Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Вегетеријанци.

  Share

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Вегетеријанци.

  Пишување by Шмугле on Пон 17 Ное 2008, 10:00

  Првата појава била на лакто-вегетеријанците.
  Кај овие вегетеријанци месото било исклучено од нивната исхрана, додека животинските производи како јајца, млеко и млечни производи ["лакто"] се застапени.
  Најрадикална варијанта на вегетеријанците се веганите.
  Тие покрај месото ги имаат отстрането сите животински производи од нивната исхрана.

  Што мислите за ваквиот начин на исхрана?
  Дали можеби вие се пронаоѓате тука?

  Nikolovski

  Male Мислења : 1092
  Зачленет на : 2008-10-02

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Nikolovski on Саб 22 Ное 2008, 23:29

  Јас не се пронаоѓам овде, и мислам дека требит таквите да бидет искористени како храна за животните кои толку многу ги сакет
  Животните не би го одбиле вкусниот оброк
  avatar
  Stella

  Female Мислења : 153
  Зачленет на : 2008-11-07

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Stella on Нед 23 Ное 2008, 16:27

  Би сакала да го исфрлам месото од мојата исхрана, ама едноставно не е можно... Но си имам ритуалче, на пример секој вторник не јадам месо... ако можам избегнувам и другите денови...
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Bender on Пет 26 Дек 2008, 15:10

  Јас вегетаријанец тоа би бил добар виц,некако неможам без месо :hmmm:


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Шмугле on Пет 26 Дек 2008, 17:48

  God Of Thunder напиша:Јас вегетаријанец тоа би бил добар виц,некако неможам без месо :hmmm:
  особено без свинско нели? :hahasto:
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Bender on Саб 27 Дек 2008, 01:02

  Неможам без свинско тоа ми е фејворит


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Bender on Саб 27 Дек 2008, 13:26

  A да си придодадам еми што корист имаат животните од вегетаријанците само што им ја јадат храната :hmmm:


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  NIghtmare_f
  мистериозна
  мистериозна

  Female Мислења : 849
  Местолокација : Скопје
  Зачленет на : 2009-10-29

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by NIghtmare_f on Пон 02 Ное 2009, 18:05

  ја сум семивегетаријанец а тоа значи дека понекогаш во исхраната вклучувам и риба или, пак, пилешко.внесувам намирниците од животинско потекло као шо се јајца,сирење,млеко и сл.се освен месо.
  love
  avatar
  Sunshine
  Brutal but effective
  Brutal but effective

  Female Мислења : 3502
  Местолокација : Skopje
  Зачленет на : 2009-08-03

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Sunshine on Пон 02 Ное 2009, 19:51

  Пробувам да бидам вегетеријанец веќе некои си месец,два и сега за сега иде...не би сакала да се вратам на старо.Се осеќам поубаво.
  Инаку имам познаници кои се вегани и искрено не знам како издржуваат.Во Македонија ги нема тие продукти кои веганите можат да ги јадат затоа јака им душа на тие што ќе се одлучат да станат вегани.
  Im not vegetarien becose I love animals,Im vegetarien becose I hate plants.
  avatar
  jimmy26

  Male Мислења : 23
  Местолокација : Охрид
  Зачленет на : 2010-02-14

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by jimmy26 on Сре 17 Фед 2010, 11:40

  Јас сум лакто-ово вегетарјанец и ме интересира колку од вас се сложуваат со овој цитат...

  "Кога модерниот човек би морал самиот да ги убива животните кои ги користи за исхрана, бројот на вегетарјанци неизмерно би се зголемил" - Кристијан Моргенштајн (1871-1914), германски поет

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Morholt on Чет 18 Фед 2010, 23:07

  има и доста забегани од вегераријанциве, некои одбиваат да бидат во врска со омнивори да имаат секс со нив или било какви контакти.
  Во секој случај омнивор рулс природен синџир на исхрана
  And we are on top of it
  avatar
  Bright

  Female Мислења : 7857
  Зачленет на : 2009-01-27

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Bright on Пет 26 Фед 2010, 13:28

  Не можам да се пронајдам во ваквиот режим на исхрана, сакам месо. Можеби не можам бидејќи уште како мала ме научиле на таква исхрана. Еве на пример сега постам, не јадам месо, но знам дека за 1 месец ќе јадам и не сум психички потисната со тоа прашање. А она -засекогаш- откажување.. не би можела.
  avatar
  any1

  Male Мислења : 301
  Местолокација : u sobi gde umire dan
  Зачленет на : 2010-02-25

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by any1 on Саб 27 Фед 2010, 20:24

  не можам да се замислам како вегетаријанец, а посебно не како веган. Скоро секојдневно дел од исхраната ми е нешто со месо. Највеќе сакам пилешко, и не верувам дека би издржал мн време без него :)
  avatar
  st_kire

  Male Мислења : 65
  Местолокација : неготино
  Зачленет на : 2010-09-03

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by st_kire on Нед 05 Сеп 2010, 11:36

  Месото го сакам само кога е варено(динстано), други форми на подготовка ги мразам,а во последно време се придржувам кон вегетаријанизмот
  avatar
  Printers and faxes
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.
  Е така, што мислиш ти, нема лабаво.

  Male Мислења : 8265
  Местолокација : Башчаршија
  Зачленет на : 2009-06-27

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Printers and faxes on Нед 05 Сеп 2010, 12:01

  Сум имал неколку обиди да станам вегетаријанец, ама тоа беа неуспешни обиди, пробав да бидам пред се заради тоа што со помалу маснотии во организмов скапан, ќе имам поќе енергија, и супер би се осеќал, и пред се пробав да бидам поради лицево, бидејќи јас не треба воопшто да внесувам маснотии, ама неможам! некое време ќе издржам, ама ко ќе видам месо на маса, е тогаш неможам да му оддолеам.
  avatar
  Раткапна
  Колце
  Колце

  Female Мислења : 3048
  Местолокација : На пат
  Зачленет на : 2010-08-11

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Раткапна on Нед 05 Сеп 2010, 12:12

  Поо јас би умрела без месо посебно свинско love love love
  не сум се обидела да станам вегетаријанец, знам дека ќе биди неуспешно
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Kelso on Нед 05 Сеп 2010, 13:10

  Сум пробала без месо и можам.Ама без животински производи послабо.Се што содржат ти треба за раст и развој.Мораш да добиваш протеини потребни за твоето тело од месото.Во сојата која ја користат вегетаријанците ги има во многу помал број.Не сум голем фан на месото ама пак се наоѓа во мојата исхрана.
  Башка да си вегетаријанец е скапо


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Тротоарска Мома
  Уметник
  Уметник

  Female Мислења : 1562
  Местолокација : Тротоар
  Зачленет на : 2010-03-16

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Тротоарска Мома on Нед 05 Сеп 2010, 13:15

  Ја неможам без месо а не пак без животински производи ... неможам бе јас да бидам вегетаријанка, за мене е тоа нешто абстрактно
  avatar
  prozaque
  TRY the wine!!

  Male Мислења : 8137
  Зачленет на : 2008-11-20

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by prozaque on Чет 11 Ное 2010, 12:10

  Јас викам kill them all and eat them all.  ---------------------------------------------------------------------------
  .those who have suffered, understand suffering,
  and thereby extend their hand
  the storm that brings harm
  also makes fertile
  blessed is the grass
  and herb and the true thorn and light..
  avatar
  глупсон
  пичлеме
  пичлеме

  Male Мислења : 2039
  Местолокација : Ареа 51
  Зачленет на : 2009-04-12

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by глупсон on Чет 11 Ное 2010, 17:41

  Абе незнам шо је филмо со вегетаријанството. Ако е само заради да не се убиваат мили, невини животинчина ич не држи вода. Тогај вегетаријанците се полоши од невегетаријанците. Вегетаријанците му ја јадат храната на тие мили, невини животинчина...
  Вегетаријанец сум ко ќе пијам ракија, пасам по еден куп тревишта.
  Не не, јас никако не можам да сфатам живот без еден куп мрснотии...
  Мевце ако не каснам, се ми се чини не ќе можам со очите да трепкам...(а трепкање со очите ми е најважна фискултура).
  А така. Да живеат печените и варените мевцина!
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Kelso on Пет 23 Aвг 2013, 17:17

  Па да покрај тоа што си борец за правата на хомосексуалците треба да си и вегетаријанец затоа што е во мода.Се додека те прифаќаат другите ако треба и од сопствениот брат ќе се откажеш.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Kelso on Нед 01 Јун 2014, 21:43

  Whiny pieces of shit, се надевам дека на сите крвта ќе им ослабе од вегетаријанската диета.


  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.
  avatar
  Kelso

  Female Мислења : 4807
  Местолокација : Down and out
  Зачленет на : 2009-06-15

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Kelso on Пет 11 Jул 2014, 15:32  ---------------------------------------------------------------------------
  I am free, today I perished.

  Sponsored content

  Re: Вегетеријанци.

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:42