Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  И така ти викам...

  Share
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Чет 04 Апр 2013, 23:27

  New Primitives напиша:
  Ilejn напиша:Правев истражување денес на 30 средношколци и еден ми оставил број и ми пишал јави ми се ;) .
  Си ја пробал среќата.


  Барем ме насмеа :)


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пет 05 Апр 2013, 14:00

  Silence forum was ten times worse than Facebook, twitter, Myspace and Hi5, all together.

  Ten times worse.

  Ten times.

  Ten!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пет 05 Апр 2013, 15:23

  Fuckhead forum.Feels like home.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Саб 06 Апр 2013, 09:42

  Иди Амин маскота на форумот?
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Саб 06 Апр 2013, 15:33

  Се думавме меѓу Иди Амин и Зоран Заев. Битно е да биде канибал.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Саб 06 Апр 2013, 18:04

  Quest ми е најkewl англиски збор lately.

  Порано ми беше insane. :D

  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Нед 07 Апр 2013, 15:37

  Деца шо навивет за Пул од 2005 година почнаа да ме (не) нарекуваат глорихантери, оти не сме му „давале шанса“ на Велемајсторот.

  Е, мој, Тоукатер...  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Нед 07 Апр 2013, 19:06

  Додека некои јадат гомна, некои јадат кекси...Е ај сеа.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Нед 07 Апр 2013, 22:33

  Не е на арно, за Ливерпул. Денес невидена монотонија во играта, да играа за Вест Хем позајмените Кол и Керол ќе тепаа.
  По англиски весници шо коментира раја, трагично. Дали 1 од 5 е непријателски настроен кон протозоата.
  Како успеваат да видат барселоноидна игра кај Ливерпул е мистерија. Можеби ликот на Роџерс ја дисторизира перцепцијата и делува како ЛСД на фанството. Друго објаснување не можам да најдам.

  ПЛ - завршување на 7-мо место, откако ВБА и Свонси ја постигнаа целта и сега се влечат по терен. Ако целта со сменувањето на Кени беше титула....нека се убијат. Ако им беше пласман во топ-4...пак нека се убијат. Напредок - едно место во однос на Кени од 2012 и едно место поназад од Кени во 2011. и Борини, Асаиди и Ален на лагер, Агер а посебно Шкртел бледи сенки од тоа шо се, сјебување на Коутс до даска и игнорирање на Шелви.

  ФА Куп - Невидена бламажа и испаѓање од противник кого Кени го доби со 6-1 лани во исто коло мислам, третолигаш со играчи од Коморски острови.

  Лига Куп - Пак бламажа, Свонси ги растури на Енфилд на патот кон.......освојување на трофејот.

  ЛЕ - 1/16 финале. Многу помалку од Њукасл и Тотенхем, со многу среќа стигнаа и до таму. Амбис.

  Ретко неуспешна сезона. Можда од едвардијанско доба немало ваква ситуација.

  Како шо реков, Ливерпул е на Астонвиловска или евертонска патека кон......медиокритетизам. Потрагично е што Ливерпул беше многу повеќе од тие два клуба и беше повеќе само пред неколку години, а не пред децении како нив.
  Можно е Тотенхем да го заземи местото на Ливерпул како екипа која ќе се мота во топ-4 во наредните години. Ако остани Роџерс уште една сезона, и евертонската судбина ќе делува примамливо, Лидс јунајтед, here we come.

  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 08 Апр 2013, 13:21

  Ретко лош ден.

  МАТЕР МУ ЕБАМ!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Пон 08 Апр 2013, 14:43

  What does it mean to have a nervous breakdown?

  The term "nervous breakdown" is sometimes used to describe a stressful
  situation in which someone becomes temporarily unable to function
  normally in day-to-day life. It's commonly understood to occur when
  life's demands become physically and emotionally overwhelming. The term
  was commonly used in the past to cover a variety of mental disorders;
  it's used less often today.

  A number of other unusual or dysfunctional behaviors may be considered signs and symptoms of a nervous breakdown.


  If you're concerned that you're experiencing a nervous breakdown, get
  help. If you have a primary care doctor, talk to him or her about your
  signs and symptoms or seek help from a mental health provider.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Пон 08 Апр 2013, 20:59

  40 часа кастинска свест

  39 часа дожд. Пиво, цигари, трамваи, љаноси.

  „Јас, Трајко, Џимитар, Никлас, Чера и рандом анархо-фемина“


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Сре 10 Апр 2013, 20:26

  The purest form of life.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Чет 11 Апр 2013, 12:52

  Комшиите го возвраќаат ударот.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Чет 11 Апр 2013, 14:14

  Comrade, I never forgot that, Ohne deine Hilfe verliere ich mich in diesem Ort.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Чет 11 Апр 2013, 18:24

  Можноста за избор.
  Во случајов беа две дијагнози во оптек, едната....би била со епилог со кој никој никогаш не сака да се соочи. Втората, нешто подобра ако таков епитет може да се употреби за таква болештина.
  После сите можни и неможни тестови и испитувања, изборот на лекарот падна на втората. За која бев и сигурен дека ќе биде, за која и знаев дека ќе биде, hail the internet.
  Но самото живеење во сенката на нешто кое може да те уништи во овие два-три месеци, самата можност за постоење на такво нешто, дијагностирцирање на такво нешто.......не би сакал никој да го доживее. Нема ништо полошо од неизвесноста. Не зборувам за неизвесност меѓу две добри работи, туку меѓу две лоши, between the devil and the deep blue see.
  Среќа што има разлика во исходот меѓу едната и другата.
  И што бидна втората.
  At least there`s a way out. Or it should, in time to come.

  И се она кое беше во план сега би требало да пропадне? Последниот сон за слобода да се изгуби кога веќе почна да се реализира?
  Нема веќе место за самосожалување и реторички прашања од типот why me, why now. Никогаш и немаше но понекогаш човек го има тој луксуз на располагање in the early morning hours, in drunkedness or otherwise. Not any more.

  Нема да има повлекување и нема да има промена на планот.
  Изборот повторно е едноставен. Понатаму накај независноста без оглед на се или интегрирање во системот. Првото повторно е во канџите на неизвесноста а второто...па нели секој во моја позиција би се свестил до сега и би спасувал што преостанало да се спасува, барем така ми велат сите.

  Само што смртта би ми била помало зло од интегрирање во системот. И што никогаш нема да се случи.

  Get busy living or get busy dying Александре, друго нема.
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: И така ти викам...

  Пишување by PantomimoS on Пет 12 Апр 2013, 11:47

  Госпо носи МакЏинс напиша:Комшиите го возвраќаат ударот.


  Никогаш нема да успеат целосно да го возвратат.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 15 Апр 2013, 10:02

  HAIL SATAN !!!  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Чет 18 Апр 2013, 00:35

  Да интервенираш на New Primitives e подеднакво тешко како на лесно ретардирани лица.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Batty on Нед 21 Апр 2013, 10:03

  The purest form of life.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Toecutter

  Male Мислења : 1061
  Зачленет на : 2010-07-13

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Toecutter on Нед 21 Апр 2013, 19:19

  Medical Journal Article: 14,000 U.S. Deaths Tied to Fukushima Reactor Disaster Fallout

  http://www.prnewswire.com/news-releases-test/medical-journal-article--14000-us-deaths-tied-to-fukushima-reactor-disaster-fallout-135859288.html

  Се очекува и драматичен пораст на досега незабележани сексуални перверзии во наредните децении во Јапан.
  avatar
  the_Stranger

  Male Мислења : 59
  Зачленет на : 2011-03-08

  Re: И така ти викам...

  Пишување by the_Stranger on Пон 22 Апр 2013, 00:51

  Читајќи, т.е. подготвувајќи се за пишување на истражувачка работа за еден предмет на факултет налетав на интересна информација, најверојатно доволно вредна за овде да напишам нешто после којзнае колку време.

  Првиот морфолошкосинтаксички анотиран текст на макеонски јазик е романот 1984 од Џорџ Орвел. Ова е направено во рамките на заеднички проект на Природно-математичкиот факултет од Скопје и некој факултет или институција од Словенија
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Kelso on Пон 22 Апр 2013, 12:13

  Здравиот има 1000 желби, додека болниот има само една - да го види Драган Вучиќ и да се утеши.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 22 Апр 2013, 15:45

  Понеделниците се родени за ескивирање.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: И така ти викам...

  Пишување by prozaque on Пон 22 Апр 2013, 20:02

  the_Stranger напиша:Читајќи, т.е. подготвувајќи се за пишување на истражувачка работа за еден предмет на факултет налетав на интересна информација, најверојатно доволно вредна за овде да напишам нешто после којзнае колку време.

  Првиот морфолошкосинтаксички анотиран текст на макеонски јазик е романот 1984 од Џорџ Орвел. Ова е направено во рамките на заеднички проект на Природно-математичкиот факултет од Скопје и некој факултет или институција од Словенија

  Името на професорот Кирил Темков да не е спомнато некаде?


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: И така ти викам...

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон 19 Фед 2018, 10:39