Fuckhead Форум

Не знам што мајка барате на Форуми уште...
Fuckhead Форум

On the Run

Nothing the God of biomechanics wouldn't let you into heaven for.


  Општи вицеви

  Share

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Си биле тројца....

  Пишување by Morholt on Пон 15 Сеп 2008, 03:07

  стандардните вицеви... како на пример си биле американец русин и нашинец....
  повелете!

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Политички

  Пишување by Morholt on Пон 15 Сеп 2008, 03:08

  Овде за политичките вицеви, за нашата и странската политичка елита!
  исмејте ги :lol: :lol:
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Пон 15 Сеп 2008, 12:01

  еден од мојне да клапнам:
  Си биле тројца
  Првиот Го згазило кола
  А вториот бил еден од двајцата..
  третиот јадел манџа и му паднала мравка внатре

  👽


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Општи вицеви

  Пишување by Batty on Пон 15 Сеп 2008, 14:14

  Овде за сите останати видови на вицови! 🐷


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Beholder on Пон 15 Сеп 2008, 19:24

  Си биле тројца и едниот тргнал лево другиот десно а третиот по нив
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Пон 15 Сеп 2008, 21:09

  мојот свет се вика рубрика,цела страна црна хроника,мојот свет се осум ноти ,трета смена на работа
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Пон 15 Сеп 2008, 22:59

  Што е нај лошо што може да му се случи на лилјак дури спие?

  ********************

  Да го фати пролив

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Шмугле on Вто 16 Сеп 2008, 00:37

  Се возеле во авион Б.Ц. и Љ.Ѓ. .
  Авионот се урнал.
  Што мислите кој се спасил?
  - Народот.

  Morholt

  Male Мислења : 6617
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Morholt on Вто 16 Сеп 2008, 00:38

  добар ти е овај....

  Шмугле

  Female Мислења : 4307
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Шмугле on Вто 16 Сеп 2008, 00:57

  Како се вика лажење, крадење и убивање со еден збор?
  - Влада!
  [од мене само вакви вицови ќе слушате ]
  avatar
  Beholder
  Ало бре, није ти ово Техеран!
  Ало бре, није ти ово Техеран!

  Male Мислења : 643
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Beholder on Вто 16 Сеп 2008, 14:37

  Што е октоподот во слободно време ?

  - Претседател на Македонија
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by ThUnDeR on Вто 16 Сеп 2008, 17:06

  Влегува господинот Н.Г. во кафана и му вика на келнерот: ти седни!
  а овој: неможам ќе ме избркаат од работа
  а Г.Н.Г. повторно му вика истото и по неколку пати повторување келнерот седнал. Но во тој момент еден од обезбедувањето на Н.Г. го фатил и му рекол: абе будало донеси 3 средни и губи се од тука!!!!!
  avatar
  ThUnDeR

  Male Мислења : 155
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by ThUnDeR on Вто 16 Сеп 2008, 17:08

  си биле тројца... ама повеќе не
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Ивањушка on Сре 17 Сеп 2008, 19:34

  Си играле Ивана и Бељо, поминала кола и си играла само Ивана :њењењењ: :њењењењ:
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Сре 17 Сеп 2008, 19:35

  А Бељо со колцата


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Ивањушка
  passive aggressive bullshit
  passive aggressive bullshit

  Female Мислења : 7666
  Местолокација : ниви со младо кромидче
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Ивањушка on Сре 17 Сеп 2008, 19:44

  го однесе колата него :њењењењ:
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Сашо комшијана on Сре 17 Сеп 2008, 20:07

  Ивањушка напиша:Си играле Ивана и Бељо, поминала кола и си играла само Ивана :њењењењ: :њењењењ:


  :mad: :mad:
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Сре 17 Сеп 2008, 21:32

  не плачи ре .на еден круг околу островот
  avatar
  Tarana

  Male Мислења : 5821
  Местолокација : Струга
  Зачленет на : 2008-09-15

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Tarana on Пет 19 Сеп 2008, 19:29

  Шета полицаец по улица и гледа едно дете со цигарe во уста. Му ја зeма цигарата и му вика знаеш ли дека пушењето ти го скратува животот за половина. Колку години имаш? Малиот вика 9. Е сеа да не пушеше ке имаше 18.
  avatar
  Batty
  New Primitives
  New Primitives

  Male Мислења : 14203
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Batty on Саб 20 Сеп 2008, 22:46

  Си бил еден шарпланинец, и си скокал низ бачилото!
  една овца му рекла шо прај бе?
  тој и рекол: ево, скокам

  :?


  ---------------------------------------------------------------------------
  Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Dirge on Саб 20 Сеп 2008, 23:45

  Што е сличноста помеѓу баба и пиво?
  - И двете се добри кога се ладни!
  ***
  Се родило некое дете без нозе и сите го зезале. Другарите за роденден му купиле копачки и фудбал, детето налутено оди кај мајката и кажува што е работата и мајката му вика:
  - Оди удри им по една клоца.
  Детето добива срцев удар и оди во болница. Мајката му оди на посета го прашува докторот како е детето. Докторот:
  - Ќути едвај го дигнавме на нозе.
  Детето го слуша тоа и умира. Оди кај Господ, а Господ го чека два саата, три саата и на крај доага детево и Господ му вика:
  - Кај си бе до сега да куцаше побрзо ке дојдеше.
  avatar
  Сашо комшијана

  Male Мислења : 11104
  Местолокација : Корча
  Зачленет на : 2008-09-13

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Сашо комшијана on Саб 20 Сеп 2008, 23:46

  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Dirge on Саб 20 Сеп 2008, 23:48

  Влегува Евреин кај Хитлер и го прашува: Каде е бато?
  -А Хитлер му вика:Оди во WC вториот сапун лево.
  ***
  Еден ден кога мајката си дошла од работа детето и рекло:
  - Мамо, мамо бато се обеси во кујната!!!
  Мајката заплакала, а детево и вика:
  - АПРИЛИ-ЛИ-ЛИ се обеси во дневната
  avatar
  Bender
  Bender Bending Rodrigez
  Bender Bending Rodrigez

  Male Мислења : 19228
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Bender on Нед 21 Сеп 2008, 00:31

  Оди Хитлер во посета на логорот и им вели на евреите:Утре ке ви пуштам плочи
  и овие цели среќи: кАкви
  и Хитлер вели:Бетонски


  ---------------------------------------------------------------------------
  Hey sexy mama, wanna kill all the humans?
  avatar
  Dirge
  Грофица.
  Грофица.

  Female Мислења : 5828
  Зачленет на : 2008-09-14

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Dirge on Нед 21 Сеп 2008, 00:34

  Како се вика гасна комора на Германски?
  - Jewbox.

  Sponsored content

  Re: Општи вицеви

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет 19 Јан 2018, 06:37