Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  И така ти викам...

  Share
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: И така ти викам...

  Пишување by PantomimoS on Саб 23 Мар 2013, 17:42

  Не знаев кај да го напишам постов, ама после сфатив дека не е битно, пошо форумов на прсти брои активни членови и теми, па дури и во Спорт да го пишев, ќе ја видевте. :Д

  Денес ми стигна меил од мојот почитуван професор Никос Чаусидис, за да ме извести дека ја објавил неговата книга за Скопје 2014...Па си реков да споделам со другарчињата :Д

  http://www.academia.edu/3081412/_2014_-_

  http://www.scribd.com/doc/131938788/Nikos-Chausidis-Skopje-2014#download

  Повелете :)
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Пон 25 Мар 2013, 20:02  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Вто 26 Мар 2013, 00:36

  Toecutter напиша:  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Вто 26 Мар 2013, 23:21  Маките на современата секуларна религија...
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 27 Мар 2013, 11:11

  Sovereignty brake-dance


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 27 Мар 2013, 16:27

  Another dead hero.

  R.I.P Никола Младенов.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Сре 27 Мар 2013, 21:03

  And again, in times like this, part of us dies, along with...

  I.F.T.H.O.M. soul.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Сре 27 Мар 2013, 22:49

  Последниот мохиканец на независното новинарство замина. Како и многу како него на балканот, кој со бомба под кола, кој со куршум, кој со `сообраќајка`.
  Наскоро ќе замине и медиумот на кој беше власник.
  Диктатурата веќе добива јасни и дефинирани форми.
  Стравот за егзистенција ќе биде надополнет и со самоцензура во доменот на мислата и говорот.
  Идната генерација ќе ја плати клептократската диктатура со дебели камати.
  Најсмешно е што иднината на своите деца и внуци денешната генерација ја продаде за 200 евра месечно. За претходните генерации, `мудрите и старите`, не вреди да се трошат бајти.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Чет 28 Мар 2013, 03:09

  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Чет 28 Мар 2013, 18:21

  Живееме во свет во кој Ленон беше застрелан, а Нувел Ваг преработуваат песни на Џој Дивижн; каде што САД се демократска земја во која нема цензура, туку има доброволна авто-цензура; каде што шлаканици на платно се нарекуваат уметност; каде што атеизмот е во мода, а либерализмот е фашизам; во свет во кој Фреди Меркјури се смета за подобар вокал од Роб Халфорд.

  Something's wrong.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Bender on Пет 29 Мар 2013, 14:16

  ( . Y . )


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Сатан Панонски

  Male Мислења : 3551
  Местолокација : Kumanovo =]
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Сатан Панонски on Пет 29 Мар 2013, 17:01

  never too late, never.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 29 Мар 2013, 21:14

  We are lost above. Floating way up high.
  If you think you can not find a way, you can surely try.
  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Нед 31 Мар 2013, 19:14

  http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-21935059

  Кинеската олигархија повторно го таргетира Виет Нам.
  Наводно имало нешто нафта околу Парасел островите.
  Ги чеша чмарот, еднаш извршиле инвазија на Виет Нам со цел да го спасат режимот на Пол Пот во Камбоџа кој бил соборен од страна на Виетнамците.
  Епилогот бил понижувачки пораз на инвазионата кинеска орда.

  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 01 Апр 2013, 00:40

  Tитови десни дебили.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Пон 01 Апр 2013, 00:52

  А она будна спава ...


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 01 Апр 2013, 23:13

  Moментот кога дознаваш дека скупторката на Воин на коњ, Порта Македонија и уште неколку торти од СК2014 е всушност модна дизајнерка.

  Модна дизајнерка од чив креативен ум е дизајнирана и униформата на Европски....

  http://stream1.gifsoup.com/view1/3006949/ace-ventura-finkel-is-einhorn-o.gif


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Вто 02 Апр 2013, 01:26

  http://www.reuters.com/article/2012/07/22/us-offshore-wealth-idUSBRE86L03U20120722

  32 трилиони долари (32.000.000.000.000) на оф-шор сметки на глобално ниво се проценките на неколку организации кои се бават со даночна евазија. 280 милијарди годишно во неплатен данок, корупција, трансфер на јавни пари, плус пари од криминал, дрога, трговија со раја, оружје...
  Наведената сума е поголема од комбинираниот бдп на САД,Кина,Јапан и Немачка

  Старбакс пријавувал загуба во Британија откако отворил филијали таму, некои 15-16 години, а ниту затворил некое кафе (кафиќ,whatever и да се) и секогаш е полно со раја. Уметноста профитот да се прикаже како загуба е сосема едноставна работа, ако се има пари. Корпорациите одамна играат на овој начин, околу половина век.
  Епл плаќал помалку од 2% даноци. Робовска работна рака, ефтини репроматеријали, ефтина енергија и даночна евазија комбинирани даваат ненормални екстра профити.

  Далеку најголемиот дел од даночното оптоварување паѓа на средната и ниската класа. Радничката класа и сиромаштијата на својот грб, како некаков ретардиран Атлас го крепи светот на капиталистичко-етатистичка илузија.

  Шта речи и коју поруку послати... :(
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Вто 02 Апр 2013, 04:26  Еден македонски надгробен споменик..  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Вто 02 Апр 2013, 20:31


  Морбиден кич или концептуална уметнос`..........?  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Вто 02 Апр 2013, 22:59

  Што би бил посоодветен надгробен споменик за животот и делото на грото од македонската младина? Сигурно некоја сека го гледа ова и си си вели дека е kewl идеja.

  You are not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis.

  Yes, yes they are.And they are proud of it.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Сре 03 Апр 2013, 19:52

  Сашо Паркет премина во ВМРО. Панкер во демохристијанска националистичка партија со тоталитарни тенденции. Џои Рамон липа во рајот.

  I just..can't...process this.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Сре 03 Апр 2013, 20:47

  Правев истражување денес на 30 средношколци и еден ми оставил број и ми пишал јави ми се ;) .


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Сре 03 Апр 2013, 22:44

  Ilejn напиша:Правев истражување денес на 30 средношколци и еден ми оставил број и ми пишал јави ми се ;) .
  Си ја пробал среќата.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Printers and faxes on Чет 04 Апр 2013, 11:47

  Kина оди на помош кај Кореа, средношколци кои се испитувани се пуштаат на испитувачи, а јас блузирам и се надевам на добри вести од Ким. :D

  Sponsored content

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:40