Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Важно од денес!

  Share
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Dirge on Чет 14 Мај 2009, 15:03

  важно од денес е тоа што прекинав да реметам неколку особи(или барем привремено)


  п.с. Напредуваш Морбид

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Чет 14 Мај 2009, 22:45

  Денеска заклучив дека стварно сум голема мрза. Не дека немам и порано заклучено така, ама кога си дојдов дома ме мрзеше да пуштам музика
  Сега пак пуштив три песни од Пантера и ме мрзи да ги сменам... Ме мрзи да се капам и да го допишам пос....

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Вто 19 Мај 2009, 16:55

  Прво да ме извините на речников што ќе го користам во коментаров.
  Ама да му се пос*рам јас на цела бирократија насобрана во администрацијава. Работаа таму и незнајт да ми кажит кој документи требит да ги однесам и на крај ко ги однесов ми велит требит да ојш Струга да ја одјавиш. Абер да се немало од работа, и се забрав до Струга. Псоле 1 сат од ко завршив работа таму за еб*ани три реда шо требит да ги напишит ми рече дојди за сат време ц ц ц
  А во Струга како си поминав немам зборови, да му се измочат Шарко на тој срамковен договор, абе неписмени на секој чекор. На машината за пишење, пишуваше со два прсти. Култура на овчари, незнает кон странка како да се обратат....
  Ноу комент за денеска сум, сем шо се пренервирав

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Lost on Сре 20 Мај 2009, 00:32

  Karan напиша:Денеска заклучив дека стварно сум голема мрза. Не дека немам и порано заклучено така, ама кога си дојдов дома ме мрзеше да пуштам музика
  Сега пак пуштив три песни од Пантера и ме мрзи да ги сменам... Ме мрзи да се капам и да го допишам пос....
  Не дека е важно од денес,ама изгледа пак заспа Каран на тастатура...

  ...

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Саб 23 Мај 2009, 03:42

  Не, ова не е важно воопшто всушност и кога било важно. Не дека мора, знаеме дека една работа се мора во секоја смисла на зборот. Него сега во мене преовладува инаетот, или чусвствата ама пак сигурен сум дека не ми се причинува...
  Тешко е да разбереме што е слобода, немаме толкава интелегенција ама имаме секогаш избор да избереме тоа што ни е поблиску до таа слобода од секого различно креирана и замислена. Но знаеме сите дека (а мислам дека и би се сложиле) орелот што секој ден лета над Јабланица е птица... слободен сакав да речам и навидум ништо не му недостига!

  Како што јас мислам дека овај пат ми ги нема комитите, а на некого пак му изгледа баш спротивното, најарно е јас да му се плукнам на првиот впечаток. Само незнам дали ми треба некој да знае зошто крвта господари цела со најмената рака на срце? Или пак во поблаг случај искрено и забегувам малку од умот, за полошите нема место да се коментира од оправдани непричини, ненаметнати ставови и ред други работи. Ама не како што бил кинескиот ѕид за монголите...
  ...бидејќи не си ја вршел намената.

  Јас ја молам судбинава недолжа да ми даде само една и ништо повеќе. Ама не како досега не како на картагинецот - Рим. Можеби и пребарувам, ама не би било интересно да е поинаку дури и не е монотоно повеќе. Монотоно е кога се има се’ а се бара повеќе во отсутство на ароганција од повисок степен (море и воопшто без ароганција, оваа е сложена), овде се работи за нешто друго. Тешко е да биди едно суштество како што е човекот сфатено, делми сите си имаме различна претстава за суштината на формата на топката. Само толку барам.

  И во маки душа клаат тешки како што ни се векој, арно ама само кога ќе и дозволиме и никогаш повеќе!
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bender on Саб 23 Мај 2009, 13:07

  Важно за денес е тоа што овој жежок ден ќе го поминам дома слушаќи плочи од the Eagles,KISS и Deep Purple кои ги пронајдов во подрумот на еден пријател.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Angus

  Male Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-03-12

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Angus on Нед 24 Мај 2009, 21:20

  God Of Thunder напиша:Важно за денес е тоа што овој жежок ден ќе го поминам дома слушаќи плочи од the Eagles,KISS и Deep Purple кои ги пронајдов во подрумот на еден пријател.
  Браво Ниче, и јас од ко го прочитав твојов пост го истадов од подрум стариот систем на плочи му ги поврзав звучниците, а од на ѕид ја истадов плочава од дорс (THE DOORS ABSOLUTELY LIVE)
  и сега пева морисон
  еве кадро  Последната промена е направена од ARKAN на Нед 24 Мај 2009, 22:26. Мислењето е променето 1 пати
  avatar
  Владимир

  Male Мислења : 1280
  Местолокација : довезенце
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Владимир on Нед 24 Мај 2009, 21:27

  од денес решив дека од утре мора да почнам да учам. гад демет! :hmmm:
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bright on Нед 24 Мај 2009, 22:06

  paranoid android напиша:од денес решив дека од утре мора да почнам да учам.

  Исто.......
  avatar
  Татко му на Стен
  Б Р К О
  Б Р К О

  Male Мислења : 6543
  Местолокација : New York City Hall
  Зачленет на : 2008-11-11

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Татко му на Стен on Нед 24 Мај 2009, 22:09

  Mrs.Brightside напиша:
  paranoid android напиша:од денес решив дека од утре мора да почнам да учам.

  Исто.......
  Јас секој ден го решавам истото,ама не сум одлучил од кое утре да почнам
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bright on Нед 24 Мај 2009, 22:10

  знајме за тебе ццц :waiting: :mad:

  Lost
  Парадајз
  Парадајз

  Male Мислења : 3694
  Зачленет на : 2009-01-26

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Lost on Пон 25 Мај 2009, 01:50

  Важно од овој ден...Се лизнав по скали и си го превиткав зглобот... ...Дечиштава си играле со песок и не го исчистиле...Важно јас се истргнав колку сум долг и широк... :mad: ...

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Рокси on Пон 25 Мај 2009, 01:53

  Важно од денес.. не сум сигурна баш дали е сигурно, ама се надевам ставив крај на некои раобти. уште да ставам крај на чувствата 3а тие работи и ќе бидит совршено.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Вто 26 Мај 2009, 13:52

  Си испечатив знаме од ИРАН на хартија, а4 формат. Форално!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by balAlajkA on Сре 27 Мај 2009, 10:32

  Рокси напиша:Важно од денес.. не сум сигурна баш дали е сигурно, ама се надевам ставив крај на некои раобти. уште да ставам крај на чувствата 3а тие работи и ќе бидит совршено.

  елај во крв да потпишиме :hmmm:
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Важно од денес!

  Пишување by PantomimoS on Сре 27 Мај 2009, 13:36

  од денес ќе собирам пари за апарат.
  avatar
  Alive
  GrungE nO MueRE!!!
  GrungE nO MueRE!!!

  Male Мислења : 2113
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-04-06

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Alive on Сре 27 Мај 2009, 15:59

  Изгледа ќе се обидам да одам Љубљана на Opeth...

  и ќе спијам в парк ваљда зш ќе одам сам и не познавам никој таму хаха...
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bright on Сре 27 Мај 2009, 16:12

  Ова е последната нервоза истурена врз него. готово


  хујуууууууу
  avatar
  Angus

  Male Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-03-12

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Angus on Сре 27 Мај 2009, 16:38

  Важно за денес е шо ги решив двата годишни теста по информатика и математика и од двата очекувам убај оценки
  п.с. информатика цел материјал го повторив во фибо за еден сат и од дваесет прашања решив 19, башка то на жалост фибо имаше весели луѓе распеани, размуабетени, но успеав да се сконцентрирам
  :naokolu:
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bright on Сре 27 Мај 2009, 16:40

  ARKAN напиша:Важно за денес е шо ги решив двата годишни теста по информатика и математика и од двата очекувам убај оценки
  п.с. информатика цел материјал го повторив во фибо за еден сат и од дваесет прашања решив 19, башка то на жалост фибо имаше весели луѓе распеани, размуабетени, но успеав да се сконцентрирам
  :naokolu:

  Бравоооо Аркане! :) Јас сум сведок тука бев цело време го прашвев и деконцентрирвев зш учит, шо учит, како учит, од кај учит ... :naokolu:
  avatar
  Angus

  Male Мислења : 1298
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-03-12

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Angus on Сре 27 Мај 2009, 16:43

  Mrs.Brightside напиша:
  ARKAN напиша:Важно за денес е шо ги решив двата годишни теста по информатика и математика и од двата очекувам убај оценки
  п.с. информатика цел материјал го повторив во фибо за еден сат и од дваесет прашања решив 19, башка то на жалост фибо имаше весели луѓе распеани, размуабетени, но успеав да се сконцентрирам
  :naokolu:

  Бравоооо Аркане! :) Јас сум сведок тука бев цело време го прашвев и деконцентрирвев зш учит, шо учит, како учит, од кај учит ... :naokolu:
  Абе ич не е затебе проблем, потешкотии беа распеаните
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Чет 28 Мај 2009, 21:02

  Што би рекол Макартни... one sweet dream, came true, today!!

  епа, и јас би го рекол тоа
  :њењењењ:


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Ивањушка on Чет 28 Мај 2009, 23:55

  важно од денес сум црвенокоса со така подреч корен
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Phoenix on Пон 01 Јун 2009, 15:38

  од денес решив да не пијам алкохол
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Пон 01 Јун 2009, 15:39

  TheDoorS напиша:од денес решив да не пијам алкохол

  со мал рок на траење ти е реченицава....
  *****************

  Карло Анчелоти е нов тренер на Челси


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Sponsored content

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:03