Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Важно од денес!

  Share
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Важно од денес!

  Пишување by prozaque on Пон 12 Окт 2009, 12:05

  Рационално полнење на куферот со работи шо ми требаат т.е полнење со тежина до границите на физиолошка издржливост на моите мускули на надлактицата и подлактицата.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Нед 08 Ное 2009, 00:16

  Денес е Митровден, значаен есенски рисјански празник.
  Денес е 8ми ноември. Значаен ден и за мене...

  Лани, на истиов овој ден го напишам првиот мој социо - економски труд. И се натака само следеше. Колку толку јас си го кажав своето. Дали имаше ефект, јас тоа не знам. Имам неколку вредни читатели, а тоа ми е супертрајна сатисфакција. Тоа ми е доволно.
  Денес, една година покасно, на овој празник го објавив својот најобемен и најопширен социоекономски и политичко опортунистички коментар. И да, задоволен сум од него.
  Една година!
  Јееее!


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Morholt on Пон 14 Дек 2009, 06:47

  Малу тешко ми паѓат ова прешетвењево на ваму на таму. И ми с’отј Скопје и не ми с’ојт ама то е веќе картата е купена и ќе одам.
  До до 23 јануари ми зависит иднината. Имам троа заебани испити за полагање, се надевам ќе поминам на сите. Вие да ми останите создравје и да го чувате форумов, јас ко ќе имам време ќе наминвам да ве опулам шо прајте. И криво ми е шо за Водици немат да сум во Охридов, не шо ќе се фрлат крстот туку друг е муабетот... Јас заминав да си го соберам прстенот, а за Вас поздрав со the soft parade од the Doors

  Рокси
  Индиско оревче
  Индиско оревче

  Female Мислења : 4755
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Рокси on Пон 14 Дек 2009, 09:30

  ^ Оф, сега гледам како му е на брат ми, чунки и тој е студент.
  Ај, со среќа на испитите.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Сре 27 Мар 2013, 21:25

  New Primitives напиша:Денес „израчунав“ некои натрупани сметки и слични работи. И конечно сфатив. Дека имам 21 година и немам ништо. Кога ќе имам 22 ќе имам вредна диплома, а тоа вредна можеби тогаш ќе треба да се стави во едни опасни наводници. А дотогаш уште многу пати ќе треба да се оди по дожд без чадор. До тогаш има моменти како овој, во кој се разбирам самиот себе си. И мојата furka. Празна слама на урбан систематски начин по урнек на зборот „sve je propalo“. А тоа дека немам ништо. Тоа можеби е неблагодарно од моја страна, оти бунарот дно нема, а секоја точка е на релативна, не на апсолутна надморска висина. Па секогаш може да биде полошо. На пример, сега не сум наспан. полошо може да биде - несоница подоцнежна. И пак ќе зборувам слично како сега, само со некој поизострен guitar fender тон, оти нештото кое е сегашност е тогашна мината опција.
  Од денес не бричам ни брада ни бркови и нејќам да личам на „Pankrti“ оти не бидува новопечен опортунист да биде анархист од словенечки калап. А тоа што не бев опортунист беше најголема причина да станам. Безвеза причина, али кога нешто нема врска, тоа не значи дека врската на другото лево е правата.

  Тоа е битно од денес. Па за понатаму - белки ќе видиме (kamo dalje)


  Само колку работите не се менуваат.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Важно од денес!

  Пишување by prozaque on Саб 06 Апр 2013, 15:21

  Се запознав и помуабетив со жива легенда од мојата струка. Чоек шо ми даде сила да продолжам, despite the odds.Some people teach, some CAN teach.

  It's been an honor sir.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Важно од денес!

  Пишување by PantomimoS on Саб 06 Апр 2013, 17:33

  Ама, кажи како почна муабетот ::PP
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Batty on Нед 19 Мај 2013, 12:13

  I've decided to go back in the Macedonian filth of politics.

  I would be surprised, or ashamed of my self week ago, but, now, the TOP OF THE BILL in today's macedonian politics IS AN OPTION.


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Важно од денес!

  Пишување by prozaque on Пон 10 Јун 2013, 02:10

  Оној шо не фотографирал со филм, не го сметам за фотограф. Дур не исликаш барем еден филм си gear fag.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Важно од денес!

  Пишување by prozaque on Пет 13 Сеп 2013, 21:08

  Соборен личен рекорд. 10 круга т.е 8.5 километри. На дождот.

  Thanks Satan.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  PantomimoS

  Female Мислења : 7718
  Зачленет на : 2008-09-24

  Re: Важно од денес!

  Пишување by PantomimoS on Саб 14 Сеп 2013, 13:16

  ^ Свака част, човече.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Kelso on Саб 14 Сеп 2013, 13:46

  Богами браво, браво.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Важно од денес!

  Пишување by prozaque on Нед 15 Сеп 2013, 18:58

  Фала фала. Мало дополнување кога сме кај муабетот, -20 минути до Неолица. Можев и -40 ама со оглед на условите ова беше супер.


  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..

  Sponsored content

  Re: Важно од денес!

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Нед 21 Јан 2018, 04:01