014. Скопје 2014.
  Најголемата масовна операција за перење пари, зимските олимписки игри во Сочи чинеле 51 милијарда долари или колку и сите претходни од 1924 до 2010 - заедно. Иако неспоредливо помали по обем од летните - сепак го јадат Лондон 2012 со неговите 9,3 милијарди фунти за појадок.
  После срамежливите почетоци во Атина и квантниот скок во Пекинг каде членството на партијата на кинескиот работен народ пресметале 44 милијарди долари трошок - спортот се етаблира како глобална перална за пари.

  Не е неверојатно СП 2018 во фудбал да чини 100+ милијарди, пари собрани од дебилните руски робови.
  Разликата меѓу РМ и РФ е само во димензиите.

  http://www.theguardian.com/sport/blog/2013/oct/09/sochi-2014-olympics-money-corruption
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 17 Фед 2014, 11:32

  First, and last, and always.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Сре 19 Фед 2014, 13:12

  If there's another you, or, at least replica, I would like to know.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 21 Фед 2014, 13:26

  „Viiše nikada kafu kad zakuvam, fildžan neću ostavljat. Ako ko naiđe... jebi ga!"


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 28 Фед 2014, 07:43

  Зашто, Дано, зашто?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Нед 02 Мар 2014, 16:26

  Memories of you will never fade away


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Нед 02 Мар 2014, 17:50

  Дано...


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Phoenix on Пон 03 Мар 2014, 21:55

  The bronze take our pride напиша:Phoenix, стар пријателе, Silence Forum е најлошо нешто што се има случено на мак. нет. просторот. Недај боже ни одблиску да се јават старите времиња. 

  Исполнети со љубомора, лицемерие, омраза и нечовечност.

  во секое зло има добро и во секое добро има зло.. така и со форумот, не резимирам и не алудирам на ништо конкретно .. само сакам да ти кажам дека како така функционираше и дека имаше дружби и убаво беше.. те молам не биди суров кон себеси и кон останатите .. кога на една собиранка во парк имаше околу 40 насмеани  форум фацки ... не видов јас тогаш омраза и др глупости
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Вто 04 Мар 2014, 08:06

  Phoenix напиша:
  The bronze take our pride напиша:Phoenix, стар пријателе, Silence Forum е најлошо нешто што се има случено на мак. нет. просторот. Недај боже ни одблиску да се јават старите времиња. 

  Исполнети со љубомора, лицемерие, омраза и нечовечност.

  во секое зло има добро и во секое добро има зло.. така и со форумот, не резимирам и не алудирам на ништо конкретно .. само сакам да ти кажам дека како така функционираше и дека имаше дружби и убаво беше.. те молам не биди суров кон себеси и кон останатите .. кога на една собиранка во парк имаше околу 40 насмеани  форум фацки ... не видов јас тогаш омраза и др глупости

  Со колку од нив одржуваш контакти? Колку од нив ти велат здраво ако те најдат на улица?

  Сакаш да ти разглабам сега зошто се трудиш сосила да бидеш наивен, или?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Чет 06 Мар 2014, 22:21

  Upon us all, a little rain must fall.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.

  Sponsored content

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:01