Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Важно од денес!

  Share
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by balAlajkA on Пон 01 Јун 2009, 15:43

  TheDoorS напиша:од денес решив да не пијам алкохол
  леле ц ц ц

  *******************

  од денес да учам да подзаќутам чат-пат :glup:
  avatar
  Phoenix

  Male Мислења : 8242
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2008-10-08

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Phoenix on Сре 03 Јун 2009, 20:40

  важно од денес ја сменив одлуката за пиење алкохол . од денес пијам само за верски и државни празници ...

  денес е елена и костадин .. еве си делкам ракика

  па чекам да дојде петок задушница.. со охриганиве гезме да правиме

  Cinnamon*

  Female Мислења : 2194
  Зачленет на : 2009-03-09

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Cinnamon* on Сре 03 Јун 2009, 20:49

  да си го средам училишниот живот и да заминам на годишен одмор форевр (три месеци) - нема да издржам
  avatar
  Hippy

  Female Мислења : 1041
  Зачленет на : 2008-12-28

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Hippy on Сре 03 Јун 2009, 20:50

  Нема грицкање на нокти,нема грицкање на нокти,нема грицкање на нокти!!!!!!!!!
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bender on Пет 12 Јун 2009, 14:13

  Денеска го добивме 400 член,ајде да ни се множат


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Shadow
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ
  мици ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ

  Female Мислења : 1198
  Местолокација : Underworld
  Зачленет на : 2008-09-22

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Shadow on Сре 24 Јун 2009, 01:10

  ај ве молам, запишете го овој ден/вечер/сабајле
  ја почнав да пишувам опширни постови
  и повеќе постови од обично.
  го отворив пдф општество и дури почнав да го читам
  да не збориме па дека пишав и таму.
  леле ц ц ц
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Нед 28 Јун 2009, 03:17

  Денес „израчунав“ некои натрупани сметки и слични работи. И конечно сфатив. Дека имам 21 година и немам ништо. Кога ќе имам 22 ќе имам вредна диплома, а тоа вредна можеби тогаш ќе треба да се стави во едни опасни наводници. А дотогаш уште многу пати ќе треба да се оди по дожд без чадор. До тогаш има моменти како овој, во кој се разбирам самиот себе си. И мојата furka. Празна слама на урбан систематски начин по урнек на зборот „sve je propalo“. А тоа дека немам ништо. Тоа можеби е неблагодарно од моја страна, оти бунарот дно нема, а секоја точка е на релативна, не на апсолутна надморска висина. Па секогаш може да биде полошо. На пример, сега не сум наспан. полошо може да биде - несоница подоцнежна. И пак ќе зборувам слично како сега, само со некој поизострен guitar fender тон, оти нештото кое е сегашност е тогашна мината опција.
  Од денес не бричам ни брада ни бркови и нејќам да личам на „Pankrti“ оти не бидува новопечен опортунист да биде анархист од словенечки калап. А тоа што не бев опортунист беше најголема причина да станам. Безвеза причина, али кога нешто нема врска, тоа не значи дека врската на другото лево е правата.

  Тоа е битно од денес. Па за понатаму - белки ќе видиме (kamo dalje)


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Рокси on Нед 28 Јун 2009, 03:19

  Пејџ... оди наспиј се. Очигледно е дека си уморен
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Нед 28 Јун 2009, 03:20

  Рокси напиша:Пејџ... оди наспиј се. Очигледно е дека си уморен

  Доволен доказ за што зборувам.

  Any questions?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Bright on Нед 28 Јун 2009, 10:17

  немат да вечерам!
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by balAlajkA on Нед 28 Јун 2009, 10:56

  no more prejudices! :)

  Cinnamon*

  Female Мислења : 2194
  Зачленет на : 2009-03-09

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Cinnamon* on Нед 28 Јун 2009, 12:26

  не пијам по десет кафиња на ден (ок три-четири) оти се тресам.

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Рокси on Нед 28 Јун 2009, 12:28

  Ќе поминвам многу помалце време на компјутер... ааааа едвај чекам да почнам на работа, веќе немат шо да се прајт дома!
  avatar
  Nu`Bia
  Scarleta
  Scarleta

  Female Мислења : 982
  Местолокација : My world.
  Зачленет на : 2008-09-17

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Nu`Bia on Нед 28 Јун 2009, 12:29

  Роксии кај ќе работиш?Ај речи Куба :DDDDDDDDDD

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Рокси on Нед 28 Јун 2009, 12:43

  жалам
  немат да работам како келнерка или ко шанкерка пошо не ме оставет мојве
  avatar
  Nu`Bia
  Scarleta
  Scarleta

  Female Мислења : 982
  Местолокација : My world.
  Зачленет на : 2008-09-17

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Nu`Bia on Нед 28 Јун 2009, 12:46

  :D
  Море мојве се ме оставаа само да не му грабам пари на лето.
  Ок шо и да работиш со среќју

  Важно од денес...Летамммммммммммммммм love
  avatar
  balAlajkA
  radio retractor
  radio retractor

  Female Мислења : 20070
  Местолокација : вселена
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by balAlajkA on Нед 28 Јун 2009, 12:55

  уште нешто важно...го поШтуЕм Пејџ уште појче од порано

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Вто 30 Јун 2009, 02:31

  Вечерва со Пејџ бев, на „Јаблан“ со цигари и пиво.
  Расправавме многу работи, го „разбиравме“ светот.
  Пејџ муабет никогаш доста, ми кажува за плановите
  Се смее, кажува по некоја фора, студентски свет
  А во себе немоќ крие да ги промени стилот и манирите
  Да блесне во она што е јак
  Затоа што и тој како и другите паметни и начитани луѓе
  Се истроши со времето целосно
  Времето облачно, ништо ново на поле отворено
  Точиме пиво купено после 19h
  Му велам на Пејџ дека сме странци
  како што рече и Морисон
  Осамени маргиналци во овој свет
  А Пејџ и понатаму ме слуша
  Пие пиво „пљуга“ дува
  гледа некаде далеку во ноќта....
  avatar
  Alive
  GrungE nO MueRE!!!
  GrungE nO MueRE!!!

  Male Мислења : 2113
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-04-06

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Alive on Вто 30 Јун 2009, 02:42

  Денес сфатив колку не можам да издржам без да слушнам барем една песна од чејнс то е најважно...
  avatar
  tupurkovski

  Мислења : 207
  Зачленет на : 2009-04-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by tupurkovski on Вто 30 Јун 2009, 03:40

  Важно: од денес се правам важен! mislam

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Вто 30 Јун 2009, 03:47

  Еден добар муабет со ценетиот ми пријател Пејџ на откирвање на нештата ме потикна на следниот чекор во мојата работа...
  очекувам важен е-маил.
  Доколку тој ги содржи податоците што ги барам частам ракија!
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Важно од денес!

  Пишување by PantomimoS on Вто 30 Јун 2009, 23:57

  Важно од денес...
  Денес, 30.06.2009 (Вторник) за прв пат отидов во Битола.
  Бев со Алек и @n@, ни падна на памет да отидеме, се најдовме на железничка и отидовме.
  Да...бев во Битола.
  Стигнавме, живи и здрави, изгубени во време и простор, ненаспани и ненајадени ама сепак, рок ен рол.
  Седнавме на клупа пред железничка, очекувајќи Прозак и Капкејк да дојдат...и дојдоа...не просветлија со нивното доаѓање, зошто поима си немавме кај сме.
  (и тука иде дел hugs, hugs, hugs....)
  И идевме така право, па десно, па до средното медицинско, па дијагонално низ паркот, пак у десно и продолживме право и свртевме десно и оп, ете го Дип.Флоу ми рече да пијам макијато во Дип, и јас како нејзина долгогодишна другарка ја послушав.Сите пиевме макијато...сите со празен стомак, јас со подлога-речиси пола литар нес кафе...Кога излеговме од Дип личевме на највечи џанаци икада виџени...ама не е битно, битно беше рок ен рол.
  И шеткавме по Широк сокак, навамууу натамуууу...седевме на една убава трева.Запознав еден тип што заборавив како се вика.
  И после бевме во Буре да јадеме...(њамиии)...
  После шетавме низ Битола пак, бевме во закон црква, заврна, бевме кај закон куќа, продолжи да врне, отидовме кај Прозак и се запознавме со баба му, која патем е многу слатка бабичка.На Прозак му испивме 615 литри сок, правевме мноооогу муабети и многу убави муабети.Се‘ на се‘ беше јако...Јаки луѓе, убав муабет, позитив енерџи....Закон!
  Ииии...после доаѓа тажниот дел...Идење дома.Отидовме на железничка, бла бла, пак hugs, hugs, hugs дел (го сакам делов!), и се качивме во возот и си го најдовме истото купе од идење, и си ги испруживме нозете, и си седевме со гооолеми насмевки на лицата и си зборевме за изминатиот ден.Во текот на патот направивме уште милион муабети за животот, љубовта, пијанките, дрогга, цигари, рок ен рол живот, пријателство итн. + 49989328872974 пцовки измеѓу...за на крај на патот чичкото од купето да ми каже дека е пријател на моите.
  Без разлика на се‘, денов беше преубав, исполнет, весел и интересен.Сеуште неможам да си го тргнам оклештот од лице.
  Ииии...да им се заблагодарам на Прозак, Прозак-ј и Капкејк, што одделија цел ден за нас и не изнашетаа и ни објаснија многу работи за Битола..
  Битола е прекрасен град, I love it!

  се отворив.
  avatar
  Alive
  GrungE nO MueRE!!!
  GrungE nO MueRE!!!

  Male Мислења : 2113
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2009-04-06

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Alive on Сре 01 Jул 2009, 09:40

  Мама успеа да ме разбуди во 3 мин. Други денови будењет траело по 1 час... а голема била и веројатноста да не ме разбудит и да си станам сам во 2-3. Ден за паметење!
  avatar
  RoTkViCa

  Female Мислења : 1460
  Зачленет на : 2009-07-01

  Re: Важно од денес!

  Пишување by RoTkViCa on Сре 01 Jул 2009, 13:00

  Првото нешто шо отворив беше форумов......и колку и да звучи чудно ( за мене), заборавив да уклучам мсн...ова не се десило...

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Пон 12 Окт 2009, 05:15

  Тешко е дишењето зачинето со олово од колишта. Нормално уш потешко е ко ќе незнајш никого, скоро никого, в’околијата. Излегваш надвор и виѓаш саде бетон, асвалт и семафори на секој чекор шо никош не работет, си велиш да ти се намокат Шарко во семафорите. А не дома, д’излезиш и да виш комши со кој немаш моабет 4 години, асвалт ли е рељеф ли е, загракани пензионерки лупејќи то пиперките, синкир на Грамос се биее. Продавничето тука је, да ти е незгодно да речиш ме мрзит да одам до таму, газдата зркнат на телетекс и чекат утакмица а ти ојш и пиво пазариш, убајна. Идат единајсет сатот и ти велат, брат ај вчер ќе пиеме нуклеарна подморница, пивото и ракијата во обратни чаши. Вентилите се отварет ти работаш ко мустанг прозиведен 69 г. незнајш колку пиеш. Ќе речиш стока бев, не е точно стокана знајт кога и е доста јас незнам. Шо да ти зборавам мераци бе луѓе, мераци. Пет собајле ти ко дамла да т’удрила незнаш к‘ј ојш, ама шо е сигурно п’тот ти е под ноѕи, на прв поглед домаќин чоек излегол по леб ама малку глата го болит, за то ќе да е навален. Од близу пак, соба со забранет пристап поради дезинфекција. Атлетска дисциплина смрдиш на ракија цел п‘т. Собајле те станвет ти незнајш как се викаш, ти велат како е трефна куќава за малу ќе те пријавевме за изчезнат, в уста ко д’имаш апарат за швајцовање лапнато во исправна состојба и тешко ти ојт зборвењето, а до пред два сати од водоводон шеќер врлале во водана. Таман за да се подујаш во стомакот.... Отвараш Мозила и си копаш очите на форум во ниедно време, песој не лает шо е зборот, а ти си е мачиш душата со вакви пишајнци, на распаќе си шо да прајш.

  Е не ќе да е така, срце те жегат отаде ко ќе отвориш Мозила и велит „нетврк конекшен ерор“, е*и му матер не си се видел со филан чоек од пред 3 месеци, а заедно пиевне вино ли, киселина ли без киселавода пред Гимназијана ко од дома истерани, синкир „генералине“ и гледаш ал школските. Ама шо е то е, назат немат (абе добро имат) ама с’останвит бел в очите. Ќе сивириш после цело време не ќе те збират нигде, па и ко пукало ќе се осејќаш. Ко’ш мојш да пиеш, ко нечоек да не речам, оваа пијанка саде шо почна истаре м‘шки да те вида, гнети дур збира и дур не збират. А ако не развиват машината мении и свеќици, зеј си некој џигит нови и ќе терат, сега ал ќе е со сила ал не, башка моабет је то.

  Вие останете ми создравје, а тие шо си се подома и со неум. Овај де, без секирации ене к’ј е другаркана за каве да пиеме на два чекори е. Ак не појда денес, утреден здравје, не ќе отерат со месеци.

  Sponsored content

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:03